Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 1. 2014
Líbí se mi

Můj úplně první blog ... Jak to ve skutečnosti všechno je?

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 1. 2014
Líbí se mi
Můj úplně první blog ... Jak to ve skutečnosti všechno je?

Můj úplně první blog ... Jak to ve skutečnosti všechno je?

Závist je ta nejhorší lidská vlastnost, kterou snad znám. Jestli rodičům za něco vděčím, tak opravdu za to, že mě naučili nezávidět a vidět vždy tu dobrou i tu horší stránku věci. Bohužel se s ní ale velice často setkávám. A jestli si myslíte, že to byla moje nejlepší či méně lepší kamarádka, tak ne. Byl to muž, který spoluprací se mnou i se ŽENAMI s.r.o. mohl jenom získat, ale to by přeci podpořil projekt, který je té „ženské“, co má všechno, má skvělý projekt, práci, která ji baví, krásnou rodinu a určitě i spoustu peněz. A tak mě to přivedlo na myšlenku napsat tento blog, ať víte, jak to všechno skutečně je …

Loni touto dobou jsem se začínala pomalu vracet do pracovního procesu s osmiměsíčním synem Františkem. Má první firma ConPro šlapala beze mne a já měla pocit nepotřebnosti, prázdnoty a byť je mateřství jistě jedním z nejkrásnějších životních etap, tak já jej chtěla a potřebovala skloubit s normálním pracovním životem. Doma jsem měla asi až moc času přemýšlet, jestli jsem či nejsem dobrá matka, jestli jsem dobrá manželka a jak mám být k tomu všemu ještě skvělá milenka, když v noci pětkrát vstávám na kojení a večer uléhám s večerníčkem? A kdy kruci mám uklidit ten nepořádek? A pak přicházely další otázky: Budou mě vůbec v práci ještě někdy potřebovat? Nejsem po tom porodu pořád nějak tlustá? A hodí se tohle oblečení vůbec na matku s dítětem?

Na otázky je nejlepší hledat odpovědi, ale mně se tou dobou už naštěstí hlavou honily myšlenky na projekt ŽENY s.r.o.

Na začátku to byla jen idea webu. Ale když jsem pro tento nápad nadchla postupně i kolegyně v práci (kterým interně neřeknu jinak než moje holky  ) i rodinu a kamarádky v okolí, tak přicházely další a další nápady. A tak jsem průběžně válčila doma a v práci tak, jak se dalo – pracovala jsem, když se mi podařilo domluvit hlídání (naštěstí jsem pak včas potkala zakladatelky Baby Office) a nebo jsem se na práci vrhla hned ráno po posledním nočním kojení. Nepořádek v domě jsem se časem naučila ignorovat, a o to rychleji posouvala myšlenky na ŽENY s.r.o. a potom průběžně celou realizaci.

Přicházely další a další nápady, k webu se začala rodit Pracovna ŽENY s.r.o., to abychom se mohly stýkat a znát se osobně. A vše mělo samozřejmě svůj šibeniční termín. Reálně to vypadá tak, že se šibalsky usmívám, že mám jako super nápad a moje holky na mě koukají a nic neříkají, protože vědí, že vzápětí přijde deadline, který by dala jen málokterá firma. Ale já věděla a vím, že my jsme už tak sehrané a nadšené a podpora všech našich žen je tak veliká, že to prostě dáme  ! A tak to všechno začalo naostro. Nejdříve to byl vývoj webu, potom tisková konference, pak nekonečná lavina ohlasů a mailů.... Dámská jízda, přípravy Katalogu ŽENY s.r.o. a našeho dne D v Brně. Hned poté začaly problémy s přetížením webu a já těm „ajťákům“ vůbec nerozuměla  a začínala jsem pochybovat o tom, zda vůbec projekt může být v budoucnu úspěšný. A jestli já budu spokojená, šťastná a tedy úspěšná, jak jsem přesně rok předtím byla přesvědčená a napsala jsem s Jitkou Skalickou v knize Úspěch měřím štěstím?

