Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

MAMA s.r.o.
MAMA s.r.o.
Vloženo 15. 8. 2015
Líbí se mi

Pozitivní rituály ve vašem životě. Kolik pochval a úsměvů denně rozdáváte?

MAMA s.r.o.
MAMA s.r.o.
Vloženo 15. 8. 2015
Líbí se mi
Pozitivní rituály ve vašem životě. Kolik pochval a úsměvů denně rozdáváte?

Pozitivní rituály ve vašem životě. Kolik pochval a úsměvů denně rozdáváte?

Jste ráda hýčkaná? Vadilo by vám, kdybyste měla každou neděli snídani do postele? Poškodilo by vás to nějak, že by se z vás stala nezdvořilá žena? Stejně tak vaše děti nebudou nevychované, když je budete rozmazlovat a hýčkat. A partner? Ten vám to vrátí obratem. Kdo nevěří, ať to zkusí!

Nejde vždy být jako sluníčko. Ale pomoci vám mohou pozitivní rituály, které si vytvoříte. Když je pro vás rituál ranní blázinec a vy ho necháte, i přesto že víte, že celou rodinu denně rozhodí, k ničemu vám to není.Vše jde ale změnit. Lze si vytvořit pozitivní rituály a trénovat je.

Vytvořte si pozitivní rituály!

Potřebujete se věnovat sobě, dětem a partnerovi. Ale jak to každý den vymýšlet znovu a znovu. Je to náročnější, než stále myslet na to, co budete vařit. Pro začátek můžete zkusit následující tři rituály, začínat prvním a postupně se propracujete k ostatním:

  1. Vytvořte si 1 desetiminutový pozitivní rituál pro sebe, děti, partnera na každý den.
  2. Vytvořte si 1 půlhodinový rituál pro sebe, děti, partnera na každý týden.
  3. Vytvořte si 1 rituál na každý den, který spojíte s běžnou činností. 

Čas na sebe

Pokud patříte mezi ženy, které s časem bojují, zkuste zažít vstávat třeba o deset minut dřív a dát si sama se sebou příjemnou kávu a v klidu se na celý den naladit. Postupně se za to budete mít tak ráda, že vyhledávání si dalších minut a hodin na vaše (zapomenuté) zájmy, knížky a koníčky pro vás bude samozřejmostí a radostí. A nebudou ani na úkor spánku!

Čas na manžela

U mámy se od základu vše změní, manžel často spíš jen zírá, jak se mu jeho žena, kterou poznal, vzdaluje a skrz domácnost a děti ho nevidí. A i on ji začne vnímat (ač to zní sebevíc tvrdě) jako kus nábytku. Deset minut denně na společné popovídání (nejlépe bez dětí) u ranní kávy či vína po práci mohou vztah upevnit, popřípadě ho opět pomalu dostávat tam, kde jste s ním začali. Jsou i jiná témata než děti a domácnost.

Čas na děti

Spokojená máma, která umí hýčkat sebe i manžela (ač si tisíckrát zaslouží přesně opačný přístup), je daleko klidnější na děti. Netrápí se ztrátou sama sebe, ani vzdalováním se partnerského vztahu. Má čistou mysl pro své děti. Zaslouží si šťastnou mámu. A hlavně – po ničem jiném netouží.

Věřte, nevěřte vše ostatní od úklidu, nakupování, nočního vstávání, přípravy svačin a žehlení – se neudělá samo -  ale půjde vám snáz a budete to dělat s radostí. Přinejmenším s větší radostí a láskou.              

Jak se na priority díváte vy?

Vše je řešitelné!
Srdečně a s úctou!
Anna Lukešová
a (s)mějte se 
 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 13. 1. 2017

Pracují na tom

Odpovědět
konatovka
konatovka 13. 8. 2016

Já chválím velice ráda toho, kdo si to opravdu zaslouží, ale chválení jsou natolik skromní, že chválit nechtějí. Úsměvy rozdávám na všechny strany a dokážu se zasmát i na kolemjdoucího psíky nebo kočičku, prostě vše co je milé. Také nemám ráda kolem sebe nějaké kakabusy. Smích je zdravý a léčí a umí nás udělat šťastnými.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 12. 2015

já chválím pořád a směju se, kdykoliv to jde...dneska jsme navštívili své švagříčky, Evička má zítra svátek a její manžel Honza je už rok a půl po mrtvici, ochrnutý na půl těla...Evička o něho doma pečuje a to byste nevěřili, jak se s ním nasmějeme....uvedu příklad.....když jsme se zvedali po hodinové návštěvě, tak oba s manželem tak polámaně...a Honzík povídal, co je, bolí tě záda? Manžel na to, že jo a jestli neví, kde prodávají nová záda...a na to Honzík svou kostrbatou řečí odpověděl - zítra ráno na náměstí...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 587
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.