Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 30. 6. 2017
Líbí se mi

Retro výstava

evionka
evionka
Vloženo 30. 6. 2017
Líbí se mi
Retro výstava

Retro výstava

Výstava „ Retro“ v Nové budově Národního Muzea představuje krásu a eleganci dob minulých, ale ne tak dávných, abych si při pohledu na ně nevzpomněla na dobu svého dětství.

Hned v první části jsme mohli obdivovat desítky historických šatů a módních doplňků a jejich mimořádnou instalaci na „neviditelné“figuríny a jejich spojení s dobovým prostředím.To bylo něco zejména pro oko maminčino.

 

Součástí výstavy je velká Rethoherna a ta je věnována především dětem, což ocenil zejména můj syn (proto jsme tam také šli). Hned na začátku nás uvítala prezentace Čtyřlístku a není to tak dávno, kdy ho zrovna tato čtveřice nesmrtelných postaviček provázela při školní akci Noc s Andersenem. Neměla bych snad dostat pochvalu od paní učitelky, že navazuji na školní znalosti? Ale zrovna tento časopis je nedílnou součástí naší domácnosti a musím se přiznat, že jsem nedávno přistihla tatínka, jak se v noci vloupal do jeho pokojíčku a tajně si četl časopis Čtyřlístek. Jejich dobrodružství nás stále baví.

A co takový Igráček? Další nesmrtelná hračka.

 

Tak tady jsem málem zaplakala. Pokojíček pro panenky- a jaký. Dobře si vzpomínám na červenou televizi, která měla na sobě tlačítko a uvnitř se promítaly obrázky.

 

Dokonce i starý psací stroj. Vysvětlovat dítěti, že dřív se psalo ně něm a že se předtím musely předtím řádně nacvičit úhozy, je v době počítačoých klávesnic něco už nevysvětlitelného. Už tak mě stalo dost námahy přednáška o starých telefonech, které byly nepřenosné a navíc ani neměly tlačítka. Zde jsem zjistiila, že můj syn - nikdy, ale opravdu nikdy! - neměl příležitost vytáčet telefoní číslo na telefonu.A  tak jsem mu dala do ruky sluchátko a mohl si v klidu zavolat :,,A tak štěkám jako hrom, ať je koček milión!"

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 7. 7. 2017

Hezké.

Odpovědět
Glady
Glady 4. 7. 2017

pěkná výstava

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 2. 7. 2017

Ten telefon máme ještě doma.A víte co je zajímavé?Já mám doma schované ještě staré hračky po dětech a můžu směle říct,že můj tříletý vnuk si s nimi vyhraje daleko víc,jak s těma moderníma hračkama,které mi mnohdy nic neříkají.škoda,že výstava není v Olomouci.Určitě bych tam vnuka vzala.

Odpovědět
evionka
evionka 2. 7. 2017

my jsem se dívali, že hodně těch hraček máme doma - dřevěné kostky, merkur - to je prostě klasika

Tamara
Tamara 1. 7. 2017

Důvěrně známý telefon, tak jsem si trochu zavzpomínala. Celkem mne ta výstava láká. Uvidíme, třeba to vyjde a vypravíme se na ni.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 676
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.