Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 14. 5. 2016
Líbí se mi

Kouzelná harfa

evionka
evionka
Vloženo 14. 5. 2016
Líbí se mi
Kouzelná harfa

Kouzelná harfa

Kouzelná harfa

Ve vedlejší vsi se koná dětská olympiáda, a protože váš syn má nyní po operaci srdce a tím nastolený klidový režim, musíte vymyslet jiný program, aby mu to nebylo líto.

A co takhle dinosauři? Tam jste přeci dlouho nebyli a procházka zde není moc dlouhá ani náročná. Hlavně aby vás ti dinosauři nesežrali, což nemůžou, protože nejsou živí.

Chystáte se jet vlakem, ale i ten váš větší kluk převlečený za staršího pána zatouží po unikátní výstavě dinosaurů. Vlakem snad nikdy nejel, zřejmě z nich má fobii, nedá se nic dělat, musíte autem.

Zaparkujete na kraji Prahy a dál jedete metrem, jak jinak. Při výstupu z metra si při pohledu na O2  Arénu  vzpomene na nedávný koncert skupiny Scorpions, na který ho za svoje první našetřené peníze pozvala moje milovaná dceruška. I když má padesátku na krku, byl to jeho první velký koncert v jeho životě. Pak, že se nevyplatí mít děti na starost.

Ještě před začátkem prohlídky si zaplatí vstup do 5D kina, při pohledu na cenu vstupenky si to odpustíte. Myslím, že to snad bylo něco o Vesmíru.

Vám stačí cena vstupenky do Dinoparku, která vám vzhledem k délce prohlídky připadá neadvekátní. Ale co byste neudělali pro radost dětských očí. Navíc je to pohled do historie planety Země, což se mu pak bude ve škole hodit.

Jste tam již asi potřetí a vzpomenete si, jak byl maličký a jak se bál, když se na něj nějaký dinosaurus zamračil. Letos to již nehrozí, veliký Brachosaurus sice kroutí očima a otáčí hlavou, ale už se ho nikdo nebojí.

Tunelem času se jen tak projdete a nic vám nepřijde podivné. To je zvláštní, protože si pamatujete, že minule se i vám z toho točila hlava a kluk rychle utíkal pryč.

Snažíte se aspoň upoutat v místnosti Cesta do hlubin Země svými odbornými přednášky, ale nikdo vás neposlouchá, protože prý všechno už stejně vědí. Nejvíce vás pobaví obrázek znázorňující výsledek evoluce tvora zvaného homo sapiens, na kterém je zobrazený pánský pupek s ovladačem od televize v ruce a s pivem. Jak typické.

Kino 4D o dinosaurech je už v ceně vstupenky, takže mu neuniknete. Jste tam sami, a když jste tam byli naposled, tak jste museli odejít, protože kluk se rozbrečel hned na začátku, když se pod ním začalo hýbat sedadlo. Takže si v klidu můžete vychutnat útoky pradávných ptáků a výbuch sopky, při kterém přijde mládě dinosaura o svojí maminku a chudáček pláče.

Kryštůfek už ale nepláče a vy máte radost, že už nemá tachykardii a nemusíte kvůli tomu odcházet z kina. Mládě dinosaura si nakonec najde novou rodinu hledající svoje útočiště a vy se jdete po tom všem občerstvit do místního areálů s konzumem.

Zatímco konzumujete výdobytky dnešní civilizace, o vaší bezpečnost se stará místní policie s ozbrojenou eskadrou za zády. Ti míří na místní toalety hledat narušitele místního pořádku. Kluk je z toho vytřeštěný a kouká na jejich samopaly. Připadáte si jako v americkém filmu.

Pak jí naleznete. Harfu, která se také nachází na střeše obchodního domu mezi ostatními veselými hudebními nástroji, na které si může každý hrát. Nejsou tam struny, ale kluka to napadne. Stačí mávnout rukou a rozezní se tóny harfy.

Stane se zázrak. Nedaleko se pasou dávno vyhynulí dinosauři a vy hrajete na harfu, která nemá struny. Akordy těchto tónů vás hřejí u srdce a doufáte, že taky nevyhynete, když tady ta hudba tak krásně zní.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
evionka
evionka 16. 5. 2016

jsou dny, kdy stojí za to žít

Odpovědět
Tenderka
Tenderka 16. 5. 2016

takze den sa vydaril na 1ku a nech sa syn uzdravi

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 15. 5. 2016

je dobře, že existují taková kouzla....pěkné

Odpovědět
evionka
evionka 15. 5. 2016

děkuji, skutečně tam stačí mávnout rukou

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 5. 2016

kouzelná harfa....hezké...stačí mávnout rukou..

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 644
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.