Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JanaV
JanaV
Vloženo 2. 10. 2015
Líbí se mi

Rýma, nudle, kašel ... podzim zase přišel! Jak se jich co nejrychleji zbavit!

JanaV
JanaV
Vloženo 2. 10. 2015
Líbí se mi
Rýma, nudle, kašel ... podzim zase přišel! Jak se jich co nejrychleji zbavit!

Rýma, nudle, kašel ... podzim zase přišel! Jak se jich co nejrychleji zbavit!

Maminky a je to tady zase, s prvními sychravými dny, se střídáním denních teplot se opět chvějete strachem, kdy vaše dítko potká první nemoc?  Jak typické pro nastávající podzim a začátek nového školního roku zároveň.

Ano, i nás to potkalo, naše holky dvojčátka první měsíc ve školce a kašel a nudle už jsou tady.  A to jsem zvědavá, co teprve přijde.  Co si budeme povídat, viry se šíří kapénkovou infekcí, takže přenos je rychlý a téměř stoprocentní.  Takže rýma, kašel a nějaký  ten zánět středního ucha k tomu? Tak takové složení nemocí se většinou vyskytuje u nás s přícházejícím podzimem.  Jak se s těmito neduhy ale co nejrychleji vypořádat? A co konkrétně praktikuji já?

Rýma                         

  • Vyplachujte dětem nos, nejlépe roztokem mírně slané vody, použít můžete také spreje s mořskou vodou běžně k dostání v lékarnách,
  • pokud dítko neumí smrkat, určitě odsávejte odsavačkou (nejlépe tou na vysavač), min. 1x denně, naše holky to sice nemilují, ale efekt to má,
  • zvlhčujte vzduch, protože je-li sliznice dýchacích cest příliš suchá, ztrácí ochranou funkci... do zvlhčovačů můžete používat i různé oleje, nejlépe tea tree olej nebo eukalyptový olej,
  • snižte teplotu, na kterou v bytě topíte a určitě často větrejte, aby mohl vzduch cirkulovat
  • hydratujte i uvnitř, dbejte na dostatečný pitný režim – bylinkové čaje, ovocné šťávy, minerálky nebo stačí jen obyčejná voda.

Zánět středního ucha

U nás tedy většinou při větší rýmě (hlavně té zadní, což je ta, kdy z nosu téměř nic neteče) automaticky přichází zánět středního ucha, se kterým vždycky skončíme na pohotovosti. Doktorka ouško propíchne - neskutečný řev a mě to trhá srdce, dostaneme antibiotika a léčíme.

Hlavní je to, aby zvukovod zůstal čistý (několik dní jím může odtékat sekret, který je potřeba rozřeďovat a odplavovat), takže potká-li to vaše dítě, kapejte do ucha borovou vodu, po chvíli podložte prckovi postižené ucho čistým kapesníkem a snažte se, aby si na něj lehlo, aby voda i se sekretem vytekla. Pro úspěšnou léčbu je také nutné důsledné smrkání. To určitě funguje i jako prevence.

Kašel

V případě kašle je třeba rozlišit, zda se jedná o tzv. vlhký nebo suchý kašel.  

Suchý kašel je ten dráždivý kašel, při kterém váš prcek nic nevykašlává. To slyšíte. Způsobuje jej obvykle virová infekce dýchacích cest a je typický pro začátek onemocnění, kdy dochází k porušení ochranného filmu dýchacích cest a k větší dráždivosti ke kašli. Léčíme jej za pomocí antitusik– léků, které tlumí kašel a snižují zmíněnou dráždivost (Sinecod, Tussin, Robitussin).

Vlhký kašel je takový kašel, při kterém má dítě v dýchacích cestách nadbytek hlenu, který je velmi hustý. Tento hlen se velice špatně vykašlává, zvlášť právě u dítěte.Vlhký kašel lze léčit pomocí expektorancií, která ovlivňují složení hlenu v dýchacích cestách – ředí ho, a tím usnadňují jeho vykašlávání (Mucosolvan, Bromhexin).

Tak hodně štěstí, maminky, při léčení vašich dětiček. Ať vás ty podzimní neduhy netrápí moc dlouho!

Jana ... máma od dvojčat!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 13. 2. 2017

Přínosné

Odpovědět
Amanda
Amanda 14. 11. 2015

Odpovědět
Dee
Dee 8. 10. 2015

Zrovna teď mi na rýmu umírá muž Hrůůůůůůůůůůůůza a to podzima zima teprve začíná

Odpovědět
Jana7
Jana7 5. 10. 2015

už je to zkrátka zde

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 192
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.