Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 6. 3. 2015
Líbí se mi

Mateřská dovolená jako životní výzva

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 6. 3. 2015
Líbí se mi
Mateřská dovolená jako životní výzva

Mateřská dovolená jako životní výzva

Lucie nám poradí, jak z mateřské dovolené nezešílet. Přečtěte si její inspirující článek!

A JDE TO !

Po delší odmlce se opět ozývám. Potřebovala jsem si pořádně porovnat hlavu a hlavně plánovat, vymýšlet a hrát si na oběšence.

Už je to tak. Malý má devět měsíců a můj projekt začíná mít reálné tvary. Musela jsem přehodnotit nejlepší nápad, jaký mě napad (byl moc drahý), našla jsem si svůj hnací motor, zamávala jsem se svoji nespokojeností, zorganizovala si rodinku a našla dva nadšence a čas.

Vybírala jsem z několika nápadů. Do všech jsem se zamilovala. O to větší bylo zklamání, když mi došlo, že to vážně není díra na trhu nebo že je to nápad sice krásný, ale byl by to spíš skvělý koníček než zdroj obživy. Ty leží v šuplíku a čekají na to až mi bude padesát a budu mít vytvořený dokonalý pasivní příjem  

Zjistila jsem, že trpím fobií ze zaměstnání. Představa, že bych po mateřské měla hledat práci a být u někoho zaměstnaná, mě děsí. O důvod víc, možná ten největší důvod, proč začít podnikat.

Mám pocit, že se mi z hlavy ztrácí mozek. Stereotyp je pro mé mozkové buňky zabíjející. Znáte to samy - vstanete, muž vám přebalí a převleče dítko, vy mezitím vyskládáte a naskládáte myčku, pustíte pračku, uděláte kafé a čaj, nachystáne snídani, nakrmíte dítě, sebe, rozvaříte oběd, hodíte prádlo do sušičky a pustíte další pračku, zabavíte dítě... Zní to šíleně? Upřímně, neznám jedinou ženskou, které z toho nehrabe. Přijdete si jak naprogramovaný robot. Těžce potřebuji lidi, co se baví i o něčem jiném než o dětech.

Život bez počítače si nedovedu představit. Asi jsem retro, když během dne zažívám heuréku a sáhnu po tužce a papíru, ale je to rychlejší. Abych je věčně neztrácela, vyčlenila jsem si ve skříni tzn. "bordel poličku". Do ní házím každý popsaný list a "cennosti" z kabelky. Čas od času ji přeberu (většinou jsem donucena, když něco hledám) a začlením do šanonů. Vřele doporučuji.

Jak mám doma rozdělené role? Nechce se mi od malého. Je kouzelný. Můj partner nakonec souhlasil "pouze" s  rolí investora a poradce (stala jsem se totiž pěknou fůrií, která po něm dupala než pracovní úkol dodělal). Přece jenom je to živitel rodiny a je sám hodně vytížený. Snaď samotní andělé vyslyšeli mé modlitby. Dvě bezdětné kamarádky se do mého projektu zamilovali a chtějí se mnou spolupracovat. Dokonce jedna z nich má požadované vzdělání, aby mi mohla dělat garanta Jedna výřečná, suveréní, pracovitá. Druhá také dříč, ale dotahovací, klidná perfekcionistka. Souhlasily i s poradami na procházkách nebo u houpaček. Co víc si pro začátek přát?

Po pravdě - kolik hodin týdně stráví maminky na mateřské s kamarádkami  tlacháním pořád o tom stejném? Vždyt je jedno jestli si budeme povídat o podnikání, opakovat si angličtinu nebo řešit dětské kašičky a vývoj dětí. Nakonec i ta odpolení procházka může být pracovní.

Držte mi palce - elánu mám plno

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 9. 3. 2015

s tím jen souhlasím

Odpovědět
gustawka
gustawka 9. 3. 2015

opravdu velká výzva

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 9. 3. 2015

To už mám za sebou.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 3. 2015

na MD snad ve svém věku již nikdy nebudu, ale vzpomínám na tu dobu ráda, jen byla pro mne krátká - byla jsem doma přesně 4 týdny před porodem a pak necelý rok. Dceři bylo 11,5 měsíce, když jsem musela do práce. A když říkám musela, nebylo to jako dneska, že mi držel někdo lukrativní místo, ale proto, že manžel si myslel, že se doma flákám a užívám si mateřskou DOVOLENOU. Tak jsem pro klid v rodině (který stejně nikdy klidem nebyl) šla do práce...

Odpovědět
luciejancurova.cz
luciejancurova.cz 9. 3. 2015

Tohle je moc smutná, když chlap donutí ženskou jít dělat na mateřské.

benca
benca 8. 3. 2015

Je to rutina ale pekne obdobie

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 160
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.