Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 6. 6. 2018
Líbí se mi

Martin Chodúr opět zazpívá v Lidicích

Eva K.
Eva K.
Vloženo 6. 6. 2018
Líbí se mi
Martin Chodúr opět zazpívá v Lidicích

Martin Chodúr opět zazpívá v Lidicích

Po roce se Martin Chodúr vrací do Lidic se svou krásnou písní Lidice, ku které napsal hudbu i text a kterou letos zazpívá v doprovodu Ústřední hudby Armády České republiky.

Před rokem, 10. června uplynulo 75 let od vypálení známé středočeské obce nacisty. V tamním Památníku proběhl 11. ročník Celostátní přehlídky dětských pěveckých sboru z České republiky s názvem Světlo pro Lidice a s mottem Děti zpívají lidickým dětem.

Uměleckou záštitu nad loňskou přehlídkou převzal Martin Chodúr, který na pietní akci připomínající jednu z nejtragičtějších událostí našich dějín, zazpíval slavnou Cohenovu píseň Hallelujah, svou již zmíněnou píseň Lidice a s více, než stočlenným dětským sborem českou státní hymnu.

A v sobotu, 9. června 2018, Martin již podruhé zde uvede svou píseň Lidice. "Tentokrát to bude na Děkovném koncertě pro Lidice, který na nádvoří u Glorietu, v lidickém památníku, začne ve 20:00 hodin. Cílem tohoto koncertu je upozornit širokou veřejnost, že vzpomínka na tragédii v Lidicích je stále živá, zvláště ve vzdálených částech světa a současně projevit úctu a dík těm, kteří lidickou tragédii přežili a jsou stále mezi námi. Když se začátkem tohoto desetiletí začal chystat film Lidice, požádali mne jeho tvůrci o závěrečnou píseň do tohoto filmu," říká Chodúr. "Nakonec si ji sice nevybrali, ale já ji od té doby s úspěchem uvádím ve svém recitálu filmových melodií. Loni jsem ji v Lidicích zpíval jen na halfplayback, letos mne v ní a v několika dalších písních doprovodí Ústřední hudba Armády České republiky. Velmi se na to těším, protože s tímhle tělesem vystupuji moc rád. Navíc s operní sopranistkou, Lucií Silkenovou, zazpíváme slavný duet z muzikálu Andrewa Lloyda Webbera, Fantom opery. A nesmím zapomenout zmínit, že koncert bude zakončen čtením jmen 88 zavražděných dětí", dodává Martin.

Ten už se svou autorskou písní Klidně plakej dál v tomto roce už desetkrát vyhrál hitparádu Českého rozhlasu Dvojka, Česká dvanáctka a od získání ocenění Platinová dvanáctka ho dělí už jen dva vítězství v tomto písňovém žebříčku.

Před prázdninami, 20. června pak Martina Chodúra čeká ještě jeden festival. Spolu se třemi držiteli letošních cen Anděl - Davidem Stypkou, Mirai Navrátilem a Marianem Friedlem - vystoupí za doprovodu Big BLAST! Bandu na zahajovacím koncertě 15. ročníku multižánrové frýdeckomístecké benefiční přehlídky, Sweetsen Fest, na přehradě Olešná. Koncert tak symbolicky otevře nejen dnes už doslova kultovní festival, který letos proběhne poprvé v historii na deseti scénách a v pěti dnech (20-24. 6.), ale i přehradu samotnou a její první sezónu v nové etapě existence. Zahajovací koncert vedle bohatého hudebního programu nabídne i panorama Beskyd a efektivní světelnou show s využitím vodní hladiny. 

Pokud Martin zrovna nepracuje na dokončování Vánočního alba, které nahrál na konci dubna s Janáčkovou filharmonií Ostrava a které vyjde na podzim, tráví svůj volný čas se svou přítelkyní, Ivonkou a dvouletým synem, Martínkem v Beskydech, kde žijí na samém úpatí Lysé hory. "Nedávno jsme navštívili i vzdálenější Jeseníky. Konkrétně lázně Karlova Studánka, kde se nám moc líbilo. A minulý víkend jsem byl navštívit kamaráda a pomohl mu očesat třešně. Odměnou byl jejich plný košík i to, že jsem po čase dělal zase něco úplně jiného. A radost mi dělá i to, že se posluchačům líbí nejen píseň Odyssea, napsaná na míru Štefanovi Margitovi, ale i mé dva texty, Slova a Lásku mít a nic víc, které nazpíval na své šansonové album Mapa lásky," doplňuje zpěvák, skladatel, textař a muzikant, Martin Chodúr.

 

Eva

 

Foto: Lukáš Muroň (titulní foto a foto č. 2, 3) a Lukáš Hausenblas (foto č. 1)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 6. 2018

Příběh Lidic musel zasáhnout každého a je moc hezké, že stále ctíte památku.

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 10. 6. 2018

Díky také za hezký komentář

hudlenka
hudlenka 6. 6. 2018

To je krásný počin od Martina, když zpívá na této akci...mladý hoch...Mám ho ráda

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 9. 6. 2018

Díky, Lenko, za hezký komentář Martina to určitě potěší

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.