Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 15. 3. 2021
Líbí se mi

Lék na špatnou náladu? Rozhodně nové album Jakuba Hübnera Z pohádky do pohádky

Eva K.
Eva K.
Vloženo 15. 3. 2021
Líbí se mi
Lék na špatnou náladu? Rozhodně nové album Jakuba Hübnera Z pohádky do pohádky

Lék na špatnou náladu? Rozhodně nové album Jakuba Hübnera Z pohádky do pohádky

Kdo by neměl rád pohádky... Provázejí nás životem od našeho dětství až po podzim našich dní. Nejprve nám je před spaním četly babičky a maminky, některé nám vyprávěli i dědečkové a tatínci. Když jsme pak v televizi viděli první pohádky, animované nebo hrané, vznikla z toho takřka na sto procent láska na celý život.

Mnohé pohádky jsou nemyslitelné bez písniček. Z některých se mnohdy stanou obrovské hity, pravé evergreeny, které si notuje mnohdy každý napříč generacemi.   V současné době, která není lehká pro nikoho z nás, se k pohádkám plným lásky, laskavého humoru a naděje utíkáme i proto, neboť jsou snad jediným místem na světě, kde všechno dobře dopadne.

Kde zvítězí dobro nad zlem.

Lékem na špatnou náladu pro děti, rodiče a prarodiče by v právě probíhající tvrdé uzávěře České republiky může být skvělé nové album s názvem Z pohádky do pohádky - Jakub Hübner a jeho princezny. Čím dál úspěšnější popový a muzikálový zpěvák Jakub Hübner na ně nahrál ty nejkrásnější písničky z filmových pohádek a komedií. Jako třeba Tři oříšky pro Popelku, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Jak se budí princezny, Princ a Večernice, Nesmrtelná teta, Princezna ze mlejna, Dívka na koštěti, Pyšná princezna, Sedmero krkavců a Šíleně smutná princezna. Diskofilové se na tomto albu dočkají i duetu z populárního muzikálu na ledě Mrazík a dvou písní z animovaných pohádek Na vlásku a Sněhurka a sedm trpaslíků.

A co by to bylo za pohádku bez princezny?

Proto si Jakub Hübner na toto album pozval rovnou čtyři půvabné princezny české populární hudby - Dashu, Natálii Grossovou, Michaelu Štikovou Gemrotovou a Soňu Jungrovou. S Dashou Jakub nazpíval duet A pohádky je konec ze známé pohádky Nesmrtelná teta, s Natálií duet Mně se zdá, že svítá nám z pohádky Na vlásku, s Michaelou duet Mé přání ze zmíněného muzikálu Mrazík a se Soňou pak slavný duet Znám jednu starou zahradu z pohádky Šíleně smutná princezna.

Kvalitní písně si žádají i kvalitní hudební těleso. Pod taktovkou Michala Macurka se v nahrávkách představuje muzikálový orchestr CMPO, který je Jakubovou domovskou kapelou nejen ve studiových snímcích, ale také na koncertech.

Toto album pak vychází nejen na CD, ale i v limitované edici na USB nosičích, takzvaných "fleškách". V distribuci Supraphonu jde o vůbec první komerční využití této formy prodeje. Nahrávky jsou na "fleškách" k dispozici jak ve formátu wav, tak i mp3. Navíc je každý obal tohoto nosiče vlastnoručně podepsán Jakubem Hübnerem.

Producentem všech nahrávek je moderátor veleúspěšného rozhlasového pořadu Muzikál expres a přední libretista i textař Michael Prostějovský. Ten s hudebním skladatelem Zdeňkem Bartákem pro Jakuba Hübnera a jeho muzikálový projekt napsal hned úvodní písničku Sbírka snů.

A proč Michael Prostějovský s Jakubem Hübnerem natočil právě toto album?

"Už loni na jaře jsme začali přemýšlet, jaké další CD by si Jakub se svým skvělým a nezaměnitelným hlasem zasloužil," vysvětluje Prostějovský. "Přiznám se, že mne vždy lákala koncepční hudební alba. Už v roce 1968 jsem stál společně se skladatelm Václavem Zahradníkem u zrodu dnes již legendárního pohádkového alba Šípková Růženka s Jiřím kornem a skupinou Rebels. A můj vůbec první písňový text Nářek převozníka také vycházel z pohádkového příběhu. Pohádkový svět mi tedy rozhodně není cizí. Věřím, že důvěrně známé pohádkové písničky osloví v nových verzích i další generace posluchačů. Moc bychom si to přáli."

Přeji Vám příjemné hudební zážitky

Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 17. 3. 2021

Zaujímavé......

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 3. 2021

Děkuji za tip.

Odpovědět
lemur
lemur 16. 3. 2021

Hezké.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 3. 2021

o CD se již někde soutěžilo, viděla jsem i na TV Prima reportáž s Natálkou Grossovou, kde o natáčení desky hovořila

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 3. 2021

zajímavé, díky Evo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.