Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 25. 2. 2017
Líbí se mi

Jak se bude jmenovat?

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 25. 2. 2017
Líbí se mi
Jak se bude jmenovat?

Jak se bude jmenovat?

Tento fejeton pro časopis Maminka jsem psala ještě před porodem. Je o tom, že vybrat jméno pro dítě není vůbec legrace. A to ani když si od puberty píšete na papír seznam klučičích a holčičích jmen, co se vám líbí. 

V první řadě mě v tu dobu totiž vůbec nenapadlo, že svého syna porodím v Americe, jeho tatínek bude Američan a jeho babička a dědeček na téhle straně světa si jenom těžko poradí s výslovností většiny českých jmen. A naopak – česká babička i dědeček zase budou mít problém vyslovovat správně typické americké jméno.

Pak se přidaly další věci. Totiž až u procházení jmen člověk třeba zjistí, kolik z potenciálních možností odpadá prostě proto, že je v jeho okolí nosí lidé, které úplně nemusí. No a dala jsem si i další úkoly: aby se jméno dalo skloňovat, aby měl náš chlapeček svátek v českém kalendáři, aby se v ideálním případě ve jméně nějak odrážela historie rodiny, do které se narodí. A tak dále. Na první pohled fuška. Proto mě překvapilo, jak k nám Benjamin nakonec přišel úplně přirozeně, vlastně ještě předtím, než jsem měli definitivně potvrzené, že to bude kluk. 

 
Celý článek je k přečtení tady


Budu ráda, když mi dáte vědět, jak jste u výběru jména postupovali vy a proč jste se nakonec rozhodli, jak jste se rozhodli. Pište prosím do komentářů, aby si vaše názory mohli přečíst a reagovat i všichni ostatní.
 
Děkuju.
 
 
 
Více článků najdete zde
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Humanoid
Humanoid 1. 3. 2017

I když děti nemám a v nejbližší době se nechystám mít, nad jménama se tu a tam zamyslím... Už jsem přijala a následně zavrhla asi všechna, pořád měním názor... Jo a můžu potvrdit vylučování jmen lidí, kteří vám úplně nesedli...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 2. 2017

Já jsem jako holka chtěla Gábinu a Lukášem asi proto, že je měla moje prázdninová kamarádka a já její děti zbožňovala (ve 13.letech)... Později jsem si přála mít Kačenku, tak se jmenovaly hrdinky více knih, které jsem jako puberťačka četla. A tak mám Katku (dnes 34,5). Lukáš k nám nakonec přišel jako dvouletý z DD. Jméno už měl.

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 26. 2. 2017

My jsme hned chtěli Veroniku,tak máme Veroniku.U syna jsme se jménem trošku váhali.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 26. 2. 2017

Moc pěkné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 291
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.