Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 2. 11. 2017
Líbí se mi

Michal Nesvatba zítra slaví 60 let.

evionka
evionka
Vloženo 2. 11. 2017
Líbí se mi
Michal Nesvatba zítra slaví 60 let.

Michal Nesvatba zítra slaví 60 let.

 

Tak, a je to tady. Zítra, dne 3.11. 2017, to bude slavný den,  kdy se narodil herec Michal Nesvatba, syn českého herce, kreslíře a karikaturisty Miloše Nesvatby. Od roku 1999 je protagonistou pořadu pro děti Kouzelná školka a kromě toho pořádá pro děti divadelní představení.

Pořádá je dlouho. Není to tak zas tak dávno, co jsem se svojí tenkrát asi pětiletou dceruškou (asi pouhých 15 let) navštívila jeho představení a v této tradici jsem zůstala věrna i se svým synem. Naprosto jsem tomu mimovi ve žlutém tričku a hnědých lacláčích, ze kterého většina dětí šílí, podlehla.

Poprvé jsme navštívili pořad Michal na hraní. Zde Michal naučil děti pořádku ve svých hračkách. Bez dětí to ale nejde a tak jsou od začátku až do konce aktivně zapojeny do magické hry s rekvizitami vyrobenými ze samolepícími pásky. Michal umí běhat, umí stát, umí mluvit i tancovat. Kouzelný Michal je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát. Nebudeš to právě ty?

Ne, tak to jsme právě nebyli. Obrovské zklamání, protože jsem koupila lístky na balkón a veškeré akce se konaly ve předních řadách. Nepřekonatelné trauma až do konce života. Michal dokonce házel balónky a na nás se nedostal ani jeden. Neuvěřitelná tragédie.

Abych napravila svůj životní omyl, koupila jsem minulý rok lístky do první řady. A to na pořad Michal je kvítko aneb pokropte ho vodou a nikdy nezvadne. Zde jsme se dozvěděli, co se děje za plotem v Michalově zahrádce. Kopretina zpívala, palma tančila a kaktus do všeho mluvil. Konev měla rýmu a uměla kytka z toho měla legraci.

Kaktus byl vážně ukecaný. Ještě, že jsme seděli v první řadě, protože tu zrovna obcházel, aby se děti dotkly jeho bodláků. V tomto případě bodláky nepíchaly, ale byly plyšové. Ale někdy i Michal bývá překvapený. U sedadla Kryštofa se zarazil, vytřeštil oči a celý ztumpachověl : „ Jé, ty jsi veliký, co tady děláš?“ Téměř jsem myslela, že upadne na záda a bude ve svém údivu bezmocně mávat nohama a rukama.

Kryštůfek se tomu smál a byl nadšený, že si ho konečně Michal všimnul. No, hurá, toto trvalo. Už žádné zklamání ze zadního sedadla z balkónu, kde je idol z televizní obrazovky tak v nedohlednu. A to Michal ani netuší, že právě jeho písničky u nás doma v jednu dobu zaznívaly téměř denně. Znám je nazpaměť.

Pravda, při samotném focení s Michalem Kryštůfek mezi těmi malými předškoláčky opravdu přečuhoval. Tak trošku tam vyčníval. Samotný Michal se z toho stále nemohl vzpamatovat, že na něho chodí i velcí kluci a opět se ho vyptával : „ Poslouchej kluku, do jaké třídy to vlastně chodíš?“

,,Do pátý “.

,,Fakt, jo? Tak to jseš dobrej."

Michal slastně vzdychnul, že má takový vliv i na velký kluky a spokojeně se usmíval. Tak nejenom na něj. Na mě, když to přijde, tak si pustím jeho písničky Františkovy vánoce a jdu péct vánoční cukroví. Možná ten nejlepší nápad, jak oslavit jeho narozeniny.

Veselé narozeniny, Michale.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 11. 2017

Přidávám se k přání všeho nejlepšího k narozeninám!!!!! Michala jsem viděla naživo v dětském představení s Martinem Dejdarem...ale už je to aspoň dvacet let, spíš více

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 644
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.