Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Důvody, proč jít na koncert

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Důvody, proč jít na koncert

Důvody, proč jít na koncert

 

 Pozitivní vliv hudby na vývoj dítěte je dnes nezpochybnitelný. Nejde jen o vnímání rytmu, ale i harmonie a melodie. Kromě toho to má i pozitivní vliv na emocionální vývoj dítěte.

 

1)      S milým úsměvem se zeptáte svého milovaného synáčka, jestli nechce po delší době zase jet do McDonaldu. Kluk se zaraduje a je ochoten s vámi jet do horoucích pekel.

2)      Jen tak mimochodem, když už tam budete, mu oznámíte, že kromě jiného pojedete i na Bacha, Vivaldiho a Mozarta. Kluk vytřeští oči a zeptá se: „ Mami, ty nevíš, že Mozart už umřel?“¨

3)      To sice víte, ale hudba, hudba tu zůstává. Tentokrát v podání Dvořákovi Symphony Orchestra Prague v komorním obsazení s varhanami a sólovým zpěvem. V Zrcadlové kapli Klementinu jste ještě nikdy nebyla, tak se začnete těšit na kulturní zážitek.

4)      U skříně vás popadne panika. Krutá pravda bolí, protože šaty z minulého roku jsou vám upnuté a vypadáte jak nacucaná vosa. Vyřešíte to volnou halenou a sukní, ale opět si v duchu slíbíte, že se sebou začnete něco dělat.

5)      Klukovi dáte slavnostní kalhoty, bílou košili s proužkem a modrý pulovr. Přeci jenom jede do Prahy na koncert.

6)      Slovo koncert vám v hlavě rezonuje a vnukne vám představu černých lodiček. Je sice únor, ale co se dá dělat. Vytáhnete lodičky, které jste si nedávno koupila ve slevě.

7)      Svůj veliký omyl záhy pochopíte. Klopýtáte v těch lodičkách z Masarykova nádraží až ke Karlovu mostu a najednou si připadáte jako nějaký nebohý poutník, který právě  podstoupil křížovou cestu na cestě k osvícení. Co se dá dělat, za krásu umění  se musí trpět.

8)      Váš milý muž vám dá instrukce, že Klementinum je tam někde vlevo, kde jsou černoši v námořnických uniformách u kostela. Černochy najdete, Klementinum nikoliv. Muž programátor vás naviguje podle mapy v Googlu. Sice vás napadne, že se můžete zeptat, ale většina kolemjdoucích mluví jinou řečí.

9)      Vracíte se zpátky, muž u pokladny naštěstí mluví česky. Usedáte v Zrcadlové kapli a jste ráda, že všude kolem jsem zvědavý cizinci, kteří si všechno fotí. Vytáhnete foťák a začnete také zběsile fotit.

10)   Většina cizinců má na sobě džíny a svetry, tváří se spokojeně a pohodlně. Jste ráda, že můžete sundat lodičky.

11)   Krása hudby vám vyrazí dech. Nejste zde totiž samoúčelně, ale za zcela jasným účelem. Začátkem března jde váš milovaný synáček na koncert v hudební škole a v téměř stejné sestavě bude hrát. Jen ty varhany jim tam budou chybět. Tak musí přeci vidět a slyšet, jak to má správně vypadat.

12)   Kryštůfek zpozorní a začne si podupávat nohou do taktu. Při Malé noční hudbě od Mozarta vám šeptá, že tuhle hudbu zná. No prosím, a pak, že Mozart umřel.

13)   Kdo tady málem umře při zpáteční cestě, jste vy v těch lodičkách. Sliby se musí plnit nejenom o vánocích, ale i v únoru. Jdete do McDonaldu i s těmi slevovými kupóny, které Kryštůfek přinesl ze školy. Abyste mohla uplatnit slevu, musíte si ještě koupit jablečný džus. Objednáte si a zaplatíte jeden malý nebohý cheesburger (šaty prominou) a ve vlaku zjistíte, že ho ten kluk do té krabice s dětským menu nedal. A tak hezky se na vás smál, ale vy, vy jste bez jídla. Máte hlad, bolavé nohy, ale v duši hezký pocit, že ten život je prostě fajn. Jen ten číz vás mrzí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 7. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 7. 6. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 164
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.