Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucka21
Lucka21
Vloženo 7. 6. 2014
Líbí se mi

Nejdříve nasaďme masku sobě, až pak dětem

Lucka21
Lucka21
Vloženo 7. 6. 2014
Líbí se mi
Nejdříve nasaďme masku sobě, až pak dětem

Nejdříve nasaďme masku sobě, až pak dětem

To, co dítě potřebuje je, abychom byli šťastní my!

Kdo z vás cestuje letadlem, tak tuto větu důvěrně zná. A taky jste nechápavě kroutili hlavou, když jste ji poprvé slyšeli? Každý rodič přece chce nejdříve zachránit své dítě, že? To je jasné! Ale když se nad tím zamyslíte, dává to stoprocentní smysl. A nejen v letadle. Funguje to tak ve všech oblastech.

Aby dítě bylo zdravé, spokojené a šťastné, musíme být takoví my – rodiče.

Nejčastější výmluva spousty rodičů zní: „Teď nemůžu, teď mám malé děti.“ Většina rodičů bude pracovat na sobě,dělat to, co je baví, cestovat, atd. (může si dosadit cokoliv),… AŽ DĚTI BUDOU VELKÉ!!! A až jsou děti už velké,pak zase pro změnu onemocní třeba rodiče a je třeba se o ně starat,tak pak je třeba počkat do důchodu (kde se zase vyskytne něco jiného).

Ale jelikož děti těchto rodičů celé dětství slyšeli: „Budu si dělat to, co chci, až mé děti dospějí.“ Co myslíte, že uslyší jejich děti???

Je to opravdu hloupost, ne nadarmo se říká: „Nejhorší máma = frustrovaná máma.“ Děti více než kdokoliv jiný nasávají atmosféru rodiny a vidí a cítí i to, co my si myslíme, že před nimi dobře skrýváme.

Jaký vzor předávám svým dětem, jestliže chodím do práce,která mne nebaví, nebo naopak jenom přežívám, dělám kariéru a honím se za penězi a celé mé dny jsou jenom o tom? Co když pořád říkám,že nemám čas na to, abych dělala to, co mě těší a naplňuje?

Pochybuje snad ještě někdo, že tyto děti to budou mít v dospělosti naprosto stejně?

Když budou rodiče na sobě více pracovat, zlepšovat se a růst, pomáhají tím svým dětem. Vezměme například třeba vzdělávání. Spousta rodičů řekne, že nemůže jet na víkendový kurz,protože mají děti. Je to ale přesně naopak. Oni si nemohou dovolit tam nejet a nepracovat na sobě. Protože pokud to neudělají, budou to přenášet na své děti.

Skvělá zpráva je, že existuje jen jeden vzorec, který funguje a je geniálně jednoduchý . Jak chci, aby se chovalo moje dítě, tak se musím chovat já. Chci, aby bylo mé dítě šťastné? Musím být šťastná já! To je všechno!

Zkusme opustit tu představu, že aby dítě bylo šťastné a spokojené, tak my jako rodiče musíme opustit všechny své radosti a podřídit všechno dítěti. Nefunguje to. To, co dítě chce a potřebuje, je, abychom byli šťastní my.

 

Lucie Valchařová

www.rodinajakofirma.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

super

Odpovědět
konatovka
konatovka 10. 4. 2015

Velmi zajímavý článek, dozvěděla jsem zase něco nového.

Odpovědět
Bad Guy
Bad Guy 24. 10. 2014

jasně

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 4. 8. 2014

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 026
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.