Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Mary Aušová
vloženo 14. 3. 2019
Líbí se mi

Kojení na veřejnosti - můj názor :-)

avatar
Mary Aušová
vloženo 14. 3. 2019
Líbí se mi
Kojení na veřejnosti  - můj názor :-)

Kojení na veřejnosti - můj názor :-)


Mezi mamabuchtama není asi většího tématu, než očkování, kojení a kojení na veřejnosti.

Na úvod bych ráda podotkla, že absolutně neodsuzuju, nesoudím a můj příspěvek není subjektivní, ale někteří chtěli vědět můj názor

Nevím proč, ale vzhledem k tomu, že se v poslední době roztrhl pytel s posty "koza venku", nabyla jsem dojmu, že se kojení na veřejnosti stalo pouhým trendem a to především mezi blogerkama a herečkama.
Omlouvám se těm, které mají u svého postu jiné sdělení světu, než jen "kojím a co je víc."
Viděla jsem i krásné a vkusné fotky, jen škoda, že jich je tak málo...

Nebudete tomu věřit, protože se to dost mlátí s mou extrovertní povahou, ale já se prostě venku tu kozu stydím vytáhnout. Možná je to jen moje neschopnost nakrmit dítě i v jiných podmínkách a možná je to jen můj blok, který nejspíš způsobil těžší start, kdy se mi Timea narodila předčasně, tudíž než jsme přešly z krmení přes sondu, lahvičky, kloboučku a nekonečného učení na bradavku, neměla jsem už pak koule ji trápit někde na veřejnosti a stresovat sebe, zda se bude umět najíst, nebo ne. Přesto si myslím, že i kdybych tuto kapitolu neprožila, měla bych pocit, že ji chci dopřát na veřejnosti při krmení soukromí a snažila bych se jí minimálně přikrýt šátkem tak, aby nebyla rušena nejen ona, ale i okolí.
Není nutné se kvůli dítěti izolovat, odříznout od světa a vyhýbat společenskému životu. Já se sama pohybuju často v komunitě matek, kde je to v naprostém pořádku, ale bavím se konkrétně o kavárnách a podobných podnicích, kde je spousta bezdětných, které se na to koukat nechtějí. Jsou ženy, které to mohou vnímat poněkud citlivě, protože třeba dítě mít nemohou a je spousta mužů, kteří to berou jako podnět k večernímu ukájení.

Je v naprostém pořádku, pokud se neztotožňujete s mým názorem... já svoje prsa nevnímám jen jako zdroj potravy pro mé dítě, které bezmezně miluju, ale především i jako sexsymbol... no i když teď je to symbol povadlých švestek po sezóně

Každopádně, dělejte si co chcete, třeba si obcujte v Národním Divadle (sodoma gomora ) a foťte si u toho selfíčka, protože koneckonců, i to si najde své skalní fanoušky. Houk domluvila jsem

Krásný čtvrtek Mary 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
LilyAnn 23. 3. 2019

Já kojila na veřejnosti a bylo mi to jedno když jsem si vlezla do kabiny, tak vždy někdo na mě zavolal ochranku, protože tam nutně potřebují. A většinou ty nejvíc moralizovali a před nimi jsem to dělala schválně

odpovědět
avatar
Lussi 19. 3. 2019

Za pár měsíců se me tohle téma bude týkat taky. Ale upřímně, mám stejný problém - taky se stydím. Takže za mě ať si každá žena kojí kde chce, ale vystavovat sebe a moje nevnady nikde nejspíš nebudu ????

odpovědět
avatar
Život na prášky 16. 3. 2019

Já se stydím jíst na ulici hamburger. Protože někteří lidé, co se nestydí, u toho vypadají dost nechutně. Někdy mám chuť vykřiknout: "Hoďte přes něho deku, ať se na to nemusím dívat!"

odpovědět
avatar
KamilaK 16. 3. 2019

já bych na veřejnosti nekojila

odpovědět
avatar
janinkad 15. 3. 2019

když budu sedět a vedle mě bude kojit matka mimino, tak mě to nijak nevadí. Ale už jsem slyšela, že v některých restauracích a kavárnách mají oddělený koutek pro kojení.

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
81 535
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.