avatar
Kristiana
vloženo 12. 1. 2018
Líbí se mi

Mínusy života na vesnici

avatar
Kristiana
vloženo 12. 1. 2018
Líbí se mi
image

Mínusy života na vesnici

Dnes se Vám chci svěřit, že život na vesnici je vážně báječný, ale... Vždy se najde nějaké ale, prosím neberte tento příběh jako stížnost, je to spíše zpověď, protože jsem neskonale vděčná, že tady na vesnici mohu (zatím) žít u své rodiny.

Moc si toho vážím, že mě přijali do svého domu, jenže chci změnu, jestli jste četli můj článek, TROCHU JINÝ DOPIS JEŽÍŠKOVI, tak víte, že toužím celým svým srdcem mít svůj domeček, takže se snažím pro svůj sen něco udělat. A jeden čin, který musím pro dosažení udělat je dojíždět do zaměstnání, i když zaměstnání není vůbec pro mě.

První mínus je tedy dojíždění, protože na vesnici přijede 5 autobusů denně, takže po práci jedou lidé domů a já musím v Brně čekat, třeba i 2 hodiny, než pojede ten „správný“ vlak, který navazuje na jeden z autobusů, abych dojela domů. Když je venku zima, není o co stát.

Proto hledám práci v online světě, který naprosto miluji.

V online světě se už pohybuji nějakou dobu, v roce 2008 jsem si udělala kurz na administrativní pracovnici, který obsahoval i kurz základů na počítači, od té doby mám určité zkušenosti, přesto nemohu najít práci, kterou bych vykonávala z domu, měla ji zaplacenou a bavila by mě, i když mě baví opravdu spoustu věcí.

Ráda upravuji weby, eshopy, věnuji se instagramu, miluji psaní a čtení, moc ráda fotím a učím se upravovat a zlepšovat fotky, do počítače jsem se zamilovala, a tak u něho trávím většinu svého času dá se říct i života, který prokládám cvičením nebo jiným tvořením.

Moc ráda se učím nové věci, stále přemýšlím, co se teď budu učit, když se nic nového neučím, chybí mi to. Teď jsem přemýšlela, co se chci učit a už to přišlo, našla jsem si brigádu, kde se budu učit nejen práci, kterou jsem si vybrala, ale vůbec docházku do zaměstnání, protože jsem v práci nebyla už 2 roky. Jenže když mám pevný CÍL, jen tak se nevzdám. A hlavně vím, že pro splnění snu, musím něco udělat, a tak dělám.

Druhý mínus je, že se na vesnici prostě neschováte, všichni o Vás ví a to úplně všechno a mně se to nelíbí, protože jsem asi divná, ale vůbec mě nezajímá, co kdo ze sousedů má, čemu se věnuje a proto ani nevím, kdo bydlí vedle nás a už vůbec nevím, kolik nových lidiček přibylo nebo ubylo, kam kdo chodí do práce, čemu se věnuje na svém dvorku, a tak podobně. Ať si každý žije podle sebe, podle svých přání a požadavků a to, že to budu vědět na tom nic nezmění.

Lidé na vesnici moc rádi pomlouvají a probírají životy těch druhých, hlavně těch, kterým se třeba hůře daří, prostě láska a přejícnost vesnicím vládne. Přitom jsme tady téměř všichni rodina a to doslova, tak jsem si naivně myslela už od dětství, že si máme pomáhat, když jsme ta rodina, ale život na této vesnici mě velmi obohatil o tyto zkušenosti a já tady žít prostě nemohu... Tento a nejenom tento přístup mě velmi tíží, už dlouhou chvíli. Věřím, že po přestěhování se toho pocitu zbavím.

Třetí mínus je, že tady není vůbec nic, žádný obchod, školka, škola, lékárna, pošta, nic. Nákupy buď objednat nebo nosit v taškách. Občas objednávám, hlavně ty těžké věci, jako třeba rýži, mouku, luštěniny, těstoviny, protože bez auta to vážně není lehké.

 Co Vám budu povídat, život na vesnici si představuji tak na stáří, i když to také není jednoduché, protože k lékaři bez auta se jen tak nedostanete.

Jistě bych našla spoustu dalších mínusů, ale tohle jsou takové ty největší, alespoň pro mě.

Tak to moje zpověď pokud žijete na vesnici, tak mě jistě pochopíte, i když není vesnice jako vesnice.

S láskou, Kristi ♥

www.zivotni-kouzlo.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
TerezaZlin 14. 1. 2018

Není vesnice jako vesnice...

odpovědět
avatar
Kristiana 15. 1. 2018

Přesně tak

avatar
Mirculka 14. 1. 2018

Život na vesnici má své výhody i nevýhody.Mezi nevýhody se dá považovat například méně kulturního vyžití za kterými se dojíždí do větších měst.A výhody že na vesnici se většinou lidi znají více a mají k sobě blíž než jak je tomu ve větších městech.

odpovědět
avatar
Kristiana 15. 1. 2018

Jak kde, u nás je nějaká špatná energie a věřím, že jinde na vesnicích to je lepší, co se týká komunikace

avatar
Clairest 14. 1. 2018

Já bydlím v menším městě, kam dojdu všude pěšky, což je super. Je tady všechno a dostanu se všude. MOc si život na vesnici neumím představit.

odpovědět
avatar
Kristiana 14. 1. 2018

Ano, menší město je ideál, a toužím tam bydlet znovu

avatar
Tvořilka97 13. 1. 2018

Souhlasím s poslední větou....není vesnice jako vesnice. Ta naše má ty základní věci jako malý obchod, školu a řekněme, že je zde i kulturní vyžití....i když se teď spíš vyskytuji ve městě, na vesnici se velmi ráda vracím, protože právě tam je můj domov

odpovědět
avatar
Kristiana 13. 1. 2018

To je krásné, je to úplně jiné než u nás.

avatar
Ovace 13. 1. 2018

Není to snadné

odpovědět
avatar
Kristiana 13. 1. 2018

Není

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 077
registrovaných inspirativních žen
2 876
testovaných produktů
108 227
vložených hodnocení