Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 4. 12. 2018
Líbí se mi

Hudba před vánočními svátky rozsvítila oči i srdce posluchačů.

evionka
evionka
Vloženo 4. 12. 2018
Líbí se mi
Hudba před vánočními svátky rozsvítila oči i srdce posluchačů.

Hudba před vánočními svátky rozsvítila oči i srdce posluchačů.

 

V nově zrekonstruovaném divadelním sále v Mlčechvostech se dne 3.12.208 (což znamená včera) konalo Vraňanské adventní povznesení, které pořádal divadelní spolek Mošna Vraňany. Původně jsem tam napsala posvícení, tak posvícení to nebylo, tentokrát to bylo to pravé povznesení. 

Na tento kulturní zážitek jsem šla se svým synem a to hned z několika důvodů :

a)      Je před vánoci – kde jinde se naladit na vánoční atmosféru než na hudebním vystoupení s vánoční tématikou.

b)      Na plakátu jsem zahlédla housle – to rozhodlo. Kluk hraje na housle i na violu v hudební škole, tak ať má inspiraci.

c)       Příjemné setkání i ostatními lidmi z blízkého okolí. Sál byl vánočně vyzdobený a plný k prasknutí a vánoční atmosféra dýchala ze všech stran. Dokonce i z přidaného fukaru, který dodával patřičné teplo ( naštěstí jsme seděli blízko).

A kdože nám tam hrál?

Soubor Ensemble Flair a Martina Janková.

Martina Janková je přední evropskou operní pěvkyní, zpívá stěžejní sopránová sóla a dlouhodobě působí v Opeře ve Švýcarském Curychu. K lidové tvorbě se ale vrátila v podobě unikátního projektu – koncertem originálně upravených písní Leoše Janáčka.

Soubor Ensemble Flair je nadžánrová  kapela a svým nástrojovým obsazením a přítomností sólové zpěvačky vychází z moravské lidové tradice. Obsahem přináší symbiózu hudby lidové a hudby vážné. A tentokrát sebou přinesla i kouzlo vánoc.

Valašský příběh všech příběhů „ Byla cesta, byla ušlapaná“, lašská koleda „ Kristus Pán se narodil“, či vánoční evergreen z Michnovy České mariánské muziky „ Chtíc, aby spal“ – tyto vánoční melodie patří srdci sopranistky Martiny Jankové a jsou pro operní hvězdu symbolem víry.

A nejenom pro ní. Na samém konci vystoupil samotný pan starosta z Vraňan s poděkováním a vyjádřil se, že to bylo, jako když sedí u vánoční stromečku a rozbaluje dárek. Však to znáte – ne? Nedočkavě rozbalujete vánoční dárek a hrozně moc se těšíte a jste zvědavý, co to bude.

A tento dárek byl skutečně kouzelný – samotné objetí zázračné symfonie hudby a tónů oslavující příchod Ježíše Krista – to pravé kouzlo vánoc. Jako když otevřete kouzelnou skřínku a obejme vás samotný Duch vánoc.

Tak tyhle duchy mám moc ráda.

Panu starostovi však jenom objetí ducha vánoc nestačilo, ten si vyžádal i skutečné objetí od samotných sólistek. A ty zase na oplátku dostaly květiny a my zase máme o jeden krásný zážitek navíc.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 4. 12. 2018

krásné Evi

Odpovědět
evionka
evionka 4. 12. 2018

děkuji

hašlerka1
hašlerka1 4. 12. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 159
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.