Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucie89
Lucie89
Vloženo 11. 6. 2016
Líbí se mi

„ Není přeci důležité co mám na hlavě, ale co mám v hlavě…“, aneb život s alopecií

Lucie89
Lucie89
Vloženo 11. 6. 2016
Líbí se mi
„ Není přeci důležité co mám na hlavě, ale co mám v hlavě…“, aneb život s alopecií

„ Není přeci důležité co mám na hlavě, ale co mám v hlavě…“, aneb život s alopecií

Moje Kačenka se narodila se spoustou vlásků a do jednoho roku měla nádherné pramínky vlasů.. V té době však ji začaly padat a já si říkala, že je to nejspíš k jejímu miminkovskému věku, kdy se vlásky přeměňují a že u ní to je jen rychlejší proces. Jenže vlásky padaly a padaly a já to začala řešit přes lékaře. Prošli jsme několika vyšetřeními a vše bylo pro doktory v pořádku, přesto Kačenka o vlásky přišla.
Nyní, v posledním čase zkoušíme léčení laserem, který jí pomáhá… tedy pomáhal. Během léčby přišli neštovice a tak jsme zas na začátku. Od října začneme léčbu nanovo. A já doufám, že se na nás usměje štěstí a vlásky narostou a budou držet.

Přesto všechno, že se celá rodina, snažíme být Kačce oporou, zahrnujeme ji láskou, si stále říkám PROČ? Z jakého důvodu… Kačenka je dítě v harmonické rodině, žije obklopena lidmi, kteří ji milují, má sourozence, kterého zas miluje ona… je to šťastné dítě, usměvavá holčička. A nejen to. Je i nadaná a krásně maluje a na svém prvním vysvědčení bude mít letos samé jedničky. Snažím se jí dopřát pestrou a zdravou stravu a přesto se vlásky někam ztratili a nechtějí se znovu objevit.

Ona sama,  ve svých sedmi letech, vlásky moc neřeší, paruky nosí jen občas a na nepříjemné poznámky odpovídá slovy „ Není přeci důležité co mám na hlavě, ale co mám v hlavě…“
A já? Mám doma svou krásnou princeznu, moc a moc bych jí přála krásné vlásky a i když vím, že tohle není nemoc na kterou se umírá, a vím, že je na světě mnohem víc trápení než mám já se svou Kačenkou, tak přesto všechno mi je uvnitř smutno a mrzí mě, že ji nemohu pomoci. Přesto pořád věřím, že třeba jednou se obě dočkáme!

A co vy máte někdo nějaké zkušenosti s alopecií a setkali jste se s ní někdy?

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 6. 2016

Moc držím palce, aby Kačenky vlásky narostly a když ne, je stále módní chodit do hola...moje dcera tak dobrovolně chodila po celou dobu studia na gymnáziu a až na VŠ si nechala trochu narůst vlasy...

Odpovědět
Lucie89
Lucie89 12. 6. 2016

Moc děkuji za podporu a vám přeji vše nej.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 354
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.