Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Už jste byli letos na motýlech? Navštivte výstavu motýlů Papilonie v Praze.

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Už jste byli letos na motýlech? Navštivte výstavu motýlů Papilonie v Praze.

Už jste byli letos na motýlech? Navštivte výstavu motýlů Papilonie v Praze.

Přímo v centru Prahy Na Příkopě se nachází jeden veliký ráj pro všechny děti - hračkářství Hamleys. Kromě velikého množství hraček a různých aktivit pro děti je možno v prvním patře vstoupit do dalšího ráje - a to do toho motýlího.

Prostředí Papilonie je inspirováno chrámem Angkor Vat v Kambodži. Je to upuštěný starý chrám v deštném pralese, který postupně pohlcuje všechny vegetace. A přesně na takovém místě spokojeně žijí a poletují motýli. Jsou jich stovky a stovky a jsou to nekrásnějí motýlí druhy naší planety.

Papilonie uprostřed Prahy v samém srdci mega hračkárny je vlastně takový motýlí dům pod umělým osvětlením a je to unikát ve světovém měřítku. Nalézá se zde až 600 motýlů a denně se jich vylíhne asi 30. Největší z nich mají rozpětí křídel až 20 cm.

Je to vlastně takový malý ráj pro motýli a pro přítomné návštěvníky. Doporučuje se sem přijít v barevném tričku, protože je vysoká pravděpodobnost, že na vás nějaký okřídlený krasavec usedne. Motýli zde se lidí nebojí a budou všude poletovat kolem vás. Můžete si je prohlížet z bezprostřední blízkosti a samozřejmě si je fotit. Je to jedinečné bezprosřední setkání až se čtyřiceti nejkrásnějšími  druhy motýlů na naší planetě. Na Kryštůfka si hned jeden motýl usedl a další se mu málem zapletl do vlasů. To je veliké nebezpečí,při odchodu je umístěna veliká informační tabule, která nabádá návštěvníky, aby se pořádně prohlédli a neodnášeli motýly.

Ano, tak se to tam píše. ,,Při odchodu z letové zóny se prosím ujistěte, že na Vás nesedí žádný motýl. Děkujeme. "

Naštěstí jsme si žádného motýla domů neodnesli. Odnesli jsme si však příjemné zážitky a z inforamční tabule uprostřed Papilonie několik zajímavých informací. Třeba to, že

  • Někteří motýli umějí létat rychlostí cválajího koně
  • Motýli jsou hned po včelách druhým největším opylovačem
  • U některých druhů mají jednotlivá pohlaví zcela odlišný vzhled. Samičky jsou v motýlím světě často větší než samci a žijí déle.
  • Chuťové receptory mají umístěné na nohách. Lidé vnímají chuť jazykem, motýli svými chodidly.
  • Je to pomíjivá krása. Život většiny subtropických motýlů trvá pouhých 2-4 týdny.

I když je to krása pomíjivá, stojí za to si jí prožít. Kde jinde by se člověk mohl setkat s motýli z deštných pralesů Mexika, jižní Ameriky, jihovýchodní Aise, subsaharské Afriky či z Austrálie. V tomto malém motýlím ráji je otevřeno každý den a nemusí se jezdit tak daleko. A navštěvu hračkárny a této výstavy zcela jistě ocení každé dítě.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 7. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 7. 6. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 148
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.