Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 9. 11. 2019
Líbí se mi

MUDr. Ivana Kaderková: Všechno dělám s láskou

Eva K.
Eva K.
Vloženo 9. 11. 2019
Líbí se mi
MUDr. Ivana Kaderková: Všechno dělám s láskou

MUDr. Ivana Kaderková: Všechno dělám s láskou

Do všeho, co dělá, dává svoje srdce. Ať se jedná o náročnou práci manažerky v její full servisové agentuře, o vaření a pečení dobrot pro rodinu nebo o sjezdové lyžování, vše dělá, jak nejlépe umí. Jako mladá lékařka však před kariérou v medicíně dala přednost rodině a výchově svých tří dcer. A svou životní roli maminky také vykonávala, jak nejlépe mohla - s láskou a naplno. I když svým dospělým dcerám a jejich rodinám je stále velkou oporou, už se také naučila, jak je důležité najít si čas a prostor jen pro sebe a na své zájmy.

MUDr. Ivana Kaderková, jednatelka a manažerka své agentury, We Make Media, kterou téma sebevědomí také hodně zajímá.

Paní doktorko, co Vás obzvlášť potěšilo v poslední době?

Ač mám tři dcery - Anetě je 28 let, dvojčata Sabina a Eva mají 26 let -, není mezi nimi žádná rivalita, ba naopak. Navzájem mají tak neskutečnou lásku, že mě to pokaždé až dojímá... A zrovna nedávno, Aneta, říkala: "Mami, všimla sis, jak se se ségrami a samozřejmě i s tebou máme velmi rády?" Kolikrát se spontánně domluvíme a sejdeme, abychom se viděly a popovídaly si. Myslím si, že podobné vztahy mezi mámou a dcerami, sestrami, nebývají tak časté...

Jak se Vám podařilo vybudovat s dcerami tak skvělé vztahy?

Dala jsem přednost mateřství před kariérou lékařky. Byla jsem s nimi pět let doma a strávily jsme spolu spoustu času. I když jsem pak již chodila do práce, do jednoho vydavatelství zdravotnické literatury, dbala jsem na jejich kroužky a vedla je k aktivnímu sportování - i na vrcholové úrovni. A všechny sportují dodnes.

Pro zajímavost jen poznamenám, že Vaše Evička je manželkou judisty Lukáše Krpálka, olympijského vítěze z her v Rio de Janeiru a tvoří opravdu krásný pár...

Oni jsou zlatíčka. Vždy si užívám čas trávený společně s nimi i se svými vnoučaty, s tříletým Toníčkem a s roční Mariankou.

V roce 2007 jste v Praze založila fullservisovou agenturu s působností jak v České republice, tak na Slovensku, v Rakousku a Itálii. Co všechno organizujete? 

Naše agentura organizuje nejen národní, evropské a světové kongresy v medicíně, ale i prestižní společenské akce. Patří mezi ně například reprezentační ples Sestry na sál!, v jehož rámci se koná již pravidelně také finále soutěže Sestra sympatie. Také vydáváme zdravotnickou literaturu pro odbornou i laickou veřejnost.                                                       

Mezi hlavní cíle zakladatelky našeho portálu Evy Vaškové Čejkové a jejího týmu patří zvýšování sebevědomí žen. Pravidelně proto organizují po celé České republice akce pro ženy a dívky s názvem Den, kdy se mám ráda. Jak vnímáte zmíněnou problematiku Vy?

Myslím si, že většina žen má se sebevědomím problémy. Mnoho z nich se podhodnocuje, ani si to neuvědomují. Bohužel mnohdy se na jejich nižším sebevědomí podepsali rodiče, kteří byli možná přísnější a nechválili je ani za jejich menší úspěchy.

Měla jste i Vy někdy problémy se sebevědomím?

Ano, měla. I já jsem se v minulosti potýkala s nižším sebevědomím. Hodně jsem o tom přemýšlela a poslední tři roky jsem hledala rady v knihách z oblasti osobnostního rozvoje. A stále se snažím pracovat na sobě.

Které knihy Vás obzvlášť zaujaly?

Pokud bych měla vybrat z mnoha knih, které jsem přečetla, tak je to od D. M. Ruize snad klasika, Čtyři dohody, dále Pět stupňů připoutanosti a mnoho dalších. Hodně mě oslovila i kniha Marianne Williamson, Návrat k lásce. V této knize mne snad nejvíce zaujalo tvrzení, že největší strach lidí je strach z lásky!

Co byste doporučila našim čtenářkám na zvýšení jejich sebevědomí?

Ono to vůbec není o fyzických proporcích nebo o vysokých školách. Je to o tom, aby si každá vážila sama sebe, aby na sobě neustále pracovala. Protože když má žena zdravé sebevědomí, tak vyzařuje pozitivní energii a je šťastná. Ráda bych zde zdůraznila, že díky naší soutěži o titul Sestra sympatie vidím v souvislosti se sebevědomím výrazné pokroky i u sestřiček.

V čem se to hlavně projevuje?

Jsou mnohem krásnější, než byly před soutěží. Ta děvčata si začnou sama sebe více vážit a jsou zkrátka krásnější.

Máte hodně náročnou práci manažerky. Čím vším si dobíjíte baterky?

Miluji domácí práce od vaření, vytváření různých dekorací až po zahradničení. Jsem přímo "chorobná" pekařka vánočního cukroví...Vždycky mám až 14 druhů cukroví, které pak pochopitelně rozdávám dcerám i známým... A musím říct, že minulé léto už to trochu hraničilo s "abnormálností". S mírnou pomoci dcery, Anety, jsem udělala až 150 domácích marmelád s různými příchutěmi - jako třeba s levandulí, badyánem a mátou. Také jsem se po letech vrátila ke hře na kytaru, ke klasice. Rovněž velmi ráda sportuji, a to již od malička.

Jakým druhům sportu se věnujete?

Po prarodičích mám chalupu v Krkonoších a už od dětství mě nejvíce baví sjezdové lyžování. Je to moje vášeň. Trávím zde v zimě téměř každý víkend. Mám za sezonu naježděno na svahu více, jak 500 km a bylo by i více, ale práce nedovolí.Ráda jezdím rychle - i když někdy na hranici bezpečnosti - a ten adrenalin mi vždy vyčistí hlavu.

Eva

 

Popis fotek: Titulní foto: MUDr. Ivana Kaderková v roli manažerky

Foto č. 2: Paní Ivana s Evičkou a Lukášem

Foto č. 3: Paní Ivana s dcerami na horách

Foto č. 4: Paní Ivana si užívá lyžování na horách

Zdroj: Drafter.cz (titulní foto) a archiv MUDr. Ivany Kaderkové

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 018
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.