Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

GÁBINA ŽENA S.R.O.
GÁBINA ŽENA S.R.O.
Vloženo 6. 12. 2014
Líbí se mi

Když je Mikuláš čert ...

GÁBINA ŽENA S.R.O.
GÁBINA ŽENA S.R.O.
Vloženo 6. 12. 2014
Líbí se mi
Když je Mikuláš čert ...

Když je Mikuláš čert ...

...tak to se pak dějí věci! Gábina napsala blog o dětské logice a o tom, že s dětmi se dá na život koukat trochu "jinak".

Tak a je to za námi. Proběhla letošní nadílka čertů, andělů a Mikulášů a Mikulášové oslavili svůj svátek. A tak jsem tak vzpomínala a taky se dost bavila nad těmi vzpomínkami, a tak mě napadlo, se s vámi o ně podělit.

Když máte doma malé zlobílky a andílky v jednom, je to vždycky zábava, ale když máte navíc jednoho jménem Mikuláš je o zábavu postaráno dvakrát.

Ano, můj syn se jmenuje Mikuláš a už si na to docela zvyknul. Stejně tak si zvykly i mé dvě mladší dcery, že jejich brácha má slavného jmenovce, co jim nosí dárečky a dobrůtky. Ale občas zapomenou a to pak na zvolání: "Tak holky, zítra už chodí Mikuláš...", odpoví: "Ale mami, Miki přeci jezdí na koloběžce...".

Před dvěma lety, to byly holky ještě docela malé (3 a 4roky) k nám zavítal Mikuláš, anděl a čert. Mikuláš byl holek velký strejda (můj brácha), anděl jejich teta, no a čertík byl náš Miki. Vše probíhalo hladce, holky byly moc hodné, s respektem k návštěvě tak akorát, povídaly basníčky, vzaly si dárečky. Ale když pohádková návštěva odešla, naše starší Amálka povídá: "Mami, Mikuláš nemůže dělat čerta, musí být jedině Mikuláš, když se tak jmenuje...". A bylo to, my jsme dcery přesvědčovali, že to nebyl on, ony nás, že byl, protože měl jeho  botky, co normálně stojí před dveřmi.

A tak jsme se nakonec ze situace nějak šalamousky dostali, holky se rozhodly nám ještě chvilku věřit a Miki byl poučen, že musí dostát svému jménu.

Děti prostě vědí, mají své pravdy, které někdy nám  dospělým nejsou jasné, nebo nás překvapují, ale mě ty jejich vysvětlení hrozně baví a vždycky mi ukazují, že na život se dá koukat zase úplně jinak.

Co myslíte?

 

Gábina

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
benca
benca 13. 12. 2014

Krasne

Odpovědět
mourek
mourek 8. 12. 2014

Pěkný článek

Odpovědět
heenna
heenna 7. 12. 2014

"mam podezreni, ze jsou to prevleceni lide "

Odpovědět
deeana
deeana 8. 12. 2014

no tak to jsem se pobavila ))

Marcipánek
Marcipánek 7. 12. 2014

,,A tati,proč ten čert má na nohou tvoje boty do práce?" Tak se ptal můj bráška,zatímco já se ještě trošku bála.Zlobila jsem,ale přesto mi čert dal nadílku s ovocem a čokoládou....to mi bylo pět.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 048
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.