Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 24. 5. 2016
Líbí se mi

Lodičky z papíru

evionka
evionka
Vloženo 24. 5. 2016
Líbí se mi
Lodičky z papíru

Lodičky z papíru

Je teplý sluneční den a tak vezmete kluka a psa na procházku. Bydlíte v kraji, kde se nedaleko vypíná vrchol hory Říp a přímo pod vašim domem teče řeka Vltava. Na Říp dneska nepolezete, na to je příliš velké vedro, stačí nedaleko hučící splav.

Nu ano, i splav tady máte. Nejste ale Viktorka, že byste tam vysedávala a naříkala nad svým tragickým osudem. Vy tam jdete se svým dítětem a se psem, to je větší zábava.

Aby vás bylo víc, vezmete sebou Steeva. To je další přímý účastník Kryštůfkovi operace srdce a tak si zasluhuje trochu čerstvého vzduchu. Creepera se špatnou pověstí teroristy necháte tentokrát doma, ten si užil v planetáriu. Zatím neprojevil žádnou snahu provádět nezbedné kousky, ostatní hračky ho hlídají. Dokonce i krtek a ten už byl taky všude, dokonce i ve Vesmíru spolu s Písněmi kosmickými, které vznikly ve vašem kraji.

Sluníčko hřeje, splav hučí a nad hlavou vám lítají ptáci. Objevíte místo u Vltavy, kde ze svahu vytékají dva tenké pramínky vody a řeka  svádí k osvěžení.  Kryštůfek si sundá boty a zcela zapomene na okolní svět, dokonce i na domácí úkoly a na test z přírodovědy.

Je zcela pohroužen do své hry. Dětská fantazie nezná mezí a je třeba nechat prostor pro vyjádření zvídavé dětské kreativity a tvořivé hry. Malá louže vody je najednou kouzelné jezírko a kamínky a hlína jsou přímo stvořené pro stavbu vodního díla.

Kdo vás tady otravuje, je vaše Ellis, i když se říká, že border collie jsou nejchytřejší a nejučenlivější psi. To je asi pravda, protože když minule podlezla kamsi plot a cumlala si v tlamě ukvokanou slepici, tak jste jenom řekla: „ Ellis, ke mně“ a hned tu uslintanou slepici pustila a vrátila se. Taky vás to udivilo.

Co ale umí, tak hrát fotbal. Jakmile vidí míč, hned chce, abyste si s ní kopali, a ona pak běhá a ten míč vám nosí. Je to váš nejzábavnější prvek při oslavě dětských narozenin. Zřejmě byla v minulém životě fotbalistou.

Tentokrát míč nemáte, tak do vás šťouchá tlamičkou a chce se mazlit a drbat. Aby si šla zaplavat, to jí ani nenapadne. Hrozně vás to ruší, protože zrovna máte plné ruce práce. Ze svého batůžku vytáhnete knihu „ Vyrábíme z papíru“ a podle návodu si vzpomínáte na svoje vlastní dětské výtvory.

Pod vašimi rukama náhle vznikají papírové lodičky. Ty si dá Kryštůfek na svoje jezírko a sleduje, jak plavou. Stavba vlaštovky je trošku složitější, ale stojí to za to. Dokonce i šipka se vám povede. Kryštůfek má radost, že má tak kreativní maminku a nechce se mu domů.

Nakonec se zatáhne a vypadá to na pořádnou průtrž mračen. Při odchodu se Kryštůfek zamyslí a prohlásí, že by si přál domek na pláži. Hlavně by si sebou vzal maminku, která by se o něj starala a dělala mu pomyšlení. Proti domku na pláži nic nenamítáte, i to už tady jednou bylo při psaní slohové práce vaší starší dcerušky.

Všude dobře, doma nejlíp. Jasný sluneční den se promění v divoké krupobití a oblohu protínají zářivé blesky. Jste šťastná jako blecha, že se operace srdce dobře povedla a už se nemusíte bát bouřky ani rychlého tepu vlastního syna.

Lodičky na vodě se asi potopily, ale to nevadí, zase vysvitne a půjdeme si hrát.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Glady
Glady 24. 5. 2016

Odpovědět
evionka
evionka 24. 5. 2016

děkuji, to nejhorší máme za sebou

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 5. 2016

hezké, napsané s citem...držím vám palečky, abyste vše zvládali

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 644
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.