Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 9. 2. 2019
Líbí se mi

Navštivte galerii ocelových figurín. Čas na pořádné objetí!

evionka
evionka
Vloženo 9. 2. 2019
Líbí se mi
Navštivte galerii ocelových figurín. Čas na pořádné objetí!

Navštivte galerii ocelových figurín. Čas na pořádné objetí!

Už jste navštívili Galerii ocelových figurín v samém centru Prahy? Ještě ne? Tak to je škoda, protože je skutečně o co stát. Původně jsem si také myslela, že to pro mého syna (13 let) nebude zase až tak zajímavé, ale ve finále jsme se oba vážně pobavili. A hlavně - na všechno jsme si mohli sáhnout, fotit se a dokonce si vyzkoušet i sezení v ocelových autech a na motorkách.

 

Galerie ocelových figurín je jedinečné místo na světě, kde můžete najít sochy z recyklovaných kovových částí na jednom místě. Tyto kovové figuríny jsou inspirované nejenom postavami z pohádek, z různých filmů a nejrůznějších celebrit, ale v přízemí je dokonce umístěna i celá plejáda hitů automobilového průmyslu.

Můžete jich najít více než 100 a se všemi se můžete vyfotit, dotýkat se jich a užít si s nimi interaktivní zážitek. A jak to vlastně celé vzniklo? V roce 2010 postihla finanční krize i trh se šrotem. Polský podnikatel Mariusz Olejnik proto musel vymyslet nový nápad, jak překonat tuto nepříjemnou situaci. Spolu s přáteli ho napadlo využít nepotřebnou ocel pro stavbu soch a různých uměleckých předmětů. Po první výstavě se stal tento počin fenoménem, který dorazil i do Prahy.

Celá výstava je rozdělena na přízemí a první patro. Tam na nás čekal samotný Zlobr s celou svojí povedenou rodinkou a s oslíkem. Kryštof měl oči někde jinde, protože tam byli účastníci Hvězdných válek a dinosaurus, kterého si osedlal. Ale bylo tam toho daleko víc - třeba Mimoňové, Mickey s Donaldem a postavičky z tak populární Doby ledové.

 

Tak toto je socha inspirovaná Mercedes Benz Stirling Moss. Design auta byl vyroben k oslavě 80.narozenin jednoho konsktruktéra a řidiče tříramenné hvězdy Sir Stirling Craufurd Moss, vítěze 222. závodů na oficiálních vozidlech. V současné době činí cena originálu na sekundárním trhu asi 52 miliónů korun českých - no tak aspoň ta replika....

Hezké, že? I zde bylo možno usednout za volant a aspoň si s ním zatočit. Ostatně celé přízemí je plné takových vychytávek. Auta i motorky jsou tu jen pro vás. A to celé jsme zakončili posezením na trůnu epického seriálu GAme of Thrones.

Skvělá ukázka toho, jak je lidská fantazie nekonečná a že i ze starého šrotu se dají vytvořit plnohodnotné a překrásné produkty. A to je asi ten nejdůležitěšjí záměr celé této galerie - recyklace není nic víc než vdechnutí nového života do starých věcí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

krása

Odpovědět
evionka
evionka 27. 3. 2020

Majina
Majina 10. 2. 2019

zaujímavá galéria,tam by sa iste mojim synom páčilo.

Odpovědět
lemur
lemur 10. 2. 2019

Zajímavá galerie.

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 9. 2. 2019

Určitě se tam někdy stavím

Odpovědět
evionka
evionka 9. 2. 2019

my jsme byli mile překvapeni

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 851
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.