Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 29. 3. 2015
Líbí se mi

Mateřská dovolená jako životní výzva

luciejancurova.cz
luciejancurova.cz
Vloženo 29. 3. 2015
Líbí se mi
Mateřská dovolená jako životní výzva

Mateřská dovolená jako životní výzva

Lucie radí, abychom se také někdy pozastavily a uvědomily si, že máme být za svůj život vděčný.

JSEM JÁ SKUTEČNĚ JÁ NEBO JSEM ČÁST SEBE NĚKDE ZAPOMNĚLA

Bourala jsem. Ve třiceti kilometrové rychlosti jsem narazila do auta přede mnou, bohužel tak nešikovně, že se mi posunul celý rám auta a... Prostě se mi podařila totálka. Zaplať Pán Bůh za to, mně ani malému se nic nestalo. Jenom autíčko za nás položilo život.

Večer, když jsem si v hlavě přemítala, co se vlastně přihodilo, vykanul mi na mysl text písničky. "Zpomal máš pri vysokou rychlost..."

Tak jsem zpomalila a hledala důvod, co v mém životě nesedí.

Jedna z oblastí, kde mi došlo, že se potřebuji vyznat je v sobě samé. Jsem já skutečně já? Kdy jsem se vlastně cítila naplněná? Kdy to bylo naposledy? 

Došlo mi, že před pěti lety. Kým jsem vlastně byla, co mě bavilo, jaká jsem byla, co mě zajímalo? Nepřišla jsem o něco z toho, co mně dělalo mnou?

Rozhodla jsem se udělat si malý výlet do minulosti. Jednou týdně mám od 4 hodin odpoledne pro sebe. Rozhodla jsem se, že je využiji pro exkurz do minulosti, ale jak se do ní dostat?

Vybrala jsem si obchoďák jako nástroj. Nezní to moc znešeně, ani duchovně, ale kde jinde najdete pod jednou střechou služby, které uspokojí většinu potřeb člověka? 

Oblečení, móda... Kterou z nás nezajímá. Je zajimavé, jak jsem se v této oblasti posunula. Pořád se ráda oblékám. Překvapivě dneska odvážněji. Miluji svoji ženskost, svoje boky, zadeček, a prsa. Nechci už něco skrývat. Vím, co mi sluší, nebojím se experimentovat a v obchodě s oblečením strávím podstatně méně času než v minulosti. Jdu na jistotu a vím, co chci.

Parfémy - myslím si, že každou ženu dotváří vůně. Možná i více, než jsme si schopné připustit. Když jsem přivoněla k vůním, které jsem používala tenkrát, vykanuly mi na mysli užasné vzpomínky, ale po pravdě trochu naivní. Vážně jsem taková byla? Nechtěla bych se do nich znovu zahalovat, až na jednu jedinou výjimku. Průhledný, kulatý, flakonek s fialovou náplní... Ten je pořád dokonalý. Přišel mi jako úžasný kontrast k Black Opium.

Co se týče líčení, tak i tady je velká změna. Je jednoduší, co se času týče, důraz kladu na jinou část obličeje a je asi mnohem střízlivější. S hýčkáním se rozmazluji pořád stejně, možná i více.

Z literatury jsem prožila doslova težký šok. Ty knihy, které jsem předtím hltala plnými doušky, bych dneska absolutně nezvládla přečíst. Přišly mi jako totální ztráta času. Chtěla jsem si jednu z nich vybrat a přečíst si ji. Nezvládla jsem to. Jako zoufalý počin jsem si nakonec koupila jeden z kosmopolitních časopisů. Zde jsem zažila milé překvapení... Rozhodla jsem se, že si ho čas od času koupím. Přece jenom se ve vaně lépe čte časopis než knížka.

U bot mi došlo, že asi stárnu. Hledím hlavně na zdraví a pohodlí.

Co mi určitě zůstalo, je usrkávání velkého capuccina a šmírování okolí přes hřbet knihy. Tohle určitě musím dělat častěji.

Docela mi vyhládlo, ale už jsem nesáhla po extrémně zdravých potravinách, ale košík se mi zaplnil slunečnicovým chlebem, kuřetem a sedmičkou bílého. Těšila jsem se, až jej doma strčím do remosky a po sprše se do něho zakousnu s kyselou okurkou od mojí maminky a budu si dlouho povídat s mým chlapem.

Odcházela jsem s krásným nostalgickým pocitem a byla jsem moc vděčná za to, kým dneska jsem a žiji. Došlo mi, že tak krásný život jsem si nepředstavovala ani v tom nejkrásnějším snu, který jsem tenkrát snila. Moc jsem se těšila domů. 

Holky, zkuste to také...

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
deeana
deeana 30. 3. 2015

jé...moc jste mě potěšila...nejsem sice na mateřské, ale tenhle vývoj s roky vnímám také...a přišel mi Váš "průzkum" vtipný a osvěžující...a jinak - to kulaté fialové, nemyslela jste náhodou parfém od L . . . . n ?

Odpovědět
luciejancurova.cz
luciejancurova.cz 31. 3. 2015

Ano, ano, přesně tento malý zázrak ... díky němu jsem si uvědomila, že už nejméně deset let je na trhu a já o deset let vyzrálejší. Naštěstí on zůstal stejný Nemyslím si, že tento průzkum se týká jenom mateřské. Mám v plánu se k němu vracet v pravidelných intervalech. Díky nim nemá člověk pocit, že usnul na vavřínech

hudlenka
hudlenka 30. 3. 2015

občas je třeba se zastavit a popřemýšlet nad tím, jak žijeme

Odpovědět
vcelka
vcelka 30. 3. 2015

Pře pár lety se mi podařilo urazit zrcátko ( Byl to varovný prst, že mám brzdit v životě, bylo toho prostě už moc...pro mě je důležité mít občas odpoledne pro sebe, obdivuju neskutečně maminky, které jsou s dítky neustále samy, já bych asi zešílela. Když jdu jednou týdně na hodinku do města, či s kamarádkou povykládát, jsem pak mnohem klidnější, k dceři milejší, vše pak líp zvládám. Mít čas pro sebe i na mateřské, je životně důležité.

Odpovědět
luciejancurova.cz
luciejancurova.cz 31. 3. 2015

Mluvíte mi z duše. Ta vize volna každý týden je jak hnací motor a balzám na nervy. Nemohla bych být matkou na 100 %. Sama se potřebuji dobít.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 247
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.