Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz
Vloženo 9. 11. 2015
Líbí se mi

Koupací kyblík Bébé-bubble

ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz
Vloženo 9. 11. 2015
Líbí se mi
Koupací kyblík Bébé-bubble

Koupací kyblík Bébé-bubble

O koupacím kyblíku jsem slyšela samé superlativy a tak jsem ho pořídila, když jsem čekala Alexe. Koupila jsem značku Bébé-bubble, ne že bych nějak zkoumala a srovnávala možnosti, prostě proto, že zrovna tento měli v obchodě, kde jsem zrovna nakupovala (myslím, že to byl Malvík).

Zpočátku jsem z něj ale byla spíše neštastná. Malé miminko, které nemá zpevněné tělíčko a nedrží hlavičku, se v kyblíku koupe fakt špatně. Voda ho nadnáší a tak se v kyblíku stále pohybuje a člověk potřebuje minimálně jednu ruku na to, aby ho stále jistil. Já mu třeba sama nedokázala v kyblíku umýt vlásky, to se muselo vždy dělat ve dvou.
Změnilo se to až když začal Alex sedět, to si to v kyblíku moc užíval a umýt šel výborně.
 
 
Když byl pak ještě větší, koupali jsme ve vaničce, ale jen chvíli. Moc se mu totiž zalíbila sprcha a tak se v podstatě od doby co stojí, sprchuje se mnou.
Kyblík pak odpočíval na skříni, dokud se nenarodil Adrian. Po tréninku s Alexem mi tentokrát šlo koupání v kyblíku docela dobře hned od jeho narození. Už jsem to zvládla sama. ) Adrian není takový vodomil jako Alex, který by se klidně koupal několikrát denně. První dvě nebo tři koupání dokonce obrečel, pak si ale naštěstí zvyknul a dokonce začal být v kyblíku velmi spokojený. Párkrát jsme ho použili i při bolení bříška, zdálo se mi, že mu to docela pomáhá.
Co bylo ale na koupání Adriana nejzábavnější bylo to, že jak kyblík uviděl Alex, vzpoměl si na svoje "miminkovství", nebo nevím, jak si to vysvětlit, a začal se do kyblíku cpát také. Dodnes nevynechá jedinou příležitost a jakmile vidí, že kyblík napouštím, už se svléká a občas mívám i problém udržet pravidlo, "nejdříve se koupá miminko". Sotva pak Adriana vyndám, už v kyblíku sedí Alex. Vůbec nechápu, co se mu na tom líbí, je tam zmáčknutý jak sardinka, ale je maximálně spokojený a vůbec nechce ven. Takže kyblík je teď u nás v permanenci a ta o trochu vyšší investice (cca 500 Kč) se rozhodně vyplácí.
 
 
Z dalších výhod kyblíku bych zmínila to, že se při koupání nespotřebuje moc vody, voda vydrží poměrně dlouho teplá a kyblík se dobře přenáší, i když je v něm voda. A samozřejmě zabírá mnohem méně místa, než vanička. Také je na to, že má relativně drobný stojan, poměrně stabilní. Ani větší dítě, jako je ve svých 2,5 letech Alex, ho ještě nedokázalo zvrhnout.
Znegovala bych ale jedno marketingové prohlášení výrobců kyblíků a sice, že je kyblík naprosto bezpečný, protože se v něm nemůže dítě ponořit. Může. Adrian s oblibou v kyblíku vytrčí obě nožičky nahoru a tím pádem se "sklouzne" a jde rovnou pod vodu. Naštěstí ho při koupání stále držím, takže se mi ještě nepotopil, no ale napoprvé, když jsem to nečekala, moc nechybělo.
 
Za mne je tedy kyblík poměrně praktická varianta na koupání dětí, vyžaduje jen trochu větší praxi a koupání úplně malých miminek je trochu složitější. Dávám 8 bodů z 10.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
Amanda
Amanda 15. 11. 2015

Odpovědět
VladkaLiska
VladkaLiska 11. 11. 2015

Odpovědět
benca
benca 11. 11. 2015

dost male sa mi zda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 485
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.