Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Život na prášky
Vloženo 25. 10. 2018
Líbí se mi

Srdce vpravo

avatar
Život na prášky
Vloženo 25. 10. 2018
Líbí se mi
Srdce vpravo

Srdce vpravo

Naše dcerka se narodila se srdeční vadou, jejíž vinou se nedokázala ani napít mléka, aniž by začala modrat nedostatkem kyslíku. Krátce po porodu tak musela absolvovat operaci, která funkci srdíčka a plic upravila a jí na zádíčkách zanechala jednu příčnou jizvu a druhou ve tvaru nějakého čínského znaku.
 
Protože je její srdeční vada docela vzácná (spíš její velikost) a navíc má poněkud netradiční umístění srdíčka v hrudníku (je posunuté více do středu a hrot je zanořený šikmo dovnitř), stala se brzy užitečným studijním modelem pro mediky a výzvou při vyšetření i pro zkušené lékaře. "Jak já se tam s tím sonem dostanu? To Tvoje srdíčko se mi nechce ukázat!" Zvykla si na pozornost při návštěvách u lékaře a hospitalizacích a nepokrytě se zdravotníky flirtuje.
 
 
Při jednom z prvních vyšetření rentgenu jsem nevěděla, jak si jednotlivá oddělení předávají informace, a tak jsem podle pokynů laborantek položila polonahou dcerku na stůl, uprostřed hrudníčku se jí udělal světelný kříž, poodstoupila jsem a po pár vteřinách, kdy zpoza kovových dveří zavolaly, že je hotovo, jsem se jala ji oblékat. V tom se sestra ozvala znovu: "Co to? Ono tam není! Vy ho máte vpravo?" Opověděla jsem, že já ne, ale dcerka ano. Pro příště na to už raději upozorňuji předem.
 
Před dvěma lety jí k jizvám na zádech přibyla dlouhá bílá čára uprostřed hrudníčku a několik malých jizviček na bříšku po drénech. Jsme šťastní a vděční lékařům, že má to nejhorší za sebou a od té doby je to prostě zdravá srdečná a veselá holčička se srdíčkem trochu vpravo. A za jizvu, kterou jsem jí dřív chtěla schovávat, ale je vidět i z obyčejného trička, ani za ty ostatní se snad nikdy nebude stydět. Je to památka na její statečnost, se kterou všechno překonala.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
L.u.c.i.e.h.a
L.u.c.i.e.h.a 26. 10. 2018

Hodně sil dcerce i Vám maminko. Ať vyroste z dcerky silná ženská se srdíčkem na pravém místě. Hodně štěstí

Odpovědět
avatar
Život na prášky 25. 10. 2018

Děkuji všem za podporu.

Odpovědět
Tamara
Tamara 25. 10. 2018

Přeji už jen samé radosti s dcerkou, hodně zdravíčka a pohody.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 25. 10. 2018

Hodně štěstí.

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 25. 10. 2018

Nechť vás odvaha bojovat neopouští

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 959
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.