Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 11. 7. 2019
Líbí se mi

Patrik Eliáš, Václav Marhoul a Karel Kovář spojili síly na pomoc dětem ve Rwandě

Eva K.
Eva K.
Vloženo 11. 7. 2019
Líbí se mi
Patrik Eliáš, Václav Marhoul a Karel Kovář spojili síly na pomoc dětem ve Rwandě

Patrik Eliáš, Václav Marhoul a Karel Kovář spojili síly na pomoc dětem ve Rwandě

S projektem Daruj vodu - daruj život již více, než 15 let cíleně pomáhá ve Rwandě český UNICEF. Smyslem aktuálního projektu Daruj vodu - daruj život je zajistit v této malé zemi v srdci Afriky trvalý zdroj pitné vody pro 30 000 dětí a jejich rodin v oblasti Mahama, kde pitná voda doposud chybí. Programy pomoci se soustředí především na základní zdravotní péči, osvětu v odpovědném rodičovství a potravinovou soběstačnost nejchudších komunit.

V roce 2016 vybudoval UNICEF v oblasti Mahama ve Rwandě čističku vody a veřejné vodovody pro 60 000 lidí. "Díky této pomoci již nemusí děti putovat dlouhé kilometry za vodou do řeky Kagera, která je závadná a kde je navíc ohrožovali krokodýli. V oblasti dramaticky poklesla nemocnost a úmrtnost na bakteriální a parazitární onemocnění," vysvětluje ředitelka českého UNICEF, Pavla Gomba.

O funkci zmíněného projektu se letos v červnu přímo na místě přesvědčila mise českého UNICEF, k níž se připojili také hokejista a vyslanec UNICEF Patrik Eliáš, režisér Václav Marhoul a youtuber Karel Kovář.

Kapacita čističky umožňuje rozšíření vodovodního systému pro dalších minimálně 30 000 lidí žijících v okolních komunitách, kteří doposud bezpečný přístup ke kvalitní pitné vodě nemají. "Zásadou UNICEF je pomáhat přímo v místech problémů. Proto vznikl konkrétní projekt Daruj vodu - daruj život, jehož smyslem je rozšíření vodovodního systému a zajištění trvalého zdroje pitné vody pro další rodiny ve Rwandě. Místní lidé se do těchto projektů zapojují jako dobrovolníci," říká Pavla Gomba, která se zde o kvalitě pitné vody sama přesvědčila.

O smysluplnosti výše uvedeného projektu je přesvědčen také režisér Václav Marhoul: "Ano, jistě, člověk vydrží mnoho věcí. Ale bez vody jen pouhé tři dny. zároveň tolik lidí bez svého zavinění nemá přístup k té dobré, nekontaminové. Bez nadsázky lze říci, že alespoň jeden litr čisté vody denně zachrání jeden život."

Youtuber Kovář alias Kovy oslovil k podpoře své příznivce na Instagramu v živém chatu přímo ze Rwandy. A Patrik Eliáš, který před lety jako vyslanec UNICEF již navštívil i s manželkou, Petrou, Belize, plánuje na základě své osobní zkušenosti z mise do Rwandy zapojit své fanoušky v Česku i zámoří: "Úpravna vody, která čistí závadnou vodu z řeky Kagera, rozvádí bezpečnou, pitnou vodu pro 60 000 lidí žijících nejenom v oblasti Mahama, ale také v okolních komunitách. Spojení ´voda dává život´ v místních podmínkách platí doslova," shrnul své dojmy Patrik Eliáš.

Pomoci jakoukoliv částkou je možné na www.DARUJVODU.cz Například 330 korun pomůže zajistit pitnou vodu až pro 10 dětí na celý měsíc.

Děkujeme i za vaši pomoc

Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 14. 7. 2019

Super.

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 7. 8. 2019

gustawka
gustawka 12. 7. 2019

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 12. 7. 2019

KamilaK
KamilaK 11. 7. 2019

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 11. 7. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 752
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.