Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Bára V.
Bára V.
Vloženo 18. 12. 2015
Líbí se mi

Typologie matek. Zjistěte, do které skupiny patříte vy

Bára V.
Bára V.
Vloženo 18. 12. 2015
Líbí se mi
Typologie matek. Zjistěte, do které skupiny patříte vy

Typologie matek. Zjistěte, do které skupiny patříte vy

Vyjeďte si párkrát s dítětem v kočárku ven a s úžasem zjistíte, kolik různých druhů matek se pohybuje v okolí vašeho domu. Pokud jste však doposud většinu svého času trávili ve společnosti dospělých, svéprávných lidí, kteří nemají potřebu probírat na veřejnosti konzistenci stolice svých potomků, jde o exkurzi, která může ohrozit vaše duševní zdraví.

Do té doby, než jsem začala absolvovat procházky s Kubíkem, jsem se domnívala, že veskrze všechny matky se rekrutují z řad normálně smýšlejících žen, které dočasně vyměnily kariéru a kostýmky za džíny, triko, tenisky a dohled nad svými vřeštícími potomky. Už během několika týdnů jsem měla poznat svůj nekonečný omyl a dokonale se seznámit a několika výjimečnými exempláři mateřství:

Vymazlené matky: Bohužel se vyskytují všude a je vyloučené, abyste je přehlédla. Zatímco vy si připadáte přitažlivě, pokud nejste pozvracená na viditelném místě, ony vyráží s kočárkem zásadně na jehlách, dokonale nalíčené a vystajlované. Kdykoli je potkáte, máte touhu zavrtat se pod zem a rázem si připadáte jako Máňa z Hornídolní (pokud tedy čistě náhodou nejste oděna do velké večerní a krokodýlích lodiček). Převahu nad nimi získáváte pouze v okamžiku, kdy se obě ocitnete na pískovišti, kde se vaše špinavé kecky přece jen uplatní lépe, než její bořící se kozačky na megavysokém podpatku. Pohybují se zásadně v módu: "Dlouhý kouř a rudý dráp," takže bez cigarety a kelímku kávy nedají ani ránu.

Spirituální matky: Když jsem tento exemplář matky viděla v reálu poprvé, domnívala jsem se, že se jí stalo něco mimořádně odporného, v důsledku čehož se ocitla v šoku. Seděla na louce se zkříženýma nohama, v šátku na prsou pospávající mimino, zavřené oči a dlaně vzhůru k nebi. Nepochybně byla ve spojení s celým vesmírem, čemuž já se ve své malosti ani nepřiblížím. Nicméně podle mě by bylo mnohem užitečnější, kdyby část své meditace obětovala ve prospěch vyprání pytlovitých šatů a zašití několika velmi okatých děr v purpurových punčocháčích. Jak jsem se poučila při kontaktu s několika dalšími spirituálními matkami, lze vysledovat několik společných rysů, které je spojují: pytlovité, nejlépe batikované, šaty v barvě hnoje nebo vybledlé oranžové. Opovržení nejen barvami na vlasy, ale i kadeřníkem vůbec. Rezignace na jakékoli líčení. Zapálení biopotravinami hraničící s fanatismem. Nekonečná tolerance a respekt, které rychle mizí, když se před nimi neprozřetelně zmíníte, že jste si udělala s manželem konzumní večer ve složení fastfood a multikino.Kontaktní matky: Považuji se za člověka společenského, veskrze přátelského a pozitivně naladěného. Tváří v tvář kontaktním matkám však zjišťuji, že jsem beznadějně úzkoprsý morous. Kateřina si ke mě přisedla, když jsem sedíc na lavičce houpala kočárkem a četla noviny. Okamžitě se mi představila, zeptala se na stáří, pohlaví, jméno, porodní i současnou váhu dítěte. Na oplátku mi stejné informace předala, ačkoli jsem o ně popravdě nijak zvlášť nestála. Svítilo sluníčko a mě se chtělo dočíst si v klidu noviny. Pak se mě velmi bezprostředně zeptala na věk, povolání, délku porodu, poporodní komplikace a cenu sukně, kterou jsem měla na sobě. Začaly mi poněkud tuhnout koutky úst a odpovídala jsem stále úsečněji s ledovým tónem. To Kateřinu ale ani v nejmenším neodradilo a v rámci našeho hlubokého, půlhodinového, vztahu se mě otázala, kolik jsem vydělávala. V okamžiku, kdy situace začala nebezpečně spět do stádia, že se společně odebereme do našeho obýváku, abychom tam dál tužily vztahy, jsem zahájila překotný ústup.

Liberální matky: Liberální matky jsem se naučila poznávat velmi rychle. Náleží jim totiž ty suverénně nejuječenější, nejnevychovanější a nejspratkovitější děti z celého hřiště. O správné výchově jsou ochotné s vámi diskutovat (lépe řečeno vás poučovat) libovolně dlouho dobu. Ví o ní totiž všechno. Chápou citlivou dětskou dušičku, která nesmí být svazována a omezována žádnými nařízeními, příkazy či pravidly. Chápou, že dítě je osobnost, kterou ohrožuje nemilosrdný svět a ony jsou zde proto, aby dohlédly na to, že se bude moci nerušeně rozvíjet do všech stran. Vsázejí na nekonečnou diskusi a vysvětlování, kterým se snaží zvládnout své kopající a ječící dítě. Pokud v jejich přítomnosti usměrníte vlastního potomka jedním dobře mířeným plácnutím po zadečku, v očích se jim zračí upřímné a hluboké zděšení (otrlejší exempláře vám ještě začnou promlouvat do duše). O vlastním nezvladatelném dítěti tvrdí, že jde o projev silné osobnosti a uměleckých genů po pradědečkovi. Útěchou vám budiž skutečnost, že jakmile se bude jednat o odchod z hřiště domů, koupení či nekoupení nové hračky v obchodě a podobné záležitosti, budete proti nim ve značné výhodě, protože vaše dítě bude ctít alespoň základní pravidla. Navzdory své utlačované osobnosti!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
LilyAnn
LilyAnn 3. 9. 2018

Na jehlach nechodím, ale namalována, kafe...

Odpovědět
Keatrin
Keatrin 31. 5. 2017

Nepatřím ani do jedné skupinky,naštěstí...

Odpovědět
MumAndMore
MumAndMore 26. 5. 2017

Ale né tak strašné to snad není ale některé maminky jsou skutečné unikáty)) Klobouk dolů za otevřenost, asi si teď užijete trochu té "nekonečné tolerance"

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 421
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.