Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

UF, je to za námi, dcera je pod čepcem

Líbí se mi
UF, je to za námi, dcera je pod čepcem

UF, je to za námi, dcera je pod čepcem

Svatba byla tuto sobotu a mě konečně odlehlo. Ani jsem si neuvědomila, pod jakým tlakem jsem byla předcházející tři měsíce. Do poslední chvíle jsem sledovala počasí a vymýšlela varianty mokrá – suchá, teplo – zima. Asi nás tam nahoře má někdo rád, protože po zakaboněném ránu se ukázalo sluníčko, které nás potom doprovázelo po celý den. Každopádně jsem na letní šaty přidala sako a místo letních páskových střevíců, vzala uzavřené lodičky. Vše však nebylo tak jednoduché, jako výměna bot.  Ještě den před svatbou nebylo došité nevěstino bolerko, nebyl stále 100% potvrzený počet hostů a jako na potvoru si jedna svědkyně zlomila dva prsty na noze. Já zjistila, že ve svých plánech jsem zapomněla na hosty, kteří budou vyrážet přímo od nás z domova a ještě narychlo nakupovala, vařila a pekla občerstvení. Protože to bylo na poslední chvíli, tak jsem vše dělala již s novými nehty, které jsem si úspěšně zničila. Nebyl už čas něco měnit, tak jsem je rychle přelákla a zjistila, že to vlastně docela ujde. Trochu jsem si trhala vlasy, že jsem za ně dala takový peníz a přitom si dokážu pomoci sama (jsem  prostě šikulka ).

Při odjezdu z domu jsme trochu zazmatkovali, protože se nám předělává dlažba u vchodu domu. Museli jsme zadem, kde nebyla cesta moc vhodná na naše vysoké podpatky. Zmateně jsme  pobíhali a jediný, kdo si zachoval kamennou tvář byl náš řidič, který nás stále uklidňoval, že bez nás (nevěsty,její maminky, svědkyně a fotografa) určitě nezačnou. Nakonec jsme všichni vyrazili správným směrem.

Samou nervozitou vlastně ani nevím, jaká byla cesta, ale najednou jsme byli před Průhonickým zámkem a tam celá rodina. Všichni vyžehlení, navonění a tak nějak naměkko. Všechno se seběhlo strašně rychle, zahrála hudba a já nevěstu vedla k ženichovi, který dojetím slzel (kupodivu já vůbec nebrečela a to normálně brečím i u reklamy). Potom jsem dosedla na místo pro rodinu a zaposlouchala se do dvojjazyčného proslovu. Než jsem se nadála, oba řekli ANO  (má dcera dokonce 2x – jednou na českou otázku a jednou na německou ) a šlo se gratulovat. Utvořil se špalír všech hostů a já sledovala, jak se  ta krásná žena v bílých šatech objímá s gratulanty. A najednou jsem viděla, jak se z té mé malé holčičky stala dospělá žena, nyní vdaná žena, která má svou vlastní cestu. Budu ji samozřejmě  zpovzdálí sledovat, přichystaná přiskočit s pomocí, ale jistě ji bude čím dál měně, až nakonec se svou pomocí přispěchá ona ke mně.

Ale nebudu se tu  dojímat a  vezmu to zkrátka. Po obřadu nás čekalo vydatné jídlo a úžasný dort. Nesmím zapomenout na balonky, bublifuky a rozbitý talíř. Večer potom hudba a tanec.

Domů jsem se dostala až k ránu, bylo to perfektní, ale jednou stačilo

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 12. 2. 2018

Gratuluji

Odpovědět
Ovace
Ovace 15. 2. 2017

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 22. 3. 2015

Odpovědět
luciejancurova.cz
luciejancurova.cz 1. 9. 2014

A já si pobrečela... Něžná, hezké

Odpovědět
Irbo
Irbo 31. 8. 2014

I já letos žila svatbou, ale tou svojí...to má člověk pocit, že vše je zalité sluncem! Je zajímavé číst tu jak to vidí maminka nevěsty ...budu se muset zeptat té svojí jak to vlastně prožívala

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 818
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.