Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

maorabela
maorabela
Vloženo 27. 1. 2015
Líbí se mi

Jak pečujete o své blízké?

maorabela
maorabela
Vloženo 27. 1. 2015
Líbí se mi
Jak pečujete o své blízké?

Jak pečujete o své blízké?

Ne každý je schopen překonat překážky, které souvisí s péčí o staré a nemocné lidi.

Péče o miminko je krásné období , spojené i s nevyspáním, ale tak nějak to má většina rodičů nastavené.

Ale co když dojde na to, že vám onemocní rodič? Zůstane nemohoucí buď na dobu dočasnou, třeba po návratu z nemocnice, nebo důsledkem stáří. Co dál? Mám velkou radost z toho, že přibývá těch, kteří si svého rodinného příslušníka vezmou k sobě nebo mu zajistí někoho, kdo ho navštěvuje a pomůže mu s osobní hygienou, zajistí mu jídlo a také společnost.

Pracovala jsem v domácí hospicové péči a asi by někomu znělo divně, když řeknu, že mě tato práce bavila a naplňovala. Dělala jsem ji srdcem. Když onemocněla maminka rakovinou, byla jsem ráda, že mám zkušenosti, kontakty a vím si rady. Ne každý ale zkušenosti má a je schopen překonat překážky spojené s péčí o stáří a nemocné lidi. Proto jsou lidé, kteří tyto bloky nemají a jsou proto vyvolení toto poslání naplnit.

Je pravda, že je důležité hlavně respektovat ty, kterých se to týká. Pokud se senior nebo nevyléčitelně nemocný rozhodne, kde chce dál žít, je důležité ho podpořit. Nerozhodovat dle svých emocí a pocitů. Každý člověk svoji etapu života přijme jinak a vyrovnává se odlišně s touto skutečností. Jde nám přeci o jejich pocit bezpečí a důstojnost.

Ráda trávím čas se seniory, většina z nich, o které jsem pečovala, byli pokorní a velice moudří. Vzpomínali jsme na doby jejich mládí a kolikrát jsme se nasmáli. Byli bohužel i chvíle smutnější, ale o těch jindy...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

jak jen to jde

Odpovědět
konatovka
konatovka 20. 6. 2015

Když mi maminka umírala v nemocnici, kde jí způsobili úraz, chodila jsem za ní denně, psychicky jsem to odnesla, ale vím, že jsem udělala co jsem mohla. Také jsem často navštěvovala v penzionu pro seniory kmotřenku mojich dětí a snažila s ní být co nejčastěji, měly jsme se moc rády.

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 15. 3. 2015

Jak jen se dá a situace dovoluje.

Odpovědět
maorabela
maorabela 1. 2. 2015

Ano, vím že je těžké umístit seniora na krátkou dobu, zvlášť když to rodina nechce na trvalo. Moc vám fandím že se staráte. Je to pro mě známka že vám záleží na důstojném stáří a dopřát jim aby mohli být doma...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 587
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.