Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

VladkaLiska
VladkaLiska
Vloženo 20. 4. 2016
Líbí se mi

Pozor! Matka s kočárem!

VladkaLiska
VladkaLiska
Vloženo 20. 4. 2016
Líbí se mi
Pozor! Matka s kočárem!

Pozor! Matka s kočárem!

Milé ženy a maminky, 

chci se s Vámi podělit o zkušenosti posledních několika měsiců...Možná má některá podobnou zkušenost, ale já se nad tím pozastavuji pokaždé, když tuto hlášku slyším. V mém příspěvku se dozvíte, kde a za jakých okolností ji slýchám. 

 

Bydlím v centru a celkem blízko máme obchodní dům, kam chodím na běžné denní nákupy. Takže jsem tam poměrně často. Většinou do potravin, tam normálně nakoupím, občas si "zapípám", musím se prokázat účtenkou a běžím dál. 14-ti měsíční syn se "pípáním" baví  a já si tak v duchu říkám: "Přeci nejsem tak pitomá, abych kradla balík plín"... No nejsem, ale chápu práci druhých, a tak se podrobím a předám účtenku. Mimochodem s účtenkami mám také své zkušenosti, tak beru pro jistotu všechny - jsem taková účtenková uklízečka. 

No, ale teď, abych se dostala k jádru mé myšlenky.

Pokud potřebuji, tak vyjedeme do druhého patra a u vstupu stojí "TÝPEK" (tak jim tedy říkám já) a v momentě, kdy přední kolo kočáru přejede vstupní "čáru" slyším: "Pozor, matka s kočárem." V duchu si říkám: "Takových tady je." "Kočár má zelenou barvu, žená má modrou bundu."............AJAJAJ popis sedí na mě. Nechápu proč, ale já mám svědomí čisté, tak to neřeším.

No a když jdu ještě s neslyšící dcerou se kterou komunikuju znakovým jazykem, tak to je teprve mazec. "Bacha, dvě ženský s kočárem. Nějak se rukama dorozumívají, teď jdou do dětskýho...." 

 

Výsledek obrázku pro znakový jazyk

Stále jsem ještě ve fázi, kdy se tomu spíš zasměju, ale není to nefér takto "nálepkovat" lidi. To jako každá máma je potencíální zlodějka. To jako proč??? Protože má kočár a hodně se toho tam vejde??? Nebo vypadám já snad jako zlodějka??? 

Jak říkám, práci druhých respektuji, nikdy bych se nad nikoho neponižovala, protože tu práci někdo musí dělat a co, když přijde doba a já budu muset také dělat úplně jinou práci než tu "mou". Ale možná by to ti "týpci" mohli hlásit trochu diskrétněji. 

 

Stalo se Vám někdy něco podobného???

 

Krásné a pohodové dny Vám přeje Matka se zeleným kočárem 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
VladkaLiska
VladkaLiska 21. 4. 2016

"dorozumívání rukama" řešíme neustále, pracuji v oboru, takže se s tím setkávám velmi často..někdy jde o úsměvná nedorozumění, ale jindy je to docela smutné

Odpovědět
Barbora3
Barbora3 21. 4. 2016

Tak pokud by se to s tím "dorozumíváním rukama" a pod. opakovalo, řešila bych to... Už kvůli ostatním s tímto postižením-představa, že tam čapnou někoho, kdo má stíženou komunikaci... Stačila mi srážka s idiotem-revizorem v MHD, kdy jsem slízla pokutu za jejich chybu v systému (nakonec mi peníze vrátili, ale revizor mi v autobuse jen odsekával "já se s váma o tom vůbec nehodlám bavít, zaplaťte hned, nebo to bude dražší.... ") A že by se za chování revizora omluvili? Ani nudle, i pro to navrácení pokuty jsem musela cestovat přez město..

Odpovědět
Amanda
Amanda 21. 4. 2016

Vtipné...

Odpovědět
gustawka
gustawka 20. 4. 2016

Dobře napsano

Odpovědět
jarcca
jarcca 20. 4. 2016

mě se to nestalo, ale znám to z druhé strany kdy nám elektro takto vykradla jedna paní...šla pouze s kočárkem bez dítěte a věci házela do korby...a kuli pár tokovýmto jedincům jsme pak pod hledáčkem

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 521
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.