Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 5. 3. 2019
Líbí se mi

Parádní koncert hvězdného páru pomohl malým bojovníkům

Eva K.
Eva K.
Vloženo 5. 3. 2019
Líbí se mi
Parádní koncert hvězdného páru pomohl malým bojovníkům

Parádní koncert hvězdného páru pomohl malým bojovníkům

S velkým zájmem očekávaná benefice, s názvem "Předčasný koncert Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové", o které jsme již psaly, předčil všechna očekávání. Ve vyprodaném Velkém sálu pražského Paláce Žofín, 20. 2. 2019, diváci zažili opravdu nezapomenutelný večer.

Hvězdný pár světových operních scén i v Praze předvedl parádní výkon, který nadšené publikum nejednou odměnilo dlouhotrvajícím potleskem ve stoji. Perfektní výkon předvedl i Symfonický orchestr Českého rozhlasu, pod taktovkou dirigenta Davida Švece.

Na programu byly nádherné skladby takových hudebních velikánů, jako Antonín Dvořák a Bedřich Smetana. Kromě toho při premiérovém uvedení repertoáru z nového alba Každý jen tu svou, se naskytla publiku jedinečná šance vidět a slyšet společně náš nejkrásnější pár operního světa, Kateřinu Kněžíkovou a Adama Plachetku.

Stálý člen ansámblu Vídeňské státní opery (Wiener Staatsoper), který pravidelně hostuje například i v Metropolitní opeře, v New Yorku, při zahájení unikátního dobročinného koncertu prozradil přítomným, že se s manželkou jen nedávno vrátili z rodinné dovolené a jejich společné vystoupení na Žofíně je vlastně prvním po delším volnu. "Byli jsme s rodinou na horách, v Kitzbühlu a moc se nám nechtělo odjíždět... Ale na tento benefiční koncert jsme se s Kačkou velmi těšili, takže jsme byli rádi, že po dovolené naši ´práci´ můžeme zahájit něčím příjemným"

Na otázku, co pro něj znamená spolupráce s Nadačním fondem předčasně narozených dětí, světoznámý barytonista s úsměvem odpověděl: "Je to moc milá spolupráce i po pracovní stránce a také i proto, jak je nesmírně prospěšná. Jsem skutečně rád, že jsme se našli a spřádáme další společné plány. Snad se budeme mít na co těšit i v příštích letech"

Na výše uvedeném dobročinném koncertu se vybralo až 1 035 500,- Kč. Co na to říká pyšný otec čtyřiapůlleté Adélky a devítiměsíční Barborky? "To nás s Katkou též velmi těší, neboť na vstupném jsme cca o 200 000,- Kč překročili výtěžek z minulého koncertu, který se konal v roce 2016 a na kterém jsem vystupoval sám, bez manželky. Máme tedy stoupavou tendenci a doufáme, že v příštím roce to bude ještě lepší"

A jaké dojmy si odnesla ze Žofína Kateřina, sólistka opery Národního divadla v Praze, která vloni byla spolu s harfistkou, Kateřinou Englichovou, oceněna prestižní cenou Classic Prague Awards, za nejlepší komorní výkon roku 2017? "Poprvé jsem se zúčastnila tohoto charitativního koncertu. Pokaždé, když jsem zpívala na pódiu a podívala jsem se směrem, po mé pravé ruce - kde jsem viděla na obrovském bílém panelu fotky těch malých miminek -, měla jsem slzy na krajíčku... To je něco tak úžasného, co tyto dámy, zakladatelky nadačního fondu, Hana Píšová a Markéta Stránská, neúnavně dělají v prospěch malých bojovníků a jejich rodin... A tak jsem si řekla, že každý tón, který mi vyjde z hrdla, poputuje symbolicky dětičkám, protože dneska tady byly maminky, které opustily své předčasně narozené děti a přišly podpořit nás. Neskutečně si toho vážím. Protože jako máma našich dvou malých dcer si to ani nedokážu dost dobře představit - možná, jen do určité míry -, jaký to musí být příšerný strach a obavy z toho, jestli to miminko vůbec přežije, jestli to bude nakonec zdravé, jestli bude či nebude mít doživotní následky a tak dále... Jsem nesmírně ráda, že jsem měla tu možnost a čest být zapojena do této krásné akce I když jsou naše dvě dcerky, Adélka a Baruška, ještě malé, ale snažíme se jim - společně s mým manželem - nějak představit náš život kolem nás po pozitivní stránce. Jezdí s námi i po světě, abychom i tak mohli být jako celá rodina spolu "

Pro zajímavost zde uvádím link, na kterém se můžete podívat na krátké video, které vzniklo krátce po narození malé Barborky:

https://www.youtube.comwatch?=oexRiKKGBHI

A co mé osobní dojmy?

