Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mirka VK
Mirka VK
Vloženo 22. 8. 2021
Líbí se mi

Rituál vstupu do školy

Mirka VK
Mirka VK
Vloženo 22. 8. 2021
Líbí se mi
Rituál vstupu do školy

Rituál vstupu do školy

Vstup do školy je jedním z velmi důležitých mezníků v životě. Pro dítě je to vstup do světa studia a zodpovědnosti za své znalosti a dovednosti.

Nástup do školy můžeme brát i jako čas dozrávání a dospívání, který je všeobsahující. Je to místo, kde přichází převzetí zodpovědnosti za své chování a i za přípravu a vědomé studium. Je to mnohdy čas tvoření hlubokých přátelství, prvních lásek, ale i postupného uvědomování toho, čím chci v životě být. Ráda bych ještě zmínila, že i během školních let přichází do velkých proměn tělo, které roste a dospívá, což provází mnoho hormonálních změn spojených i s psychickým dozráváním jako takovým.

Rituál je možné provést pro jednotlivce, ale velmi krásný je pro skupinku dětí, které opouštějí svět školky a vykračují do školy.

 Rituál je dobré udělat v době ukončení docházky do mateřské školy. Účastnit se jej mohou i starší sourozenci nebo děti, které již do školy chodí. Na jeho počátku sdělíme všem přizvaným záměr rituálu. Sešli jsme se zde, abychom přivítali tyto děti, které absolvovaly mateřskou školku, abychom uctili jejich přechod do základní školy a také to, že nyní se stávají žáky a vstupují do své další životní role. Vytvoříme pro ně bránu ozdobenou symbolickými školními předměty a děti mohou postupně procházet branou. Kde na konci na ně může čekat paní učitelka, starší sourozenci anebo žáci, kteří je vítají. Mohou jim předat šerpu a ujistit je, že kdykoliv budou potřebovat pomoci, jsou tu pro ně jako ti starší, kteří je mohou podpořit. Za nimi potom mohou stát rodiče a dětem předat školní tašku a pomůcky jako symbol toho, že jsou tu pro něj rovněž jako podpora, ale i zázemí. Na konci rituálu můžete vše společně oslavit připravenou hostinou.

https://silazenskeenergie.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 23. 8. 2021

no hlavně, aby děti vůbec mohly do té školy chodit a ne jako poslední dva roky...

Odpovědět
sipeji
sipeji 23. 8. 2021

To je moc hezké.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 8. 2021

za chvíli to vypukne .-)

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 627
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.