Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Teta Eva
Teta Eva
Vloženo 21. 8. 2014
Líbí se mi

Je to tu! Zase do školy!

Teta Eva
Teta Eva
Vloženo 21. 8. 2014
Líbí se mi
Je to tu! Zase do školy!

Je to tu! Zase do školy!

Teta Eva v jednom kole. Tentokrát je třeba kočírovat rodinu zpátky do školy.

Milé dámy,

už je to tu zase! Opět po roce a po předchozích téměř dvou měsících relativního klidu je tu konec prázdnin a hlavně – začátek školního roku! Noční můra pro rodiče a asi i pro některé žáky a studenty.

Anglické "Back to school je hitem posledních tří týdnů! Nejenom že mi to připomíná pohled do kalendáře, ale i všechny nákupní řetězce a prodejny se vším možným lákají nákupuchtivé rodiče. Určitě jste zahlédly rodiče se šíleným výrazem a nákupním seznamem od paní učitelky, jak nakupují bačkůrky, ty správné nůžky se špičkou, černou tuž a ty jediné super desky na sešity s tím huustýým obrázkem (kočky, princezny, aut nebo robotů – nejmenuji kvůli reklamě, ale určitě si dovedete představit ten který obrázek).

Takže už máme doma bačkory, teplákové soupravy – vždy v srpnu s úžasem zjišťuji, jak se děti zase vytáhly, zámky na skříňky, ořezané tužky v penálech a zbývá už jen přihlásit a zaplatit obědy.

Mé mladší dítko, která má před sebou ještě dva roky v MŠ, se do školy moc těší a velice je mrzelo, že nesmí k zápisu. Nejstarší ratolest se do školy poměrně hodně těší, tedy až na některé předměty a některé učitele. V rodině pak máme ještě nastupujícího třeťáka a nováčka v základním školství – což je kapitola sama pro sebe, vzhledem k tomu, že to jsou kluci, až zas tak to neprožívají.

Takže co nás teď čeká?

Najeli jsme už na školní provoz, takže brzké vstávání a včasné uléhání na lůžko. I když jediný, kdo odpadá jako první je maminka. Trénujeme chození po městě v provozu – což takto napsáno zní uhozeně, ale děti jsou po prázdninách hrozně rozjívené a nepozorné, takže prostě prevence a vlastně i nácvik cesty do školy.

Opakování je matka moudrosti, proto ti dva prostřední pilně trénují, dle svých schopností, čtení i psaní. To ale samozřejmě nenecháváme na posledních čtrnáct dní, protože „kdo chvíli stál, již stojí opodál“ a já sama občas zjišťuji, že zapomínám písmenka, jak pořád cvakám něco na mobilu nebo PC. Počítání a matematiku trénujeme také, hlavně u karet. Prvňáčkovi musí někdo sedět za krkem a učení mu připomínat, třeťák si někdy vzpomene a někdy ne, u toho nejstaršího to probíhá následovně: „Koukala ses na učení? I nějak jinak, než když jsi přehazovala učení z jednoho kouta do druhého?“

Logistický rébus!

Normálně se mi nestává, že bych 1. září obrečela, ale nástup do školky či školy jo. Protože vidím, jak mi ten bobínek dorůstá a nejenom že mu nastávají povinnosti, ale jak vlastně „stárne“. A při takových to předělech mi to dochází.            Ale už je tu tedy první školní den, máme dovču a doprovázíme ratolesti do školy. Během prvního týdne se, většinou, dozvídáme rozvrh, do toho nějaký ten kroužek a už je tu logistický rébus! Určitě to znáte, školka od 6,30 do 16,30. Školní družina od 6,00 do 16,00. 2x týdně odpolední vyučování, horolezecký kroužek a flétna, biologický seminář a kytara, logopedie, sbor a francouzská konverzace.

A ty, matko či rodiči, vymýšlej a plánuj!

Takže rozvrhy na nástěnku, velký plánovací kalendář se sloupcem pro každého člena rodiny, kromě toho nejmladšího má každý, pro jistotu, svůj mobilní telefon.

A každé září se modlím, aby byl už tento měsíc za námi, byly známy rozvrhy a časy kroužků, naplánovány jednotlivé denní itineráře a my se mohli hrdě vrhnout do dalšího měsíce a úplně jiného šílenství.

A jak prožíváte konec prázdnin a začátek školního roku vy?

 

Vaše teta Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Nina Červenková 19. 9. 2021

Taky to k nám letos přišlo. Společně se školou jsme navíc začali chodit i do hudebky, tam to ale znal díky přípravným kurzům. Dali jsme syna na kytaru, já sama se učím s ním podle návodů z https://kytaristka.cz/ Tak se doma tak trochu trumfujeme. No ale jsme oba dva na začátku, vždyť je teprve polovina září.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 26. 9. 2019

Můj syn letos šel už do páte třídy a s tím přišli i nějaké investice na nové školní potřeby. Po čtyřech letech používání to bylo znát hlavně na školním batohu, a tak ho musela čekat výměna. Syn nosí ze školy čím dál víc učebnic, a tak jsem si řekla, že by to tentorkát chtělo něco kvalitního, aby si neničil záda. Nakonec jsme školní batoh objednali z https://www.stil.cz/skolni-batohy-pro-studenty/ a naprostá spokojenost.

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 22. 3. 2015

Huráááá, řdekly by děti

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 475
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.