Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

MAMA s.r.o.
MAMA s.r.o.
Vloženo 14. 9. 2015
Líbí se mi

Už to skoro umím! Moje první krůčky

MAMA s.r.o.
MAMA s.r.o.
Vloženo 14. 9. 2015
Líbí se mi
Už to skoro umím! Moje první krůčky

Už to skoro umím! Moje první krůčky

Jak nezapomenutelný je den, kdy děťátko udělá první krůček. Než jej ale udělá, projde si pěti fázemi chůze. Některé zvládnou danou fázi během pár dní, jiné během několika týdnů. Z mého pozorování maminek a mých zkušeností je nejlepším trenažérem důvěrně známá postýlka a její nenahraditelné šprusle.

 

PRVNÍ fáze PŘIDRŽOVÁNÍ

Dítě chodí kolem těžkého nábytku nebo ještě lépe se přidržuje tyček u postýlky. Nejdříve posune ruce a potom nohy a počká si, než si tělíčko srovná, aby bylo zpříma. Na nožičky se nespoléhá. Vždy se drží oběma rukama. Vaše pomoc – nechte v obýváku dítěti další postýlku, kterou bude mít jako svůj malý pokojíček a zde bude v bezpečí a klidu trénovat. Šprusle jsou tím nejlepším pomocníkem.

DRUHÁ fáze CHODÍ PEŠEK OKOLO

Už používá ručičky a získává rovnováhu. Učí se dávat důvěru nohám. Při posunování dává ruku přes ruku. Tato fáze trvá delší dobu. Na jejím konci se spoléhá na jednu ruku a na jednu nohu. Nejlepší trénink je v postýlce se špruslemi. Dávají mu jistotu a nemusí přemýšlet o pevnosti či vzdálenosti nábytku. Je ale potřeba střídat oba prostory.

TŘETÍ fáte KROK S OPOROU

Důvěra i rovnováha jsou natrénovany. Chodí po pokoji od jednoho kusu nábytku k druhému. Přejde mezeru, ale chce mít jistotu, že druhá ruka už je zachycena na pevném bodě dalšího nábytku. Někdy vzdálenost neodhadne. Vaše pomoc. Přizpůsobte rozmístění nábytku dítěti.

ČTVRTÁ fáze KROK BEZ OPORY

Drží se opory, posune nohy a ručičkou se chytne dalšího místa. Už zvládne být chvilku bez opory a během přesunu se tak nepřidržovat jako u předchozí fáze. Pomoc – nenahraditelná postýlka. Zde krásně můžete sledovat pokroky. Tato fáze nastane, kdy nepůjde kolem, ale ze strany na stranu. Bude to trénovat s radostí, protože uprostřed několikrát žuchne, ale bude mít stále jasný a jeden daný cíl – přejít na druhou stranu.

PÁTÁ fáze CHODÍ SAMO

Jde samo a už nevyhledává opory. Neujde toho ještě tolik, protože bude potřebovat odpočinek. Motivujte ho a když půjde k vám, nestůjte příliš daleko, úseky postupně prodlužujte.

Cílem není, aby dítě uteklo prvnímu roku. Nejpodstatnější je sledovat každou fázi chůze a dát dítěti dostatečné a dobře vzdálené podněty. Pokud jej neučíte v postýlce, nevadí, nejpodstatnější je vaše motivace a radost z jeho učení.

 

Vše je řešitelné
srdečně a s úctou
Anna Lukešová
a (s)mějte se
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 12. 1. 2017

Odpovědět
megan1
megan1 7. 3. 2016

Odpovědět
Amanda
Amanda 7. 11. 2015

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 325
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.