Jízda ale pokračovala, plánů a práce bylo nad hlavu, akorát mi z těch plánů vypadly neočekávané překážky. Tak třeba přesvědčení malého Františka, že v noci potřebuje od maminky mlíčko. Hodně mlíčka. Po třinácti vstáváních za jednu noc jsem to přestala počítat. Pak bylo pár dní lépe a zase nanovo. Ty dny mezitím jsem nějak přežívala. V  práci jsem vždycky dostala dočasný velký náboj a obrovskou chuť a touhu makat. A doma jsem pak pravidelně usínala s malým Františkem ještě před zprávami. ConPro už také nešlapalo tak jako dříve, protože jsem samozřejmě veškerou pozornost vrhla na ŽENY s.r.o. a bylo potřeba tedy opět pomáhat této první "jistotě".

Čas strávený s malým Františkem je pro mě svatý, vím, že jsem pořád (a hlavně!) matka. Střídala jsem tedy dny plné práce se dny, kdy jsem se věnovala jenom Františkovi a nebo jsem to spojila, a to jste mohly vidět na našem předvánočním videu, jak taková spolupráce pak vypadá    A když začal lépe spát, doháněla jsem po nocích vše, co jsem nestihla přes den. Tohle zběsilé tempo jsem zvládala rok! Takže jestli si myslíte, že vám tu teď napíšu, že těch 25 kilo jsem shodila poctivým cvičením a sportem, tak to fakt ne  . Možná to bylo to tempo, možná to noční vstávání, možná to, že jsem si udělala v hlavě jasno a věděla, co chci a řekla si, že to prostě zhubnu a tentokrát to musí jít „samo“.  Mezitím jsem si vždy přečetla něco, co mě nakoplo jít dál. Tenkrát to byl blog Jany Benešovská – Budete úspěšná? A také Kačky – Jak být vyrovnaná žena? Zastavila jsem se, zamyslela a ono to fakt fungovalo.

Jestli chcete znát úplnou pravdu, tak vám to teda přiznám všechno

Dala jsem do toho všechno, a to i spoustu peněz, resp. všechny peníze, smířená s návratností několika let, ale pořád s přesvědčením, že to prostě bude fungovat a bude to skvělé!

V průběhu roku jsem několikrát slyšela, že mám skvělou práci a že jsme rodinka jako ze žurnálu. Ano, ŽENY s.r.o. jsou skvělým projektem. Strašně mě to baví, ale reálně to byla a je dřina a nemyslím si, že by to letos bylo o tolik lepší. Jenže já si řekla, že lepší to být prostě musí  ! No a můj manžel italského vzhledu s figurou sportovce a syn s černými kukadly a hnědou pletí už od narození – ti opravdu vypadají jako ze žurnálu! A já? Já se prostě umím dobře nalíčit a kruhy pod očima zamaskovat, takže to na těch fotkách vypadá celkem dobře .

A víte co? Mám to doma úplně stejně jako asi většina z vás, resp. přesně tak jako to píše třeba Katarina, která svého muže popisuje v blogu Moj muž je romantik. Můj muž ho dokonce trumful, když loni zapomněl na naše výročí i můj svátek. Omlouvá ho jenom fakt, že obojí připadá na státní svátek, a to nezapíná počítač, aby mu důležitá výročí připomněl. Takže se prostě stane, že mě někdy fakt vytočí. A občas se to povede i tomu malému, který letos v dubnu oslaví dva roky a už je jasné, že po mamince má temperament a po tatínkovi tvrdohlavost, takže se máme na co těšit.  

Ale víte co? Já se těším! A neměnila bych! Ani práci, ani moje holky a už vůbec ne ty moje kluky… je to jízda, je to moje volba, baví mě to a já jsem prostě a jednoduše šťastná

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

Odpovědět
Granca
Granca 26. 4. 2015

Evi, jste moc šikovná , přeji Vám mnoho dalších úspěchů.

Odpovědět
agneska34
agneska34 26. 4. 2015

Hodně zaměstananá žena, obdivuji já bych na to neměla!

Odpovědět
4vladku
4vladku 16. 4. 2015

fandím Vám, ať se už jen daří...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 732
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.