Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz
Vloženo 8. 11. 2015
Líbí se mi

Péče o dětskou pokožku

ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz
Vloženo 8. 11. 2015
Líbí se mi
Péče o dětskou pokožku

Péče o dětskou pokožku

Po pravdě řečeno, nejsem žádný velký zastánce toho, pořád na děti něco "patlat", takže oleje, krémy a podobně minimalizuji. To, co používám, jsem už trochu načala v článku Levandulový olej.

Přidání slunečnicového oleje do koupele tedy pokožku krásně (lehce) promastí a není tak potřeba tělíčko ničím dalším natírat. Alespoň já to tak nedělám. Nutno ovšem podotknout, že ani příliš nepoužívám na koupání mýdlo. Adriánka koupu v koupacím kyblíku (o tom také určitě napíši) s trochou oleje, bez mýdla. Jednou týdně ho pak i namydlím, hlavně kvůli vláskům. Používáme dětská tekutá mýdla a šampóny. V nich nemám žádnou preferovanou značku, všechny mi přijdou na naše potřeby OK. Třeba nyní používám Garnier Ultra Doux KIDS, který moc pěkně voní po meruňkách.
 
Alex se nejčastěji sprchuje a tam už používám mýdlo trochu častěji, přeci jen se pořád válí někde venku.
Docela dlouho jsme bojovali s mytím vlasů, vadila mu voda v očích. Ale už si docela zvyknul. Sprchujeme se spolu a blbneme u toho, stříkám vodu chvíli na sebe a chvíli na něj a to ho baví. Od té doby, co máme Adriánka, vyžaduje ale čas od času také koupání v kyblíku. Je tam sice narvaný jako sardinka, ale vůbec mu to nevadí.
 
 
 
Co se týká krémů proti opruzeninám, tak ty samozřejmě používáme. Taková naše stálice a jistota je Sudocrem. Ten jsme dostali už v porodnici (maličký vzorek) a já ho potom objednala rovnou kýbl - viz foto. Větší balení bylo cenově výhodné a protože má dlouho expiraci, určitě ho využijeme. Sudocrem používám vždycky, když se objeví náznak opruzení. Má vyšší obsah zinku a tak vysušuje, na opruzeniny to funguje opravdu dobře.
 
Obdobou Sudocremu (složením) je Baby krém proti opruzeninám Johnson's. Je v plastové tubě o objemu 100 ml a tak je praktický do tašky na cesty.
Třetí krém, který používáme, je Bepanthen Care mast. V něm žádný zinek není, naopak je tam panthenol, který je, jak je známo, skvělý na regeneraci pokožky.
Já to tedy dělám tak, že po přebalení mažu Bepanthenem a pokud se objeví zarudnutí, vyměním ho za Sudocrem, dokud nezmizí.
Co se týká cen, velký Sudocrem stojí kolem 300 Kč, už jsem ale viděla i akce, kdy byl za 250 Kč. Bepanthen je poměrně drahý, 100 g balení stojí průměrně 250 Kč. Johnson's krém je vzhledem k dobré kvalitě za super cenu - stojí obvykle kolem 80-90 Kč.
 
Z krémů pak používám jen krém na obličej, teď dodělávám značku Babylove z drogerie a DM a jako nový jsem koupila dětský krém na obličej značky Nivea. Oba jsou velmi příjemné, lehké, nemastné, rychle se vstřebávají, nezanechávají žádný film. Klukům mažu obličej poměrně nepravidelně, Adrianovi když si vzpomenu a Alexovi když ho chytím. )
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
megan1
megan1 4. 3. 2016

Odpovědět
Amanda
Amanda 15. 11. 2015

Odpovědět
benca
benca 10. 11. 2015

pouzivame niveu, babylove, weledu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 485
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.