Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 18. 4. 2017
Líbí se mi

Fata Morgana - už jste letos byli na motýlech?

k.eva
k.eva
Vloženo 18. 4. 2017
Líbí se mi
Fata Morgana - už jste letos byli na motýlech?

Fata Morgana - už jste letos byli na motýlech?

„ Upozorňujeme návštěvníky, že je zakázáno sahat na motýly a trhat jim křídla.

Opakujeme hlášení – je zakázáno sahat na motýly a trhat jim křídla.“

Toto hlášení nás uvítalo při vstupu do skleníku Fata morgana v botanické zahradě v Praze. Nyní tam již popatnácté probíhá výstava exotických motýlů, kterou jsme  si samozřejmě nemohli nechat ujít. Kde jinde je možno obdivovat kouzlo a lehkost těchto zástupců hmyzu, kde jinde je možnost stát se svědkem jejich zrození a vzdušných tanců.

Přičemž motýl je symbolem lidské duše a její schopnosti se vyvíjet. Prochází procesem od housenky až po úplnou přeměnu v motýla a tím připomíná nesmrtelnost a koloběh znovuzrození. Kromě toho je s ním spojena bezstarostnost a lehkost samotného bytí.

Ale co mi to hlášení připomíná?

Aha, už vím.

„Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují.“

John Lennon, také jeden z nesmrtelných.

V těchto prostorách jsem naposledy byla, když jsem byla těhotná a tak jsem naprosto zodpovědně mohla Kryštůfkovi říct, že naposledy tady byl, když byl ještě na houbách. Hned chtěl vědět, na jakých houbách, protože žádné houby tam neviděl.

Houby jsme sice nenašly, zato jsme se nejdříve seznámili s ukázkami vzácné flóry z ostrova Madagaskar. Prostřední a současně největší část skleníku představoval  nížinný deštný les vlhkých tropů.  Se sukulentní částí byl spojen podzemí štolou raženou ve skále, což byl úchvatný zážitek, protože otevřel pohled do dvou velkých sladkovodních akvárií. Zde bylo k vidění velké množství tropických ryb a jiných živočichů.

Takže nejenom motýli, ale i ryby, které jsme pak mohli pozorovat i na vyhlídkové terase a za zvuku vodopádu vstřebávat atmosféru pralesa. Procházka přes exotické hory, lesy a polopouště tak naplnila náš sen ocitnout se alespoň na chvíli v tropické přírodě.

Navíc zde měly motýly zelenou, takže všude volně poletovaly a bylo možné si je prohlédnout zblízka. Zážitek z tohoto blízkého setkání nás velmi potěšil a zpříjemnil čas v právě uplynulých velikonočních svátků.

Velmi doporučuji, zvláště pro rodiny s dětmi. Těm se ty oči nejvíc rozzáří, když usedne motýl na květinu.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 26. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
matejm
matejm 25. 4. 2017

Úžasná podívaná

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 4. 2017

O takové akci slyším poprvé.

Odpovědět
avatar
Veronika Povová 24. 4. 2017

Jednou jsme tam byli s manzelem uz po tehle akci a jeden motyl tam jeste byl s priznam se,ze tim,ze mam strach z pavouku tak na me jsou uz ty motyli uz moc velci,ale jsou krasny to ano

Odpovědět
k.eva
k.eva 24. 4. 2017

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 200
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.