Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 30. 9. 2014
Líbí se mi

Mateřství dovolená jako životní výzva

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 30. 9. 2014
Líbí se mi
Mateřství dovolená jako životní výzva

Mateřství dovolená jako životní výzva

Mateřská je ta nejlepší doba, kdy člověk může zůstat sám sebou!

GASTROTURISTIKA S KOČÁRKEM

Po pořádné práci zasloužená odměna. Září pro mě byl oddechový měsíc, kdy jsem si užívala dovolené, srovnávala jsem si myšlenky, ženila bráchu, cpala se skvělým jídlem, rozhodla jsem se něco udělat se svým tělem, poznávala partnera a užívala si rodinného života.

Když jsem čekala malého, dostávala jsem záchvaty sobeckosti, že už nic nebude tak jako dřív. Kamarádka mě uklidňovala, že můžu dělat úplně všechno a bude to mnohem krásnější. Musím ji dát za pravdu.

Nejenom že dělám většinu toho, co dřív, ale i mnohem víc. Maličký je skvělá motivace. Posledních pár dní jsme cestovali po krásách českých a moravských a že je pořád, co objevovat. Naschvál jsme vybírali výlety, kam můžeme s kočárkem. Další podmínkou bylo, aby cesta netrvala déle než dvě hodiny. Vyjížděli jsme během spánkového bloku malého. Neměla jsem zájem narušit zaběhnutý režim. Přesto se mi nechtělo dovolenou trávit doma. Patřím k těm lidem, kteří se nejvíce zregenerují, když vypadnou z domácího prostředí a stereotypu.

Zadařilo se a bylo to úžasné. Tady je malá ochutnávka z naší gastroturistické části:

Zlín a Luhačovice

První výlet a já se těším jak malá holka na Ježíška. Lehce nervózní jsem pobíhala po bytě a přemýšlela, co všechno sbalit. Sem tam jsem cvičně zavrčela na partnera. Pořád jsme si nebyli jisti kam vyrazíme, proto jsem pro malého nabalila několik verzí oblečků a hlavně zásobu převařené vody a beby. Nakonec jedeme směr Zlín. Původně jsme chtěli na parníku plout po Baťovým kanálu, ale platby se ten den nekonaly. Na to jsme přišli až na místě. Chyba organizace

Už dlouho jsme měli v plánu navštívit restauraci u Černého medvěda. Vydrápali jsme se do neuvěřitelného kopce, už jen ta cesta byla zážitek. Připadala jsem si jak motorizovaná Mařenka s Jeníčkem. Odměnou nám nebyl sladký perníček, ale famózní zážitek pro všechny smysly. Spokojení jsme byli všichni. Maličký má rád stromy, pro něho byla tato restaurace rájem. Nachází se v kopci uprostřed lesa nad městem. Terasa, kllid, stromy, milující partner, hodné miminko, sluníčko  a doopravdy skvělé jídlo. Co víc si přát?

Aby nám trochu slehlo, rozhodli jsme se pro procházku na kolonádě v Luhačovicích. Jenom nás mrzelo, že jsme si nevzali s sebou věci na přespání. Pohodová, lázeňská atmosféra sálala za všech koutů. Chvilkami jsem si připadala jak v zahraničí. Kolonáda nádherně upravená, ideální pro kočárek.Na kždém rohu teplé oplatky, do kola nádherná příroda. Několik dní v této oáze klidu bych jsem si dokázala představit a ani by mě nemusel nikdo přemlouvat.

Ostravská Zoo

Ostrava nás lákala už dlouhou dobu. Cesta po dálnici naprosto skvělá. Ještě na obchvatu v centru města jsme nebyli rozhodnuti, pro kterou atrakci se rozhedneme - vítkovické areál, radniční věž, miniuni, hornické muzeum nebo zoo? Je to hodně, co může toto město nabídnout.

Malý měl ještě hodinu a půl spánku před sebou a nám kručelo v břiše. Dali jsme na intuici a podnik Coloseum jsme vybrali podle úžasného výhledu a prostorné terasy. Maličký spal na čerstvém vzduchu a my si užívali středomořskou kuchyni. Nikdy bych nevěřila, že se nebudu moc vynadívat na technickou památku. Z pohledu ženy: ,,Ta halda železa má něco do sobe."

Odpoledne jsme strávili v zoo. Ideální procházka s kočárkem. Velký, zelený areál. Kombinace vody, lesa a zvířátek. Určitě jedna z nejkrásnějších zoo, co jsem kdy navštívila. V životě jsem nekrmila kapry, tady se mi to poštěstilo. Maličký na nich mohl oči nechat. Zajímalo by mě, co se mu honilo v hlavičce. Těším se až tento výlet zopakujeme příští rok.

Dneska jsem přesvědčená, že mateřství je úžasná doba, kdy člověk může zůstat sám sebou a navíc i mámou.

 

 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 18. 3. 2015

Super máma

Odpovědět
konatovka
konatovka 18. 3. 2015

Fandím Vám, jste skvělá máma, ráda s malým poznávate svět kolem sebe, je to moc fajn.

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 6. 10. 2014

To už mám za sebou.

Odpovědět
heenna
heenna 6. 10. 2014

ostravskou zoo doporucuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 998
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.