V ten mrazivý zimní středeční večer, na Žofíně, bylo obzvlášť pohlazením pro duši všech přítomných i diváků nádherná árie Rusalky ze stejnojmenné Dvořákovy opery, Měsíčku na nebi hlubokém, ve famózním podání Kateřiny. Tento skvost jsem sice už vícekrát slyšela i viděla v divadlech a to pokaždé ve skvělém podání jiných operních pěvkyň, ale Kateřina je všechny jasně převálcovala, řečeno sportovní terminologií Její nevýslovně krásný zpěv, vycházející z jejího čistého srdce, pohladil duši celému publiku, jako když hřejivé, jarní sluneční paprsky s úsměvem pohladí rozkvetlou jarní přírodu Není divu, že moje kamarádka, Petra - která seděla vedle mě -, se pod dojmem tohoto mimořádného hudebního zážitku rozplakala... I já jsem měla slzy na krajíčku a mrazilo mě v zádech... A jak jsme se dověděly po koncertě od jiných diváků, vůbec jsme nebyly s Petrou samy, které až tak hluboce dojal již zmíněný skvost v podání sólistky pražského Národního divadla

Když jsme po koncertu obě poděkovaly Adamovi i Kateřině za překrásný večer, řekla jsem jí, že kdyby byla Meryl Streep v ten večer na Žofíně a kdyby slyšela i viděla tuto árii z Rusalky, asi by Kateřinu hned pozvala do Ameriky a třeba i na předávání cen Oscarů, aby si tam s touto kouzelnou árií podmanila i americké publikum A proč právě Meryl Streep? Měla jsem tu čest s ní dělat rozhovor při příležitosti televizního festivalu Zlatá Praha, v létě roku 1999 - kde slavná oscarová herečka osobně uvedla film Sofiina volba -, a prozradila mne i to, jak velmi miluje Dvořákovou hudbu a snad nejvíce Rusalku.. A již zmíněná árie, Měsíčku na nebi hlubokém, je její nejoblíbenější Ale o mém nečekaném a milém setkání s Meryl Streep někdy jindy

Více informací o Kateřině Kněžíkové a Adamovi Plachetkovi najdete na http://www.katerinaknezikova.com a na www.adamplachetka.com

Náš nesmírně sympatický manželský pár, stejně, jako již zmíněný Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Davida Švece, vystoupili bez nároku na honorář. Díky nim byl tedy celý výtěžek z prodeje vstupenek, až 1 035 500,-Kč, věnován na pomoc předčasně narozeným dětem a jejich rodinám

Jak můžete pomoci?

Vaše finanční pomoc může být uskutečněna jednorázově, nebo na základě pravidelného příspěvku, například formou trvalého příkazu. V případě zájmu Vám nadační fond vystaví doklad o Vašem daru. Více informací najdete na www.predcasnenarozenedeti.cz

Zde ještě uvádíme dvě možnosti pomoci:

1. Dárcovskou DMS. Pokud chcete podpořit rodiny předčasně narozených dětí dárcovskou DMS, zašlete ji, prosím, na  číslo 87 777 ve tvaru:

    DMS PREDCASNEDETI 30

    DMS PREDCASNEDETI 60

    DMS PREDCASNEDETI 90

2. Přispívat můžete i dlouhodobě darcovskou DMS. Pokud máte zájem podpořit rodiny malých bojovníků touto formou, pošlete ji, prosím, na 

    číslo 87 777 ve tvaru:

    DMS TRV PREDCASNEDETI 30

    DMS TRV PREDCASNEDETI 60

    DMS TRV PREDCASNEDETI 90

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz

 

Děkujeme i za Vaši štědrost

Eva

 

Popis fotek: Adam Plachetka a Kateřina Kněžíková (Foto: Marek Olbrzymek - titulní foto) 

Foto č. 2: S kamarádkou Petrou stojíme u hlavního panelu výše uvedeného NF

Foto: č. 3: Také interiér Paláce Žofín byl vkusně vyzdoben v duchu benefičního koncertu (Foto: Eva)

Foto č. 4: Parádní dobročinný koncert vynesl až 1 035 500, Kč (Foto: Eva)

Foto: č. 5: Společná fotka s Kateřinou, s Adamem, s kamarádkou Petrou a se mnou

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 5. 3. 2019

krásné video

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 7. 3. 2019

Děkuji Řeknu to Adamovi a Kateřině, určitě je to potěší

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 070
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.