Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 29. 5. 2019
Líbí se mi

Muzikálové hvězdy vystoupí v pražském Kostele sv. Rodiny pro charitu

Eva K.
Eva K.
Vloženo 29. 5. 2019
Líbí se mi
Muzikálové hvězdy vystoupí v pražském Kostele sv. Rodiny pro charitu

Muzikálové hvězdy vystoupí v pražském Kostele sv. Rodiny pro charitu

Hlavní hvězdy velkolepého muzikálového koncertu, který se uskuteční 29. května, od 19:00 hodin v Kostele sv. Rodiny, v Domově sv. Karla Boromejského v pražské čtvrti Řepy, budou známé osobnosti muzikálů, jako Michaela Gemrotová, Marian Vojtko, Pavel Vítek a Jakub Hübner. Zmíněné hvězdy na koncertě doprovodí Collegium Modern Prague Orchestra s dirigenty Michalem Macourkem a Petrem Jiříkovským. Jedná se o zcela nově založené těleso a půjde o jeho úplně první koncert.

Orchestr vznikl z popudu dvou spolupracovníků, kteří se blíže poznali při přípravě muzikálu Ples upírů - tedy dirigenta Michala Macourka a Michaela Prostějovského, který libreto zmíněného muzikálu přebásnil do češtiny. Vzápětí vstoupil do příprav nového orchestru také dirigent a klavírista Petr Jiříkovský, dlouholetý kamarád a spolužák Michala Macourka.

Základní myšlenkou bylo vytvořit těleso se stálými členy, které by bylo schopné hrát hudbu muzikálovou, filmovou, ale i vážnou. Nakonec se podařilo dát dohromady špičkové umělce, kteří se dobře znají již z předcházejících projektů a kteří si rozumí nejen profesně, ale i lidsky. A to bez omezení žánrů nebo nástrojových skupin.

Během muzikálového koncertu zazní slavné árie z muzikálů Bídníci, Fantom opery, Kočky, Šumař na střeše, Noc na Karlštejně, Sunset Boulevard, Carmen, Ples upírů a také slavné světové evergreeny prověřené časem a miliony posluchačů doslova na celém světě. Za všechny uveďme My Way, New York, New York, Strangers In The Night, Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na Západě nebo titulní melodii z filmů o Vinnetouovi.

Za dramaturgií koncertu stojí vedle dirigentů textař Michael Prostějovský a jeho společnost MUSICAL-MEDIA, s.r.o. Výtěžek z koncertu pořadatelé Collegium Modern Prague a spolek CMP věnují Domovu sv. Karla Boromejského proslaveného příkladnou péči o své klienty - nemocné seniory.

Přeji vám hezké hudební zážitky

Eva

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 2. 6. 2019

krásný počin

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 29. 5. 2019

určitě krásná akce

Odpovědět
Ovace
Ovace 29. 5. 2019

bezva

Odpovědět
gustawka
gustawka 29. 5. 2019

super

Odpovědět
lemur
lemur 29. 5. 2019

To bude krásný koncert.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 790
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.