Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 17. 12. 2017
Líbí se mi

Jak se tvoří vánoční koule.

k.eva
k.eva
Vloženo 17. 12. 2017
Líbí se mi
Jak se tvoří vánoční koule.

Jak se tvoří vánoční koule.

Ve škole se konalo  vánoční tvoření a kdo měl  trošku nějaký nápad, tak mohl  přispět svojí kapkou do mlýna a podílet se na celkové vánoční atmosféře. Ještě, že máme tak aktivní děti, které jsou aktivní nejenom ve škole, ale aby ani maminky nezahálely, tak si je pozvou na pomoc.

Prima. Škola má svoje požadavky a vánoční doba si žádá svoje. Je rozhodnuto. Kupodivu s nápadem vytvořit tyto koule přišla jedna holčička jménem Emma a zbytek už byl v režii její maminky a mojí maličkosti. Přeci se nenechám zahanbit, taky tam mám dítě.

Vlastně to byl vynikající nápad. Ten spočíval v tom, že se z obyčejné umělohmotné koule udělala koule vánoční. Stačilo jen pár triků, šikovné ručičky, trošku organizace, pár kapek soustředěného snažení a výsledek byl víc než dokonalý.

Základem je právě ta bílá koule, která se dá v půli rozpůlit na dvě části  a nahoře má háček. Pak už stačí jenom nastříhat na malé obdélníčky barevné samolepící papíry a naaranžovat dle potřeby. Většinou jsme naaranžovaly dvě řady kosočtverců tak, aby vynikla ozdoba z ohebného drátku, která se tavnou pistolí připevnila doprostřed.

A co se asi tak může vyjímat uprostřed vánoční koule? Třeba vánoční stromeček nebo vánoční hvězda. Tvar kytičky taky není špatný, ten se taky hezky vyjímá. Aby byl výsledek ještě dokonalejší, tak jsme doprostřed nasypali sůl, čímž vznikl zasněžený dojem.

Celkově to bylo hrozně fajn. Škola si to zorganizovala tak, že vždycky dvě maminky měly na starost skupinku dětí, se kterou dělaly  určitou věc a po dodělání se přesunuly k jinému stanovišti. Na výběr měly z několika možností, třeba výrobu vánočních svícnů, zdobení perníčků nebo korálkování. Ale stejně nedám dopustit na naše vánoční koule, ty se pro mě staly hitem minulých vánoc.

Vánoční koule se nestaly hitem jenom pro mě. Emma pak dostala šílený nápad a protože ty koule vlastně vymyslela sama (to se předpokládá, že zbytek je již v režii maminek), tak ten svůj nápad poslala do jedné soutěže.

Její vlastnoručně vymyšlené vánoční koule měly mega úspěch nejenom v naší škole, ale dokonce i v té soutěži. Vlastně to byla taková soutěž, kam děti posílaly svoje vánoční nápady a ty nejlepší byly oceněny tak, že byly vybrány a otištěny v knize. A až ta knížka vyjde, tak jí dostane od nakladatele darem a až do konce života bude mít knižně doloženo svojí vánoční inspiraci.

A tady je jasně vidět, jak se vyplatí být aktivní a tvůrčí a to nejenom o Vánocích. Výsledkem jsou nejenom ty koule, ale i společné vzpomínky na ty nejkrásnější chvilky v roce a to celé zpečetěné knižním vydáním, což mě osobně přijde jako ta největší bomba celých vánoc. 

A takto vlastně vznikly ,,Emmiččiny koule. "

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 8. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 8. 6. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 8. 1. 2018

Odpovědět
lemur
lemur 18. 12. 2017

Krásné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 119
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.