Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 26. 2. 2019
Líbí se mi

Sehnat chůvu

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 26. 2. 2019
Líbí se mi
Sehnat chůvu

Sehnat chůvu

Žijete na vesnici, děti máte na školku malé, navíc občas potřebujete pohlídat i odpoledne, kdy už školka nefunguje? Pak jste se jistě dostali do dost zapeklité situace, stejně jako já. 

Do hledání chůvy jsem šla s faktem, že mám 3 týdny času a že potřebuji pouze někoho, kdo pohlídá a kdo zvládne ujet 11 km pro syna do školky, když mu nechám k dispozici auto. Objevila jsem jednu agenturu, která se zabývá doporučováním chův do rodin. Paní i přes fakt, že byla na dovolené byla milá a vstřícná. Doporučila mi dvě chůvy, ovšem  nějak to prostě neklaplo. První slečna si myslela, že každý týden v práci nějak ukecám dva dny, aby ona mohla hlídat jen 2-3 dny v týdnu, jak se to hodí jí. Druhá slečna bohužel neměla řidičák a protože mezi naší školkou a bydlištěm je poměrně dost špatné spojení busem, tak by to nebylo to pravé ořechové. Lépe řečeno si představovala, že s malými pojede busem, nic proti tomu, ale těch 11km tam a 11km zpět by časově s přestupy a čekačkami na spoje vyšlo na 4h cesty. Za hezkého počasí by to šlo, ale nějak si to nedokážu představit za deště, chumelenice, atd... 

Samozřejmě nefunguje pouze jedna jediná agentura, kde jsou k dostání chůvy, ale bohužel v jiných agenturách jsou cenově dost jinde, než bych si mohla dovolit. Lépe řečeno bych nemusela do práce chodit. A jako bonus, když už by mi něco málo z výplaty zbylo, tak se k cenně za hodinu platí chůvám taky doprava, protože si člověk dovolí bydlet mimo město. 

Takže 3 týdny času v závěru byli zatraceně málo. K tomu jsem v pondělí přišla pozdě, protože jsem nahonem doháněla domlouvání, převoz dětí, domlouvání co a jak a převoz všech potřebných věcí.

Tímhle si ovšem nechci stěžovat, spíš konstatovat, že by bylo fajn, kdyby pro všechny rodiny od chův byli stejné podmínky. A že by bylo super, kdyby bydlení mimo město bylo bráno jako výhoda, než jako obrovský a neřešitelný problém. 

A závěrem? Díky bohu za kamarádky. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn 15. 4. 2019

Po necelých dvou měsících musím zhodnotit, že kvalitní chůva je jako jehla v kupce sena. Za necelé dva měsíce máme již třetí a stále hledáme "tu" pravou.

Odpovědět
Majina
Majina 27. 2. 2019

žiaľ sme vždy boli odkázaný len na seba s opatrovaním detí.

Odpovědět
mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn 26. 2. 2019

No je to síla. Já myslela, že to nebude zas nějaký problém, ale tohle mě dost zarazilo. A i teda fakt, že některé si řeknou o 250,- na hodinu + dopravu. To spousta lidí, kteří si chtějí přivydělat nemají ani oni sami.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 26. 2. 2019

v dnešní době je to bohužel velice náročné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 786
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.