Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 16. 5. 2019
Líbí se mi

Hlavní hvězdy koncertů k Mezinárodnímu dni rodiny v Čechách a na Moravě

Eva K.
Eva K.
Vloženo 16. 5. 2019
Líbí se mi
Hlavní hvězdy koncertů k Mezinárodnímu dni rodiny v Čechách a na Moravě

Hlavní hvězdy koncertů k Mezinárodnímu dni rodiny v Čechách a na Moravě

Mezinárodní den rodiny, který se každoročně připadá na 15. května, se na popud Organizace spojených národů slaví jíž od roku 1996. Podpora rodin od zmíněné organizace se však probíhá již od osmdesátých let minulého století a vedla k tomu, že rok 1993 byl vyhlášen, jako Mezinárodní rok rodiny. Pravidelně se však začal slavit, jako jeden den v roce věnovaný rodinám, až o tři roky později. V České republice se také tradičně konají oslavy Dne rodiny, které nabízejí širokou paletu rodinných odpolední s hrami, koncerty, soutěžemi a tvůrčími dílnami.

Při příležitosti Dne rodin se u nás od roku 2010 každý rok, v měsíci květen, realizuje pod záštitou náčelníka Generálního štábu Armády ČR projekt několika koncertů Ústřední hudby Armády České republiky a to se sólisty naší populární scény.

Zájemci o letošní koncerty k Mezinárodnímu dni rodiny v Čechách a na Moravě se mají na co těšit. Hlavními hvězdy těchto koncertů jsou totiž Radka Fišarová, Lucie Silkenová, Martin Chodúr a členové i sólisté Ústřední hudby Armády ČR. Výše uvedené koncerty jsou jako poděkování Armády ČR všem rodinným příslušníkům vojáků, kteří slouží v zahraničních misích, vojenským veteránům, vojákům v činné službě a též široké veřejnosti. Koncerty se proto pořádají převážně ve veřejných prostorech v centru měst tak, aby široká veřejnost měla možnost si koncerty vyslechnout.

Pěti koncerty v Čechách i na Moravě tak bude letošní Den rodiny slavit s Ústřední hudbou Armády ČR i Radka Fišarová, Martin Chodúr a operní sopranistka Lucie Silkenová. Společně vystoupili v Klatovech 14. 5. a 15. 5. v Poděbradech (na Lázeňské kolonádě od 15:00 hod.), společně také vystoupí 16. 5. v Lipníku nad Bečvou (na náměstí T. G. Masaryka od 17:00 hod.), 17. 5. v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi (na Mariánském náměstí od 19:30 hod.) a 19. 5. v Jindřichové Hradci (na III. nádvoří zámku od 18:00 hod.).

Muzikálová zpěvačka a profesorka zpěvu, Linda Finková, pak nahradí Radku Fišerovou v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi. Ústřední hudbu Armády ČR budou na všech koncertech řídit zástupce velitele hudby mjr. Patrik Spinek a hlavní velitel hudby i její hlavní dirigent, pplk. Jaroslav Šíp.

"Je pro mě vždycky obrovská čest zazpívat si s Ústřední hudbou Armády České republiky", říká Martin Chodúr. "Je to bezpochyby ten nejlepší dechový orchestr, který u nás máme. Dechové orchestry měly u nás vždy obrovskou tradici a je škoda, že tato tradice pomalu mizí. Sám jsem jako student Janáčkovy konzervatoře, v Ostravě, hrával na klarinet v dechovém orchestru, a proto je pro mě opravdovou radostí, slyšet precizní a citlivá provedení hudby mnoha žánrů. Myslím si, že dechový orchestr nestačí jen slyšet ze záznamu, ale jeho opravdové kouzlo spočívá ve živém provedení. Naturální síla dechových a žesťových nástrojů je skutečně dechberoucí. A myslím si, že i mladá generace, která tenhle typ orchestrů moc nevyhledává, když tohle těleso uslyší, nechá se jím okouzlit," dodává Martin.

Mimořádně se mu letos daří s jeho autorskou písní Síla mít rád, v hitparádě Česká dvanáctka, kterou každou neděli odpoledne vysílá České rozhlas Dvojka. Drží se v ní už 17 týdnů. Už sedmkrát Martin zmíněnou hitparádu vyhrál, a získal tak ocenění Zlatá dvanáctka. Třikrát obsadil třetí místo, jednou byl čtvrtý a jednou pátý.

 "Mám z úspěchů mé písničky v téhle hitparádě pochopitelně radost, i když je to jenom hra. Bez podpory mých fanoušků by se mi v ní ale pochopitelně takhle nedařilo, a všem za hlasy, které mi poslali, moc děkuji," říká s úsměvem Martin Chodúr.

Přeji Vám hezký poslech jeho krásné písně Síla mít rád 

Eva

 

Popis fotek:

Titulní foto: Šťastná rodina - Martin a Ivonka s tříletým Martinkem

Foto č. 2: Martin Chodúr a Radka Fišarová

Foto č. 3: Martin Chodúr s Radkou Fišarovou na pódiu

Foto č. 4: Martin Chodúr a Lucie Silkenová

Foto č. 5: Martin Chodúr s hlavním velitelem a hlavním dirigentem ÚH AČR, pplk. Jaroslavem Šípem

Zdroj fotek: Archiv Martina Chodúra

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 6. 2019

Martin má krásnou rodinu

Odpovědět
Ovace
Ovace 16. 5. 2019

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 16. 5. 2019

gustawka
gustawka 16. 5. 2019

krásné

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 16. 5. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 017
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.