Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

maorabela
maorabela
Vloženo 1. 2. 2015
Líbí se mi

Školka pro seniory

maorabela
maorabela
Vloženo 1. 2. 2015
Líbí se mi
Školka pro seniory

Školka pro seniory

Školka pro seniory? Proč ne! A co si o tom myslíte vy?

Jste na mateřské a máte možnost umístit své dítě do školky, jak se říká - "na zvykání"? Zařídíte si úřady, zajdete na kosmetiku nebo jen čas využijete k relaxaci nebo doháníte to, čemu se nedá při dítěti věnovat.

Ale co takový pečující o seniora?

I on si potřebuje aspoň na chvilku odpočinout nebo odjet pro léky, nákup, zajet na úřady a nemuset myslet, že je bábinka nebo dědoušek sám doma. Chvilku musí vydržet než se vrátíte...a zrovna je jejich aktivita největší. Vrátíte se a je pohroma. Takže raději vezmete seniora s sebou. Z auta u úřadu, jedna hůlka, druhá hůlka a jdeme...po hodině je hotovo, zařízeno. Tak a do auta...jedna noha, druhá noha a jedeme na nákup...jedna hůlka, druhá hůlka...vozík z kufru složit...nákup hotov. Jedna noha, druhá noha, nákup, složit vozík a hurá domů na oběd, inzulín.

 

Školka pro seniory, co si o tom myslíte?

Senior je stahaný, někdy nevrlý a vy jste zralí dát si dvacet taky. V lepším případě, když nechodíte do práce. Zajímalo by vás a uvítali by jste školku pro seniory? Ve školce pro seniory se vám postarám o seniora, zaměstnám ho výběrem rukodělných činností, relaxačním koutkem, muzikoterapií nebo jenom popovídáním u kávy.

V některých dnech nás navštíví zajímaví lidé, jindy zase přijdou ženy ukázat co dokáží vytvořit, upéct, zazpívat. Nebo budou mít senioři místo, kde se scházet se svými vrstevníky. Angličtina dnes zajímá i seniory, aby mohli studovat na internetu co je zajímá, základní počítačové dovednosti, ale i ovládání telefonu.

Vy si zatím vše zařídíte, odlehčíte si a pak si seniora vyzvednete a to každý den v týdnu...bez objednání... zkrátka přijdete a já zajistím i seniora imobilního...

A co s vámi? Nevíte jak pečovat?  Nevíte zda se rozhodnout pečovat? Nebo kam se obrátit pro finanční pomoc? Pro vás zde budou semináře na témata spojená s péčí.

Byla jsem v obou rolích a vím, jak se jedna i druhá strana cítí. Nebojte se říci si o pomoc. Není slaboch ten, kdo si o ni řekne, ale ten, který si hraje na hrdinu a má strach.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

o tom slyším poprvé

Odpovědět
pralinka9
pralinka9 3. 6. 2016

Milá Benčo, věř že až se budeš starat o rodiče, změníš názor. Tento článek není o domově důchodců nebo pečovatelském domě, kam dáš rodiče na zbytek jejich života. Tento článek mluví o školce kam by mohli jít na pár hodin denně pobavit se, něco se třeba i naučit nebo to co umí naučit jiné, popovídat si se stejnou generací, seznámit se s novými lidmi stejného věku a bůh ví ... třeba i potkat někoho koho by mohli mít na sklonku života rádi. Aspoň takhle si školku představuji já ... a mohu říct, že ve svých 53 letech, kdy mám 96letou babičku a rodiče, kteří sami za chvíli budou potřebovat každodenní pomoc, čím dál víc uvažuji o tom takovouto školku u nás vybudovat, protože vidím jak moc ji lidé potřebují a ... bohužel chybí

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 15. 3. 2015

Tak to je skutečně ojedinělé a mělo by se to určitě stát běžným v každém městě. Vznikli by nové pracovní příležitosti a senioři by alespoň měli vyžití.

Odpovědět
konatovka
konatovka 3. 3. 2015

O tomto jsem ještě neslyšela, ale fandím tomu.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 588
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.