Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 17. 10. 2014
Líbí se mi

Mateřská dovolená jako životní výzva

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 17. 10. 2014
Líbí se mi
Mateřská dovolená jako životní výzva

Mateřská dovolená jako životní výzva

Prožíjte život naplno. Jděte si za svými sny. Věnujte se sami sobě. Pečujte o sobe. Investujte. Budujte vztah s partnerem. Važte si zdraví. Buďte bohatí po všech stránkách. Jak pracovat ze stresem? Děti jsou vašim zrcadlem... Známe je všechny. Tyhle slogany se na nás šíří ze všech stran a my si pod jejich tíhou přijdeme čas od času úplně neschopné. 

Kde na všechny tyto oblasti života vzít čas při každodenním fungování? Lze to všechno stihnout? Já věřím, že ano

Došla mi jedna věc - i na mateřské potřebuji timemanegment. Nutně. Pokuď nechci dopadnout jako uplachtěná matka.

Jsou činnosti, které se opakují a nejdou vypustit, pokuď nechcete umřít ve špíně a každý týden si kupovat sadu nových ponožek a gatěk Tyto úkoly jsem si vypsala a ujasnila jsem si kolik času týdně, měsíčně, ročně mi zaberou a jsem ochotná jim věnovat sil. 

Díky tomu nepobíhám po bytě jak splašená koza od jedné věci ke druhé a krásně všechno s klidnou hlavou stihám.

Denně se držím ještě jednoho hesla - 21.

21 věcí, které chci za ten den stihnout. Počítá se do toho úplně všechno. Od péče o domácnost,  dítě, muže až po můj osobní rozvoj a podnikání. Den má 24 hodin a kdybych za celý den udělala jednu věc každou hodinu, tak je to pohodička. Každý den se můžu díky tomu pochválit. Navíc, když si dopíši ještě věci, co jsem stihla navíc... Jsem tak na sebe tak pyšná No jo, mám se ráda a moc  Kdy vy jste měli naposledy sami ze sebe radost?

Velkou pomocí je pro mě a malého režim. Mazlení po probuzení, 3 příkrmy denně, uspávací rituál, dopolední spánek v postýlce... Snadno se mi díky tomu organizuje den a maličký ví, co kdy přijde. 

Rituály neodmyslitelně patří i do našeho partnerského vztahu. Daly by se přirovnat k majákům, kde se s partnerem k sobě vracíme. Zbožňuji je. Co víc si můžeme věnovat než jeden druhého a naší plnou přítomnost?

Cíle, vize a ujasnění si priorit. Bez nich by timemanegment neměl smysl. Něco plánovat, aniž bychom věděli kam míříme a jací chceme být. Od toho bychom měli všichni začít.

A nezapomenout na to nejdůležitější. Nic není dokonalé a je potřeba být i k sobě tolerantní a poslechnout svoji intuici. Nejste naprogramovaní roboti a někdy je potřeba odbočit a zastavit se na odpočívadle.

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

ano

Odpovědět
Viera1
Viera1 27. 12. 2014

je to tak

Odpovědět
Bad Guy
Bad Guy 24. 10. 2014

určitě

Odpovědět
savana
savana 22. 10. 2014

Já jsem na MD neustále ze dne na den plánovala a plánovala a ono to šlo celkem dobře.Já mám na tu dobu moc hezké vzpomínky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 161
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.