Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Veronika :)
Veronika :)
Vloženo 22. 11. 2014
Líbí se mi

Jak zabavit menší děti

Veronika :)
Veronika :)
Vloženo 22. 11. 2014
Líbí se mi
Jak zabavit menší děti

Jak zabavit menší děti

O dětech toho zatím moc nevím, i když tahle informace je spíše pojmem relativním a záleží na tom, jak se na ni podíváte.

Když jsem měla 7 let, narodila se mi malá sestřička, kterou jsem si od rodičů vyprosila, a od té doby jsem tohoto malého kobliha měla neustále za zády, tahala jej všude s sebou a byla jeho velkým vzorem. Ségra vyrostla a teď už jsme spíše parťačky než postavy mladší a starší sestry, ale jak zacházet s malými dětmi jsem nezapomněla, jelikož nám do života přibylo další malé dítko, moje malá sestřenice, která se ve svých velkých sestřenkách vidí a nejraději by s námi trávila všechen čas (kromě Večerníčku samozřejmě). Výjimku tvoří i čas na jídlo, protože je velký gurmán a co kdyby jsme jí kousek snědly že jo...

Když tedy nepočítáme čas na jídlo a Večerníček, vyvstává otázka, jak zabavit malého živého sviště. Tím víc nad tím přemýšlím, protože studuji na VUT chemii, což není žádná sranda, a často tu energii poletovat a hrát si opravdu nemám. Ale mám v kapse opravdu jeden zaručený fígl, který opravdu funguje, a který mám od své mamky, a ta zase od své.

"Terezko, zazpíváme si písničku" nejen, že to zaručeně funguje, ale také se dítěti vštěpuje lidová slovesnost a krása českých lidových písní a kultury! Zpíváme jednu, zpíváme druhou...u toho i tancujeme. A k tomu mě hřeje dobrý pocit, že z malé Terky nebude díte koukající tupě na americké blbiny a nebude si vážit krás své domoviny.

Další typ je také vzdělávací. Vezmu prostě to, co mám po ruce (naposledy to byly mé brýle) a počítáme ozdůbky, říkáme si, jakou mají barvu atd...

Na této činosti je nejlepší to, že se může provozovat naprosto kdekoliv, doma, venku, při čekání na autobus. Jak říkal J. A. Komenský, škola hrou, když máte fantazii a zapojíte ji, uděláte vzdělání a vědění hrou i pro své děti Ideální je to pro poznání okolního světa a přírody dítětem.

Další super činností, která teda pro mě zas tak super není, ale holčičky zabaví stoprocentně, je česání mých dlouhých loken. Vysvětlit, že česat se bude jemně, jinak bude výprask a smířit se s tím, že po zbytek dne budu vypadat, jako bych právě proletěla křovím. Ten klid ale za to opravdu stojí

No a když už jsem úplně v koncích, zapnu si v televizi Simpsonovi a dám na vědomí, že teď si prostě potřebuje Verunka odpočinout a Terezka se s ní bude dívat na kreslený seriál, ať se jí to líbí nebo ne! Ale věřte ono se jí to většinou líbí, sice nechápe souvislosti, ale je to kreslené, takže kouká na postavičky, já mezitím během těch 20-ti minut nabiju energii, a jede se odznova.

Toto je mé první blogování, tak na to prosím berte ohled doufám že si aspoň trošku počtete.

Přeju Vám všem příjemné počteníčko a další testování

Vaše Veru  

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Amanda
Amanda 26. 2. 2017

Fajn

Odpovědět
konatovka
konatovka 22. 3. 2015

Opravdu to bylo příjemné počteníčko, jste šikulka.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 6. 2. 2015

bezva tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 418
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.