Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 6. 10. 2017
Líbí se mi

Kouzelné putování na výstavě Hudba a pohádka.

evionka
evionka
Vloženo 6. 10. 2017
Líbí se mi
Kouzelné putování na výstavě Hudba a pohádka.

Kouzelné putování na výstavě Hudba a pohádka.

Jak pohádky inspirovaly hudebníky či autory filmů?

Odpověď na tuto otázku najdou děti i dospělý návštěvníci na výstavě nazvané ,,Hudba a pohádka" a je plná kouzel, dobra, zla a krásných českých pohádek. Tato výstava se nachází v budově Českého muzea hudby v Karmelitské ulici na Praze 1. Jen co by kamenem dohodil od zastávky Hellichova. Vážně, já tam byla a dobře jsem pochodila.

Cesta výstavním prostorem vede od chalupy Hloupého Honzy přes tajemný les, vodní říši, dračí doupě, peklo, kabinet kouzelných hudebních nástrojů až do zámecké třinácté komnaty. Nechala jsem se zlákat spolu se svým synem na ,,hru na pohádku" a společně jsme objevovali skrytá tajemství. Miluji hru na pohádku.

Nejdříve jsem nakoukli ke zlé bábě, která si chtěla  upéct nebohé děti k večeři. No, nemohli za to, že je zlá macecha vyhnala do lesa a museli se živit sladkými perníčky.

A protože jsme se ocitli v pohádkovém světě, i tady měla pohádka jiný konec. Jeníček s Mařenkou si totiž vzali na pomoc dešťovou hůl a nedaleko byl k ní i popisek:

,,Brrr, voda....Kape to, šustí to, do bot teče, mlask, mlask, velká voda hučí jako rozjetá lokomotiva. Jeníček s Mařenkou nejsou moc nadšeni, po temném lese se těšili na sluníčko. Ale voda je život, bez ní by svět nemohl existovat. Spolu se sluncem umí postavit duhový most. A kdo by neznal rusalky, vodníky, zlaté rybky, zakleté latutě bílé i černé nebo koráb Sindibáda Námořníka. Nechcete je přivolat?

Můžete to udělat s pomocí hudebního nástroje nazvaného dešťová hůl. Záleží na vás, jestli docílíte zvukové iluze vlahého deštíku, nebo průtrže mračen. Hustotou deště ovlivníte nakloněním hole a rychlostí svého pohybu. "

A tak Kryštůfek přivolal dešťovou vílu, která vzala děti pod svoje ochranná křídla a pak už jenom ochutnával z nabídek audio a video ukázek klíčových momentů z českých filmových pohádek. Mohl se tak seznámit s tvorbou Zdeňka Lišky, Václava Trojana, Petra Hapky nebo Karla Svobody. I Dvořákova Rusalka byla k mání.

Hravé a místy humorné putování doprovázely zajímavosti z oblasti knižní kultury, knižní ilustrace a užitá grafika známých umělců, loutky i divadelní a filmové kostýmy. Využila jsem příležitosti a vyfotila jsem se na královském křesle i s korunkou na hlavě, ale do připravených kostýmů jsem se už vážně nevešla. Ale aspoň korunku jsem si na chvíil vypůjčila.

Na konečný závět tohoto pohádkového putování jsme objevili kouzelnou klíčovou dírku. Podívala jsem se do svojí třinácté komtaty a pochopila, že ta největší a nejkrásnějí pohádka v mém životě právě probíhá a ten svůj největší poklad mám vedle sebe.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 7. 10. 2017

tam by se mi také líbilo

Odpovědět
evionka
evionka 8. 10. 2017

já jsem byla příjemně překvapena

Amanda
Amanda 6. 10. 2017

Koukej... koukám

Odpovědět
Tamara
Tamara 6. 10. 2017

Pěkné

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 10. 2017

Krásně napsané Evi, užili jste si to

Odpovědět
evionka
evionka 6. 10. 2017

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 845
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.