Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 28. 8. 2017
Líbí se mi

Nezbláznit se z toho

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 28. 8. 2017
Líbí se mi
Nezbláznit se z toho

Nezbláznit se z toho

Nevím jak to napsat, možná to bude zrovna teď absolutní zkomolenina, ale občas má prostě člověk potřebu vyventilovat veškeré nervy a trápení. A co je vlastně momentálně pro mě to velké trápení? Práce, děti, rodina.  

Někteří z Vás, kteří mě sledujete už víte, že ačkoliv jsem máma na mateřské dovolené, která má ještě 2roky mateřské před sebou, chodím v noci do práce. Takže zatím co moji andílci spinkají pod ostřížím dohledem svého tatínka, maminka kroutí volantem kamionu po silnicích Čech, aby se ráno mohla ke svým broučkům vrátit. Krom super příjmu navíc je to pro mě i můj koníček, splněný sen, zábava a taky relax od pokakaných zadečků, rozsypaných hraček, uvařených jídel a neustálého praní a uklízení. Prostě každý večer rozžhavým těch 400 koní pod kapotou, zapřáhnu si těch 30t a nechám se unášet. Přítel pak má tu výhodu, že přes den jde do práce, v noci se vyspí, odpoledne si užije naše děti a protože jsou malí, poznávají ho a těší se na něj. Byla to vlastně jediná možnost, jak docílit toho, že nebudeme mít problém se splácením hypotéky, tatínek bude moct zůstat pracovat v CZ a nebude na vše placení sám. 

Bohužel nastala situace, kterou nikdo nečekal, platy šly dolů a tak ani moje práce už nestačí k tomu, aby jsme zajistili hypotéku, poplatky, pojistky a spoření dětí + nějaké normální živobytí. K tomu přítel dostal nabídku, která se samozřejmě neodmítá. 

A teď k tomu, co mě hrozně trápí? Každá chceme fungující rodinu, každá pro to uděláme, co je potřeba, ať je to práce, kde spíte denně max. 3,5h. Jen proto, aby Vaše děti byli šťastné a měli vše co potřebují, tedy pokud nejste zlatokopka a ty děti nemáte jen proto, aby jste měli vy vše co potřebujete. Jako že, bohužel, už i to je dneska dost časté. Já pro své děti chci všechno, mezi co patří na prvním místě i tatínek doma. A teď to skončí. Přítel odchází pracovat do zahraničí, z toho důvodu končím v práci už i já. Protože tím pádem by byli děti sami doma a to nejde. Takže sice budou mít na 100% svou maminku, ale tatínka jen o víkendech. 

A to je to co mě trápí. Vzpomene si vůbec roční syn na tatínka, když ho vidí na víkend? Na druhou stranu bude život lehčí. Vyspím se, takže budu odpočinutá na všechny jejich lumpárny a připravená se o ně starat ve dne v noci. Bude snadné se zbalit a vyrazit na výlet, ale tatínka jim to bohužel nenahradí. Navíc se já stanu opět závislá na jeho příjmu, protože 7tis. mateřská je bídná částka za péči. 

A teď poraďte. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 14. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 30. 8. 2017

Odpovědět
Tamara
Tamara 28. 8. 2017

Mateřskou i rodičovskou mám dávno za sebou a i tehdy to nebylo finančně nic moc. Ale je to přechodná doba a strašně rychle to uteklo. Berte to, jak to je a i na tom špatném je něco dobrého a časem to může být zase úplně jinak. Užívejte si dětí a společně se určitě budete těšit na víkendy s tatínkem. Držím Vám palce

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 8. 2017

Fotka je z Rozvadova?

Odpovědět
mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn 28. 8. 2017

Petrovice

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 781
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.