Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marky.300
Marky.300
Vloženo 27. 11. 2014
Líbí se mi

Doma vyrobené

Marky.300
Marky.300
Vloženo 27. 11. 2014
Líbí se mi
Doma vyrobené

Doma vyrobené

Marky.300 přináší tipy na to, jak zabavit děti. Co říkáte třeba na domácí plastelínu?

Jak zabavit děti? Co jim vytvořit zábavu z běžně dostupných věcí…

1. VODA

Voda vyhrává vždy a nad vším. Má pětiletá holčička má neustálé problémy s kašlem a nachlazením, ale jak vyjde na zahradu, tak ji od vody za žádnou cenu nedostaneme. Má na sobě zimní bundičku a z rukávů ji koukají nenechavé prstíky, které mají neustálou potřebu přelívat sem tam do úmoru kelímky, či v horším případě i PET lahve s vodou… Lahve stačí seříznout a rázem nám vznikne krásně barevný servis, fantazii se meze nekladou. V létě je to primárně o bazénu odkud ji většinou kouká jen hlava, na které vynikají fialové rtíky, někdy ani to ne, neboť je ponořena pod vodou a se šnorchlem a brýlemi loví mušle a jiné předměty, které jsme ji na dno připravili.

2. DOMÁCÍ MODELÍNA

Na internetu jsem zahlédla bájo nápad. Domácí modelína. Co s ní si každý umí představit a tak jen přiložím pro inspiraci návod: 300ml vody, 150g polohrubé nebo hladké mouky 75g soli, 1 lžíce oleje a 2 lžíce octa. Na teflonové pánvičce zahřejeme 300ml vody s 75g soli a pak přidáme ostatní suroviny. Vytvoří se hmota, kterou po pánvičce cca 2 minuty převalujeme. Necháme zahřát. Zapracujeme potravinářské barvy a hotovou modelínu uložíme do sáčku, aby nevyschla. Děti ji budou milovat!

3. KŘÍDY ZE SKOŘÁPEK

Na jednu křídu použijte asi pět prázdných vaječných skořápek, 1 lžičku mouky, 1 lžičku vařící vody, potravinářské barvy. Umyjte a osušte skořápky, rozdrťte je v hmoždíři na prášek. V jiné misce smíchejte mouku s horkou vodou, přidejte lžíci prášku ze skořápek, aby vznikla hustá pasta. Poté stačí přidat barvivo a máte barevné křídy. Hotovou pastu tvarujte do klasických křídových válečků. Hmota schne přibližně tři dny. Sousedi budou nadšeny krásnými malůvkami před barákem .

4. VÍČKA A PET LAHEV

Když byla má holčička malá, tak pro trénování jemné motoriky a na zabavení postačilo nasbírat mraky víček z plastových lahví, které ona vpravovala do lahve např. od mléka (musí být větší hrdlo – otvor). Na podstatnou chvíli ji to vždy zabavilo. Vhazování víček a jejich opětné vyklepávání J.

5. KRABICE OD BOT

Tu má doma každý. Stačí pomalovat boky krabice různými barvami a ve stejných barvách nakoupit prádelní kolíčky, které jsou v krabici a dítě je připíná na okraj ke správné barvě stěny.

Jistě se mnou budete souhlasit, že nemusíme vždy brát všechna hračkářství útokem a platit za drahé hračky. A zde se navíc aktivně zapojí i rodiče .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Marika
Marika 10. 3. 2015

robievame doma plastelínu/modelínu a má veľký úspech

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 6. 2. 2015

s tím jen souhlasím

Odpovědět
Viera1
Viera1 27. 12. 2014

to su najkrajsie hracky

Odpovědět
vcelka
vcelka 15. 12. 2014

Musím Vám Marky napsat, že u nás už také funguje hračka z PETky a víček a nevěřila bych, jak dlouho se tím dcerka dokáže sama zabavit, překvapilo mě, jak jí to jde a jak ji to baví. Řekla bych, že ze všech kupovaných či doma šitých hraček tato jednoduchá hračka zvítězila na plné čáře. Takže ještě jednou díky. Plastelína vypadá úžasně, jen musím ještě nějakou dobu počkat, dcerka by ji teď asi hlavně chtěla ochutnávat Pěkné fotky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 048
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.