Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 1. 6. 2017
Líbí se mi

Dětský den s Lucií Bílou

evionka
evionka
Vloženo 1. 6. 2017
Líbí se mi
Dětský den s Lucií Bílou

Dětský den s Lucií Bílou

 

Mezinárodní den dětí se poprvé slavil ve více zemí až roku 1950. Je to den, kdy pro děti po celém světě konají různé akce a hry.

Jedním z nejdůležitějších smyslů tohoto dne je upozornit na to, jak je důležité, aby rodina byla pohromadě a věnovala se sama sobě s důležitým podtextem: „ Kdo si hraje, nezlobí.“

Tento den má svátek Laura. Někdo si možná řekne: „ Ta se má“, ale možná je to stejné jako jmenovat se Eva a cítit se jemně ošizena při štědrovečerní večeři. Většina lidí má v hlavě ten hlavní svátek, ale jen několik nejbližších si všimne, že tady má svátek i někdo jiný.

Jméno Laura má v sobě zvláštní kouzlo, šarm a charisma, které propůjčuje i svojí nositelce. Ne nadarmo je Laura jménem pro vítězky zdobené vavříny.

Jakožto zasloužilá maminka posledních dvacet let nedělám nic jiného, než chodím po dětských dnech. Když se nad tím zamyslím, tak se ani nikdy nestalo, že dítě pod mým vedením by si právě tento den nevychutnalo do posledního doušku. Většinou se spíše stane, že stihneme oslavu tohoto svátku ve více obcích – to by tak hrálo, aby právě moje dítě strádalo!

Dítě na fotografii už ale není dítě a na koníka se už nevejde. Je to moje milovaná dceruška a právě včera jsem slzela při slavnostním předávání maturitního vysvědčení. To nám ten čas rychle utekl.

Oslava tohoto svátku byla výjimečná a to proto, že probíhala v Otvovicích. A hádejte, kdo to celé sponzoroval? Přeci Lucie Bílá, která má právě v Otvovicích svůj dům. V té době jsem tam jezdila za svojí kamarádkou, která Lucii znala odmalička, a jejich děti spolu chodily do školky. Jednou jsem byla pozvaná na dětské představení probíhající ve školce, kde jsem měla možnost potkat se s naší slavnou pěticí osobně. Tentokrát nezpívala, ale jako každá maminka seděla v hledišti a obdivovala výkony svého syna.

Na dětském dnu v Otvovicích jsem zase obdivovala množství sponzorských darů, kterými Lucie Bílá zahrnula děti ve své obci. Především mi utkvěl v hlavě veliký žlutý míč a nezměrnou radost malé Kristýnky, že si s ním může hrát.

Zde bych připojila motto příhodné pro tento den:

„ Maminky z celého světa, spojte se a vyražte oslavit Mezinárodní den dětí s plnou parádou. Mít dítě je to nejcennější, co člověk má a umění hrát si, je ten nejlepší způsob, jak si obohatit život.“

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
matejm
matejm 1. 6. 2017

Lucka má velké srdce. I když spousta lidí si myslí,že vše dělá pro zvýšení popularity. KA si to určitě nemyslím. Kdyby bylo více takových,kteří by nezištně pomáhali ve své rodné obci

Odpovědět
evionka
evionka 1. 6. 2017

lidi prostě závidí - ale s tím míčem nám fakt udělala radost

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 842
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.