Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 19. 2. 2019
Líbí se mi

Krásná píseň na Valentýna - Síla mít rád

Eva K.
Eva K.
Vloženo 19. 2. 2019
Líbí se mi
Krásná píseň na Valentýna - Síla mít rád

Krásná píseň na Valentýna - Síla mít rád

Jak jsme již naše čtenářky informovaly, loni, koncem října, vydal Supraphon vánoční album Martina Chodúra s názvem Hallelujah (Vánoční písně a koledy), který nahrál s Janáčkovou filharmonií Ostrava a s dirigentem Markem Prášilem.

"Nahrát album se symfonickým orchestrem, s jeho bohatým a plným zvukem, byl vždycky můj sen. Album Hallelujah (Vánoční písně a koledy) má pro mne ale velký význam i z hlediska aranžérského a skladatelského", říká vítěz historicky první talentové soutěže, Česko Slovensko hledá Superstar 2009, Martin Chodúr. Svým vánočním albu jasně ukazuje, kam se za devět let umělecky posunul.

"Takřka na všechna má tři předchozí alba jsem si všechny písničky, hudbu a texty, napsal sám", pokračuje. "Na album Hallelujah jsem napsal české texty ke čtyřem zahraničním vánočním písním a maximálně jsem se snažil, aby co nejvíce odpovídaly originálu. Hudbu a text jsem si tentokrát napsal jen k písní Síla mít rád. Tato píseň byla pro mne úplně novou zkušeností, protože jsem k ní napsal i orchestrální aranžmá. Píseň jsem začal psát 21. března roku 2017. Psal a plánoval ji tedy celý rok! Vždy bylo mým snem napsat něco pro velký symfonický orchestr. Pamatuji si, jak jsem si jako malý kluk hrál na to, že jsem Mozart nebo Beethoven a píšu nějakou velkolepou symfonii. Nyní se mi můj dětský sen splnil. I když se nejedná o symfonii, ale o úplně obyčejnou písničku. Kdo ví, třeba někdy přijde i ta symfonie! V televizní premiéře jsem tuto píseň uvedl na koncertě Štefan Margita a jeho hosté, který se konal 19. září 2018 na Nové scéně Národního divadla a přímým přenosem ho vysílal program České televize, ČT Art."

Devětadvacetiletý Martin, který je i pyšným otcem tříletého Martinka, sklízí také velké úspěchy i v hitparádě Česká dvanáctka, vysílanou každou neděli, v 17:05 hodin, na Českém rozhlase Dvojka. V tomto roce ji s písní Síla mít rád  vyhrál už čtyřikrát. A ve zmíněném žebříčku se mu skutečně dařilo i v loňském roce - zvítězil dvakrát a též dvakrát skončil na 2. místě. Jeho písnička Klidně plakej dál získala nejen ocenění Zlatá dvanáctka, ale v hitparádě se udržel až 35 týdnů. Po Ewě Farné je Martin teprve druhým interpretem, který v tříleté historii tohoto žebříčku navíc získal i ocenění Platinová dvanáctka.

Přeji Vám hezkého Valentýna - i s písničkou Martina, Síla mít rád

Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

krása

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 6. 2019

Martine, jsi fajn člověk

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 19. 2. 2019

hezké

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 19. 2. 2019

Ovace
Ovace 19. 2. 2019

moc pěkné

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 19. 2. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 018
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.