Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Veronika22
Veronika22
Vloženo 4. 9. 2015
Líbí se mi

Proč tak černobíle?

Veronika22
Veronika22
Vloženo 4. 9. 2015
Líbí se mi
Proč tak černobíle?

Proč tak černobíle?

Už od chvíle, kdy jsem otěhotněla, narážím na samé černobílé názory. Jako vyjukaná prvorodička toho mám docela dost i bez ortodoxních názorů svého okolí, natož pak, když do mě hustí mé okolí. 

Vše začalo kočárkem. Obě matky (jak moje, tak tchýně) dostaly hysterický záchvat, když jsem si domu dovezla svého krásného zelenošedého Dorjana, kterého jsem koupila doslova za pár korun v top stavu. Těšila jsem se, jak mě všichni pochálí za kauf roku. A ono prd. Teda víc jak prd. Nakonec jsem povolila a s kočárkem se ještě na pár měsíců rozloučila. 

Kauzu hermelín v těhotenství snad ani komentovat nebudu. Dostala jsem nálepku té nezodpovědné matky, která chce úmyslně zabít své dítě (předpokládám, že takhle šíleně to vyznělo pouze mně, ale ty kecy a pohledy tak opravdu vypadaly). Vůbec je nezajímaly argumenty, že ČR má nejtvrdší zákony ohledně zpracování mléka, a že Pepové jsou z pasterovaného mléka. 

Další problém nastal, když jsem pořídila koupací kyblík místo vaničky. Stále jsem jak divá argumentovala, ale přestávalo mě to bavit. 

Pak nastal zlom. Chci látkovat. Nálepku ekofašistky si už asi neodpářu. Problematiku jsem studovala skoro měsíc a následný měsíc zvažovala pro a proti. Pro všechny neznalé látkování - NE, PLENY SE NEVYVAŘUJOU SE A DOKONCE SE VĚTŠINA Z NICH NESMÍ ANi ŽEHLIT. Po dalším měsíci obhajování se, jsem přešla na režim oznamování. Vysvětlování se absolutně míjí účinkem. 

O kyblíkování jsem se už jen letmo zmínila. A to pouze, při otázce, proč sháním další plastovou misku. 

Ovšem dnešní ráno bylo opravdu pikantní. V mé oblíbené skupince na FB se rozjela debata ohledně šátkování a zdravém vývoji páteře. Je to dosti výbušné téma. Když jsem si projela komentáře, kde po sobě štěkaly vcelku normální a prima ženské, protože jen ten jejich názor je správný, jsem se tam také potřebovala vyjádřit. samozřejmě mě šátkovačky pomalu sešraly zaživa s tím, že to je přeci to nejlepší pod sluncem a pokud to odsuzuji, tak jsem ta blbá a neznalá já. Podotýkám, že jsem strávila několik hodin studia různých studií a článků, včetně diskuze s fyzioterapeuty. Až poté si vytvořila názor. A to jsem jen zmínila, že bych to tak jednostranně neviděla, že to neprokázala žádná studie a také můj selký rozum se trošku staví na zadní. 

Kočárkem to začalo a kočárkem to končí. Před chvílí jsem si ho dovezla a teď se můžu už jen kochat a těšit se, že za necelé 2 měsíce už bude plný . Tchýně ani mami mě už nemůžou rozhodit. A to ještě netuší, že jsem rozhodnutá na toho našeho andílka mluvit anglicky. 

Na závěr mého veledlouhého stesku přikládám prosbu. Buďte prosím tolerantní ke svému okolí. Především k prvorodičkám. Kdy jindy si máme vyzkoušet nové výmysly a udělat chyby, když ne s naším prvním dítětem?  Ani my nevidíme černobíle. Třeba látkové pleny nebudu zvládat, kyblík zůstane pod postýlkou a angličtinu vzdám hned po 2 týdnech. Ale budu žít s pocitem, že jsem to zkusila. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 10. 9. 2015

vždycky je něco

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 4. 9. 2015

lépe než Hudlenka bych to nenapsala, nedejte se nikým rozhodit a každý má právo chybovat neboť : nikdo učený z nebe nespadl-

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 9. 2015

Jsem na vaší straně, udělejte si to po svém a ne jak radí babičky a sousedky . Jen vy budete zato, jak se rozhodnete, zodpovědná...

Odpovědět
Veronika22
Veronika22 17. 6. 2016

Tak po necelém roce hlásím, že jedu ve svých kolejích a nic mě nerozhodí. Stále látkující, bezplenková metoda je pasé (asi jsem moc líná) a teď jedeme BLW. To zase babičkama škubaly tiky

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 531
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.