Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 22. 2. 2019
Líbí se mi

Hvězdný pár pomůže malým bojovníkům

Eva K.
Eva K.
Vloženo 22. 2. 2019
Líbí se mi
Hvězdný pár pomůže malým bojovníkům

Hvězdný pár pomůže malým bojovníkům

Již dnes, 20. února 2019, od 19:30 hodin, proběhne v prostorách Velkého sálu pražského Paláce Žofín benefiční koncert ve prospěch předčasně narozených dětí a jejich rodin s názvem "Předčasný koncert Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové". S velkým zájmem očekávaný koncert pořádá Nadační fond pro předčasně narozené děti. Hvězdný pár mezinárodního operního světa vystoupí bez nároků na honorář, stejně, jako Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Davida Švece. Díky nim a partnerům koncertu bude celý výtěžek z prodeje vstupenek v plné výši použit na pomoc rodinám předčasně narozených dětí.

"Když jsme s mou ženou, Kateřinou, čekali Adélku, naši první dceru, oslovil mě Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny s možností vzájemné spolupráce", říká Adam, dnes pyšný otec i malé Barborky. "Naštěstí se obě dcery narodily v termínu a zdravé, ale umíme si s Kačkou představit, čím si musí procházet rodiče, které takové štěstí nemají."

Katka k tomu dodává: "Několikrát jsme s Adamem navštívili neonatologické centrum v Podolí. Viděli jsme děti s porodní váhou 500 gramů. Malí bojovníci s neskutečnou touhou žít a jejich silní rodiče, procházející obrovským psychickým tlakem. Jsme hrdí, že můžeme pomoci tam, kde je to opravdu potřeba."

Na programu zmíněného koncertu pro dobrou věc, jsou díla světoznámých českých autorů - Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Premiérové uvedení repertoáru z nového alba "Každý jen tu svou"  je jedinečná šance slyšet a vidět společně náš hvězdný manželský pár, Adama a Kateřinu.

V historii výše uvedeného nadačního fondu se jedná již o druhou benefici. V roce 2016 proběhl první dobročinný koncert Adama Plachetky s výtěžkem jeden milion korun.

Každý porod bolí. Ten předčasný ale nejvíc na duši.

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny byl založen v roce 2014 Hanou Píšovou a Markétou Stránskou. Je prvním svého druhu u nás. Jeho cílem je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci, neboť každé 12. dítě se v České republice narodí předčasně. A ročně je to cca 8000 děti. "Náš nadační fond jsme s Markétou vybudovaly na základě osobní zkušenosti s předčasně narozenými dětmi, nicméně s nulovou znalostí na poli charity a bez silného zázemí sponzorů. V prvních letech jsme provoz financovaly z vlastních zdrojů, hnala nás dopředu potřeba pomáhat lidem v těžké situaci. Finanční prostředky na pomoc rodinám jsme získávaly především organizováním vlastních akcí. O to víc si vážíme důvěry Katky a Adama, kterou do nás vložili a je nám nesmírnou ctí, že jsou patrony nadačního fondu a pomáhají předčasně narozeným dětem dlouhodobě", dodává Hana Píšová.

Tento nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem. O pomoci rozhoduje jeho správní rada. Předsedou její správní rady je doc. MUDr. Zbyněk Straňák, CSc., MBA, primář neonatologického oddělení Ústavu pro péči o matku a dítě, v Praze Podolí. Veškeré informace o pomoci i možnosti příspěvků najdete na stránkách www.predcasnenarozenedeti.cz a čísla dvou bankovních účtů NF, jakož i tvary dárcovkých sms najdete pod článkem.

Více informací o Kateřině Kněžíkové a Adamovi Plachetkovi najdete na http://www.katerinaknezikova.com a na www.adamplachetka.com

Děkujeme za Vaši pomoc

Přeji vám hezké hudební zážitky

Eva

Foto: Marek Olbrzymek

Jak můžete pomoci?

1. Bankovním převodem:

    Bankovní spojení: 263160452/0300 - Hlavní účet, 269021218/0300 - Sbírkový účet, Československá obchodní banka

Vaše finanční pomoc může být uskutečněna jednorázově, nebo na základě pravidelného příspěvku, například formou trvalého příkazu. V případě zájmu Vám NF vystaví doklad o Vašem daru.

2. Dárcovskou DMS: Pokud chcete podpořit rodiny předčasně narozených dětí dárcovskou DMS, zašlete ji, prosím, na číslo 87 777 ve tvaru:

    DMS PREDCASNEDETI 30, DMS PREDCASNEDETI 60, DMS PREDCASNEDETI 90

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz Cena DMS je 30, 60 a 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

3. Darujte nám:

Prostřednictvím DARUJSPRAVNE.cz nám můžete přispět libovolnou částkou ve výši 100, 300, 500 a 1000 Kč a také vlastní částkou, nebo zaslat DMS. Více informací najdete na: https://www.darujspravne.cz/organizace/detail/nf-pro-predcasne-narozene-deti-9158

Děkujeme za Vaší štědrost

Eva

 

 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 6. 2019

úžasné, takto pomáhat druhým je krásná věc

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 154
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.