Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 4. 12. 2018
Líbí se mi

Hudba před vánočními svátky rozsvítila oči i srdce posluchačů.

k.eva
k.eva
Vloženo 4. 12. 2018
Líbí se mi
Hudba před vánočními svátky rozsvítila oči i srdce posluchačů.

Hudba před vánočními svátky rozsvítila oči i srdce posluchačů.

 

V nově zrekonstruovaném divadelním sále v Mlčechvostech se dne 3.12.208 (což znamená včera) konalo Vraňanské adventní povznesení, které pořádal divadelní spolek Mošna Vraňany. Původně jsem tam napsala posvícení, tak posvícení to nebylo, tentokrát to bylo to pravé povznesení. 

Na tento kulturní zážitek jsem šla se svým synem a to hned z několika důvodů :

a)      Je před vánoci – kde jinde se naladit na vánoční atmosféru než na hudebním vystoupení s vánoční tématikou.

b)      Na plakátu jsem zahlédla housle – to rozhodlo. Kluk hraje na housle i na violu v hudební škole, tak ať má inspiraci.

c)       Příjemné setkání i ostatními lidmi z blízkého okolí. Sál byl vánočně vyzdobený a plný k prasknutí a vánoční atmosféra dýchala ze všech stran. Dokonce i z přidaného fukaru, který dodával patřičné teplo ( naštěstí jsme seděli blízko).

A kdože nám tam hrál?

Soubor Ensemble Flair a Martina Janková.

Martina Janková je přední evropskou operní pěvkyní, zpívá stěžejní sopránová sóla a dlouhodobě působí v Opeře ve Švýcarském Curychu. K lidové tvorbě se ale vrátila v podobě unikátního projektu – koncertem originálně upravených písní Leoše Janáčka.

Soubor Ensemble Flair je nadžánrová  kapela a svým nástrojovým obsazením a přítomností sólové zpěvačky vychází z moravské lidové tradice. Obsahem přináší symbiózu hudby lidové a hudby vážné. A tentokrát sebou přinesla i kouzlo vánoc.

Valašský příběh všech příběhů „ Byla cesta, byla ušlapaná“, lašská koleda „ Kristus Pán se narodil“, či vánoční evergreen z Michnovy České mariánské muziky „ Chtíc, aby spal“ – tyto vánoční melodie patří srdci sopranistky Martiny Jankové a jsou pro operní hvězdu symbolem víry.

A nejenom pro ní. Na samém konci vystoupil samotný pan starosta z Vraňan s poděkováním a vyjádřil se, že to bylo, jako když sedí u vánoční stromečku a rozbaluje dárek. Však to znáte – ne? Nedočkavě rozbalujete vánoční dárek a hrozně moc se těšíte a jste zvědavý, co to bude.

A tento dárek byl skutečně kouzelný – samotné objetí zázračné symfonie hudby a tónů oslavující příchod Ježíše Krista – to pravé kouzlo vánoc. Jako když otevřete kouzelnou skřínku a obejme vás samotný Duch vánoc.

Tak tyhle duchy mám moc ráda.

Panu starostovi však jenom objetí ducha vánoc nestačilo, ten si vyžádal i skutečné objetí od samotných sólistek. A ty zase na oplátku dostaly květiny a my zase máme o jeden krásný zážitek navíc.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 31. 5. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 12. 2018

krásné Evi

Odpovědět
k.eva
k.eva 4. 12. 2018

děkuji

hašlerka1
hašlerka1 4. 12. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 520
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.